جالبت ترین کابین‌های موجود در سطح جهان

از ظاهر بیرونی خودرو که بگذریم زیبایی داخلی نیز خود را نمایان می‌سازد و اهمیت پیدا می‌کند. طوری که معیار هر راننده‌ای برای انتخاب خودرو زیبایی بیرونی توامان با زیبایی داخلی است. بهبود فضای داخلی خودروها با افزودن امکانات، تغییر شکل ظاهری و ارتقای مواد به‌کار رفته در ‌آن‌ها یکی از راهبردهای خودروسازان برای جلب نظر مشتریان است اما این تنها خودروهای سواری نیستند که طراحی داشبورد و کابینشان در کانون توجه است، بلکه فضای داخلی خودروهای کار و تجاری به‌ویژه از نوع باری سنگین یعنی کامیون نیز در انتخاب آن‌ها بسیار موثر است، زیرا عملا بخش قابل توجهی از زندگی رانندگان در خودروهای آنان می‌گذرد. با ما در این مقاله همراه باشید تا کابین‌های جذاب و دلربای تعدادی از ماشین ها را بررسی کنیم.


فراری F12 برلینتا
طراحی کابین اف ۱۲ به معنای واقعی کلمه بی‌نظیر است. استفاده از روکش‌های چرمی، در کنار تزئینات شیک و زیبای آلیاژی و فیبر کربنی جلوه‌ای مسحورکننده را به کابین این خودرو داده است. کافی است روی صندلی‌های چرمی اسپرت این خودرو بنشینید، احساس خواهید کرد که گویی این صندلی‌ها به‌طور خاص برای شکل بدن شما طراحی شده‌اند. یک سیستم صوتی بسیار خوبی نیز روی این خودرو نصب شده است، ولی خب چه کسی دوست دارد به چیزی جز صدای زیبای موتور V۱۲ این خودرو هنگام رانندگی گوش کند؟ چیدمان عجیب و اسپرت کلیدها بر رروی غربیلک فرمان نیز حس اسپرت بودن این خودرو را افزایش می‌دهد.


پورشه 911 GT3 RS
در داخل کابین، راننده و سرنشین می‌توانند ارتفاع صندلی خود را برای راحتی بیشتر تنظیم کنند. همین‌طور راننده می‌تواند ارتفاع فرمان را با توجه به قد خود تنظیم کند. در جلوی راننده نمایشگر ۴.۶ اینچی شامل شماشگر سرعت، کیلومتر‌شمار، مقدار سوخت، آمپرسنج و وضعیت تایرها، دمای بیرون، کورنومتر و سیستم موقعیت‌یاب انتخابی را می‌توان دید. چرم، آلکانتارا، کربن و نقره داخل کابین به کاررفته‌است. صندوق درجلو ماشین برای ساک یا چمدان تعبیه شده وهم‌چنین فضای مناسبی در کابین، پشت صندلی ها وجود دارد. نقطه عطف زیبایی این خودرو در صفحه کیلومتر پشت فرمان آن است.


آئودی TT S کوپه
فضای داخل کابین به سبک خودروهای جدید آئودی، ساده و خاص است و باعث شده تا پیچیدگی ها کاهش یافته و با استفاده از حداقل تعداد کلیدها و دکمه ها رابط کاربری بهبود بخشیده شود. روی دریچه‌های هواکش‌ها نیز نمایشگرهای LCD کوچکی برای نمایش ویژگی‌ها و سرعت سیستم تهویه و دما و غیره وجود دارد. فرمان در قسمت زیرین به سبک خودروهای رالی، صاف شده است. نمایشگرها نیز از تکنولوژی جدید و با کارایی بالایی انتخاب شده‌اند. کیفیت مواد داخلی همان‌طور که از آئودی انتظار می‌رود بسیار بالاست.


بی ام دبلیو i3 نسخه 97 آمپرساعتی
باوجود ابعاد و اندازه کوچک  BMW i3، می‌توان فضای داخل کابین نسبتا بزرگی، به‌خصوص یک طراحی داخلی کاملا نوآورانه را برای بی ام دبلیو i3 متصور شد، ولی نکته جالب این طراحی می‌تواند مربوط به بخش راننده شود که از یک صفحه نمایشگر تقریبا 8 اینچی در پشت غربیلک فرمان استفاده شده و مهم‌تر از آن هم می‌تواند به‌کارگیری دکمه تغییر انتقال قدرت در قسمت راست غربیلک فرمان باشد.


تویوتا GT 86
داخل کابین شاهد وضعیت کمی لوکس‌تر هستیم. تویوتا مقداری چرم و آلکانترا را به درب‌ها و داشبورد اضافه کرده و دوخت صندلی‌ها نیز اصلاح شده است. هم‌اکنون کنترل‌های صوتی روی غربیلک فرمان وجود داشته که این امر به بهبود ارتباطات خودرو کمک کرده است. همچنین صفحه‌نمایش 4.2 اینچی با عملکرد کامپیوتر سفری در میان نشان‌دهنده‌ها قرار گرفته است.