بهشت طرفداران خودرو

شما هم عاشق خودرو هستید؟ پس حتماً از این مطلب دیدن کنید، در این مطلب دوازده نقطه‌ی دیدنی در جهان را معرفی خواهیم کرد که هرکدام با مشخصه‌ی ویژه‌ای برای خودرو دوستان جذاب خواهند بود.

ایندیانا پلیس
در این نقطه است که نسکار متولد شد، با این‌که برای سلیقه‌ی مخاطب ایرانی مسابقات نسکار با پیست‌های بیضی‌شکل ممکن است خیلی جذاب نباشد و تمایل بیشتری به مسابقات فرمول یک نشان دهد، مخاطب آمریکایی اقبال بیشتری به نسکار نشان می‌دهد و این مسابقات در آمریکا حرف اول را می‌زنند. فرق عمده‌ی خودروهای آمریکایی و اروپایی در همین‌ تفاوت فرمول یک و نسکار است. ایندیانا پلیس، محل حکم‌فرمایی خودروی آمریکایی است.

مانیل
فیلیپینی‌ها یک تاکسی مینی جیپ نی اختراع و تولید کرده‌اند که یک جاذبه‌ی توریستی برای آنان به شمار می‌رود. درواقع با تغییر خودروهای جیپ جهانی دوم، و خارج کردن این خودرو از مدل اصلی، این خودروی جذاب پدید آمده است.

موناکو
ازآنجایی‌که در این شهر دیدنی خودرو دوستان ثروتمند براثر بازنشستگی اقامت دارند، تردد خودروهای گران‌قیمت رایج است. هم‌چنین هرسال یک دوره مسابقات چهارروزه فرمول یک در آن برگزار می‌شود.

تهران
چیزی که این شهر شلوغ و پرجمعیت را در این لیست قرار می‌دهد، رانندگی خاص مردم آن است. اختلاط موتورسیکلت و خودرو و عابرین پیاده در یک حجم بزرگ یک جاذبه‌ی توریستی است، اگر که از آن استفاده شود و جان بیست سی هزار راننده‌ای که هرسال در حوادث رانندگی می‌میرند گرفته نشود. بهترین قهرمانان مسابقات فرمول یک هم شاید مهارت راننده‌ تاکسی‌های این شهر را در پیمودن مسیرهای طولانی نداشته باشند.

دبی
در صحراهای دبی، بهترین و گران‌ترین خودروهای جهان را هرروز می‌توان در رفت‌وآمد دید. هم‌چنین دیگر جاذبه‌ی خودر‌ویی، برنامه ۴×۴ است که مخترع آن یک ایرانی‌تبار است.

لس آنجلس
قبل از به روی کار آمدن دبی، در لس آنجلس، گونه‌های خودروهای سوپر اسپرت و گران‌قیمتی وجود داشت که در نوع خود بی‌همتا بود، اما با روی کار آمدن دبی، اهمیت این شهر بسیار کمتر شد؛ اما هنوز هم در لس آنجلس گونه‌های خاص خودرو را با هنرپیشه‌های سوار بر آن می‌توانید باهم ببینید! هم‌چنین در این شهر موزه‌ی پیترسن وجود دارد که خودروی بتمن با فولکس هربی و خودروهای مشهور سینمایی دیگر هم وجود دارند و بسیار جاذبه‌های توریستی بااهمیتی هستند. لس آن‌جلس شهری با طولانی‌ترین اتوبان‌ها و قدیمی‌ترین و خراب‌ترین آن‌هاست که اولین اتوبان‌های ساخته شده در آمریکا هستند.

لاس‌وگاس
در این شهر خودروهای متفاوتی می‌توانید ببینید، انواع کادیلاک، لیموزین، کانتیننتال، رولزرویس، بنز و هر خودروی دیگری. البته لیموزین‌های ذکر شده کرایه داده می‌شوند و البته افراد ثروتمند آن‌ها را کرایه می‌کنند، ولی برای تردد عادی آن‌ها نیستند. چیزی که لیموزین می‌خوانیمش درواقع لموزین است که در طول سال و در زمان برگزاری جشنواره‌های مختلف شرکت‌کنندگان را از این‌سو به آن‌سو می‌برند. در این شهر تفریحی شما با پرداخت چند صد دلار قادرید سریع‌ترین خودروهای جهان‌ را سوار شوید و در پیست مسابقه آن‌ها را برانید.

مودنا
در ایتالیا در خیابان بیشتر فیات ۵۰۰ خواهید دید تا فراری و لامبورگینی، ولی در شهرهایی مثل مودنا که محل تولد فراری است، اگر کسی را داشته باشید که در این شرکت رابطه و باند داشته باشد، می‌توانید کارخانه‌ را ببینید، و همیشه این امکان وجود دارد که چند صد یورو بپردازید و از اطراف کارخانه‌ی فراری، محصولات فراری را برای ده دقیقه کرایه کنید و لذت ببرید.

مونیخ
در شهر مونیخ می‌توانید از موزه‌ی بی‌ام‌دبلیو دیدن کنید که در آن موتورسیکلت‌ها وجود دارند اما در شهرهای این کشور همواره آخرین مدل ماشین‌های آلمانی را می‌توان مشاهده کرد، و بدون هیچ ترسی می‌توانید در اتوبان‌ها با سرعت بالا برانید.

اشتوتگارت
موزه‌ی مرسدس بنز و پورشه در این شهر وجود دارند که می‌توانید مدل‌های اولیه تاکنون این کمپانی‌ها را ببینید و سیر پیشرفت آن‌ها را نظاره‌گر باشید؛ و اگر هم کمی خوش‌شانس باشید، بنزهای آینده و در حال تست کردن را هم در این خیابان‌ها می‌توانید ببینید.

نوربرگ
پیست ۲۲ کیلومتری نوربرگ‌رینگ در این شهر به شما لذت رانندگی واقعی و چالش پیست اتومبیلرانی خواهد داد. همه‌ی تولیدکنندگان خودروهای اسپرت علاقه‌مندند در این پیست بهترین رکوردها را کسب کنند. هم‌اکنون هایپر کارها روی زیر هفت دقیقه کار می‌کنند.

هاوانا
مقام اول این لیست شهر هاوانا، پایتخت کشور کوباست که شصت‌هزار خودروی قدیمی و قراضه به‌گونه‌ای سامان داده است که بسیار دیدنی است‌. این خودروها بهترین نیستند، کلاسیک هم نیستند ولی آن‌قدر نوستالژیک هستند که گذشته‌های دور را یادآورند.