آغاز تولید اوروس، دومین شاسی‌بلند تاریخ لامبورگینی

شروع تولید اوروس؛ در تاریخ لامبورگینی این دومین خودروی شاسی‌بلند است. در سال 2012 شرکت ایتالیایی لامبورگینی در نمایشگاه خودرو پکن، از یک شاسی‌بلند کانسپت به نام اوروس  Urus رونمایی کرد و بسیار خبرساز شد. شایعه‌های زیادی بعد از رونمایی در مورد این خودرو شیوع پیدا کرده بود و سرانجام متوجه شدیم که لامبورگینی دستور اضافه شدن یک خودرو شاسی‌بلند را به جمع خود صادر کرده است. اطلاعات کمی در مورد مشخصه‌ها و جزئیات فنی این خودرو تابه الان منتشر شده. در این خودرو از یک پیشرانه توئین توربو V8 و سیستم هیبریدی شارژی (Plug in) استفاده شده است که صحت وجود آن مورد تایید قرار گرفته است.
طبق سخنان اخیر استفانو دومینیکالی، مدیر شرکت لامبورگینی، از بهار امسال و در ماه آوریل تولید نمونه‌های اولیه‌ای از این خودرو شورانگیز شروع می‌شود. دومینیکالی طبق گفتگویی که انجام داده، به این موضوع اشاره کرده و همچنین اظهار داشته که تا رسیدن به دست متقاضیان این خودرو هنوز چند ماه دیگری مانده است.چندی قبل نشریه آنلاین The Drive گزارشی مبنی بر توسعه و گسترش کارخانه لامبورگینی در سنت آتاگا منتشر کرده بود. علت این توسعه افزایش متقاضی برای خودروهای این کمپانی اعلام شد، لیکن کمپانی لامبورگینی اعلام کرد که هوراکان و اونتادور را در سقف تولید سه هزارو پانصد دستگاه محدود نگه خواهد داشت. شاید دلیل گسترش تأسیسات لامبورگینی همین اعلام آمادگی برای ساخت شاسی‌بلند اوروس با سقف تولید مشابه باشد.
هرچند که با تولید و ارائه اوروس یک خودروی هیبریدی را با مارک گاو خشن در سطح شهر مشاهده خواهیم کرد، اما مثل‌اینکه کمپانی لامبورگینی برای استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی در سایر مدل‌ها مانند اونتادور برنامه‌ای کوتاه‌مدت ندارد. همان‌طور که در مطالب فوق نیز اشاره کردیم در مورد اعداد و قیمت و جزییات فنی اوروس چیزی در دسترس نیست، اما در طی ماه‌های آتی که تولید این خودروی جذاب و لوکس آغاز می‌شود، اطلاعات بیشتر و بیشتری در مورد این خودرو خواهیم داشت.اوروس هم توانایی‌های قابل‌توجهی پیدا کرده؛ شاید بتوان علت این توانایی‌ها را، دمیده شدن روحی وحشی و عصیان‌گر دانست و اوروس به‌ یکی از پرسرعت‌ترین شاسی بلندهایی که در دنیا وجود دارد مبدل خواهد شد. البته این راهم متذکر شویم که اوروس بعد از LM002 به‌عنوان دومین شاسی‌بلند در تاریخ کمپانی لامبورگینی شناخته شده است.