سنگین‌ترین خودروهای کروکی در دنیا کدام‌اند؟

برای یک خودروی شاسی‌بلند داشتن وزن بالا یک امر طبیعی است در مقابل هاچ‌بک ها و خودروهای سدان وزن چندان بالایی ندارند. از طرف دیگر از خودروهای اسپرت هم انتظار می رود وزن پایینی داشته باشند. اما در صنعت خودروسازی همیشه شاهد استثناهایی هم هستیم. مثلا ممکن است خودرویی اسپرت با کروکی بسیار سنگین باشد. در این مقاله به بررسی بعضی از خودروهای کروکی مدل 2017 اروپا می‌پردازیم تا بیشتر با این قبیل خودروها آشنا شویم. در این خودروها وزن زیاد به علت تقویت قسمت میانی و به خاطر حذف سقف ثابت به وجود می‌آید. اما خودروهایی که ر ادامه به آن‌ها می‌پردازیم هیچ ارتباطی با خودروهای اسپرت و کروکی از نظر وزن ندارند.

مازراتی گرن کابریو اسپرت

شرکت خودروسازی مازراتی در عرضه‌ی خودروهای پر زرق‌وبرق متخصص شده است. با این حال این خودروها به علت وزن بالایی که دارند حتی با وجود پیشرانه های قدرتمند 8 سیلندر، باز هم در حد و اندازه‌ی خودروهای اسپرت معمولی ظاهر می‌شوند. در بین این خودروها، خودروی کروکی "گرن کابریو اسپرت" یکی از خودروهای انتخابی ما است. این خودرو در مقایسه با سایر هم کلاسانش، دارای وزن بسیار بالایی است، این وزن 1887 کبلوگرمی سبب شده که قدرت بالایی که پیشرانه تولید می‌کند در شتاب صفر تا صد در مدت 5 ثانیه خلاصه شود.

مرسدس بنز AMG C63 S Cabriolet

شاید بهتر باشد از مازراتی انتظار نداشته باشیم وزن محصولاتش را کم کند. با این وجود کمپانی دیگری هست که دست کمپانی مازراتی را در این زمینه از پشت بسته است. مرسدس بنز. شرکت خودروسازی مرسدس بنز با وجود این که به‌روزترین فناوری‌های دنیا را در زمینه‌ی ساخت خودرو در دست دارد در کم کردن وزن خودروی  AMG C63 S Cabriolet خود ناتوان ماند مانده است. به طوری که حداکثر وزن برای این خودروی اسپرت کروکی به 1925 کیلوگرم برسد. با این وجود AMG C63 S Cabriolet  به علت تجهیز شدن به یک پیشرانه ی 8 سیلندری می‌تواند در مدت 4.1 ثانیه از حالت سکون به شتاب صفر تا صد برسد.

بیامو M6 Cabriolet

بعد از مرسدس بنز، دیگر خودروساز صاحب تکنولوژی که نتوانسته مشکل بالا بودن وزن خودروهایش را حل کند BMW بس. وزن خودروی کروکی M6 این کمپانی چیزی در حدود 2055 کیلوگرم است. این وزن بسیار بالا سبب شده 4.3 ثانیه طول بکشد تا پیشرانه ی 8 سیلندری و 560 اسب بخاری این خودرو بتواند آن را از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند.

مرسدس بنز AMG S65 Cabriolet

باز هم یک خودروی دیگر از مرسدس بنز! این بار خودروی مرسدس بنز AMG S65 Cabriolet لقب یکی از سنگین‌ترین خودروهای بازار را برای خود برگزیده است. این خودروی کروکی با وزن 2255 توانسته رکورد سه خودروی معرفی‌شده در بالا را بشکند. پیشرانه ی 12 سیلندر مرسدس بنز AMG S65 Cabriolet با تولید نیرویی 630 نیوتونمتری در مدت زمان 4.1 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

بنتلی Continental Supersports Convertible

ینتلی با داشتن خودروی Continental Supersports Convertible خود قطعا رکورددار سنگین‌ترین خودروی اسپرت را از آن خود کرده است. این خودروی اسپرت کروکی با داشتن 2455 کیلوگرم وزن سنگین‌ترین خودروی کروکی در کل جهان است. البته بنتلی تلاش زیادی برای کم کردن وزن این خودرو داشته است.بنتلی Continental Supersports Convertible در زمان 3.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اما قدرتی که توانسته چنین شتابی برای این خودروی سنگین‌وزن فراهم کند یک پیشرانه ی 6 لیتری 12 سیلندر است که 710 اسب بخار نیرو و 1017 نیوتونمتر گشتاور دارد.