پرفروش‌ترین خودروهای یک ماه اول 2017

تاکنون به‌دفعات دیده‌اید که به بررسی برترین خودروهای سال ۲۰۱۵ یا ۲۰۱۶ از جنبه‌های گوناگون در مقاله‌های مختلف پرداخته شده است ولی هم‌اکنون زمان آن است که به بررسی همه‌جانبه‌ی خودرو‌های تولید شده در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. همگی می‌دانیم که عرف کار به‌ این شکل بوده است که برای معرفی خودروهایی که بهترین عنوان‌ها را کسب می‌کنند تا اواخر آن سال منتظر می‌ماندیم، اما در مقاله‌ی امروز ما قصد داریم پس از گذشت همین یک ماه از شروع سال ۲۰۱۷، به بررسی اجمالی و همه‌جانبه‌ی ۱۰ خودرو که پرفروش‌ترین‌های کشور بریتانیا در همین یک ماه آغازین سال بوده‌اند، بپردازیم که به‌طور حتم این روند کم‌وبیش تا پایان این سال ادامه خواهد یافت. بنابراین تا پایان همراه باشید تا باهم به بررسی تک‌به‌تک و میزان درصد فروش آن‌ها بپردازیم.

دهمین جایگاه
به‌عنوان اولین قدم تصمیم گرفته‌ایم که خودرویی را که در آخرین رده‌ی لیست پرفروش‌ترین‌های کشور بریتانیا قرار گرفته است را مورد بررسی همه‌جانبه قرار بدهیم.در اینجا نام خودروی جدید کیا، که درواقع خودروی نسل چهارم کیا اسپورتیج می‌باشد، به چشم می‌خورد که در اولین ماه در شروع سال ۲۰۱۷ توانسته است تعداد ۳۰۶۳ خودرو را در سرتاسر کشور بریتانیا به فروش برساند که البته این رقم شامل کشورهای اسکاتلند و ولز هم هست.

نهمین جایگاه
پس از چهارمین نسل کیا اسپورتیج، خودروی A3 با مارک آلمانی آئودی به چشم می‌خورد که موفق به فروش تعداد ۳ هزار و ۱۱۸ خودرو در اولین ماه سال ۲۰۱۷ شده است و نهمین جایگاه پرفروش‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۱۷ را تاکنون از  آن خود نموده است.

هشتمین جایگاه
در هشتمین جایگاه نیز اسم خودروی ژاپنی نیسان قشقایی به چشم می‌خورد که همواره پای ثابت یکی از پرفروش‌ترین‌های بازار اروپا بوده و خواهد بود و هم‌اکنون نیز اسمش به چشم می‌آید. شایان ذکر است که این خودروی شاسی‌بلند موفق شده که با فروش تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ خودرو از آغاز سال، در لیست ۱۰ خودرو که پرفروش‌ترین‌های کشور بریتانیا بوده‌اند، قرار گیرد.

هفتمین جایگاه
هفتمین جایگاه هم به یک کمپانی بریتانیایی تعلق گرفته است اما تحت فرمان کمپانی تولید خودروی آلمانی اوپل، یعنی همان واکسهال می‌باشد که توانسته است ۳ هزار و ۸۹۸ خودروی واکسهال کورسا را از آغاز امسال به فروش برساند و سند هفتمین جایگاه لیست را به اسم خود بزند.

ششمین جایگاه
ششمین جایگاه هم دوباره به خودروهای ژاپنی داده شده است. خودروی کراس اوور نیسان جوک هم که در بازار داخلی کشورمان ایران توسط کمپانی جهان نوین آریا تولید و پخش می‌گردد، توانسته تعداد ۳ هزار و ۹۲۹ خودرو را از آغاز امسال به فروش برساند و در لیست ۱۰ تایی پرفروش‌ترین خودروهای کشور بریتانیا قرار گیرد.

پنجمین جایگاه
بعدازاین که واکسهال کورسا در هفتمین جایگاه قرار گرفت، هم‌اکنون می‌توانیم نظاره‌گر جای‌گیری نسخه دیگر آن، واکسهال آسترا، در پنجمین ردیف لیست باشیم که در این مورد آمار فروش ۴ هزار و ۶۵ تایی به گوش همگان رسیده است.

چهارمین جایگاه
چهارمین جایگاه از تاپ ترین ۵ خودروی لیست پرفروش‌ترین‌ها را یک خودروی آلمانی به نام مرسدس بنز class C از آن خود کرده است که پارسال هشتمین یا نهمین جایگاه را مال خود کرده بود اما اکنون با آمار فروش ۴ هزار و ۲۴۰  تایی‌اش توانسته خودش را به چهارمین ردیف جدول برساند.

سومین جایگاه
خودروی فورد فوکوس به‌طور حتم یکی از پر طرف‌دار ترین تولیدات شرکت خودروسازی فورد می‌باشد که توانسته است علاقه‌مندان و مشتریان پر و پا قرصی در بازار اروپا و به‌خصوص کشور بریتانیا برای خود دست‌وپا کند. آمار فروش این خودرو ۴ هزار و ۷۹۶ دستگاه گزارش شده است و یکی از برترین مکان‌های این لیست را توانسته مال خود کند.

دومین جایگاه
خودروی اسپرت هاچ بک فولکس‌واگن گلف، محبوب‌ترین خودروی کمپانی فولکس‌واگن، توانسته یکی از محبوب‌ترین‌ها در قلب مشتریان و علاقه‌مندان شود و هم‌چنین توانسته با آمار ماهانه‌ی فروش ۵ هزار و ۴۵۵ تایی‌‌اش دومین جایگاه لیست پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۱۷ را از آن خود کند و همه‌ی کارشناسان و علاقه‌مندان عقیده دارند که این روند تا آخر سال ۲۰۱۷ تداوم یابد.

اولین جایگاه
و حالا نوبت به اولین جایگاه لیست می‌رسد. مسلم است که همه‌ی کمپانی‌های تولید خودرو در سرتاسر دنیا برای دست‌یابی به این جایگاه همه‌ی سعی خود را می‌کنند.ولی این جایگاه فقط برای صنعت تولید خودرو نیست و در همه‌ی عرصه‌ها و میدان‌های رقابتی مصداق پیدا می‌کند و همه و همه هرروزه خواستار دست‌یابی به آن هستند.اکنون فورد فیستا توانسته این جایگاه پر طرف‌دار را با سعی و زحمت بسیار مال خود کند. این خودرو باوجوداینکه آمریکایی است، پارسال نیز موفق شد که به آمار فروش ۱۰۳ هزار و ۹۴۵ تایی دست پیدا کند و آمار فروش خارق‌العاده‌ای را در کشور بریتانیا از آن خود نماید و حالا از همان آغاز سال همگی شاهد جایگاه تاپ فورد فیستا در آمار فروش ماهیانه‌اش بوده‌ایم که توانسته تاکنون ۸ هزار و ۴۹۵ مشتری برای خود دست‌وپا کند و اختلاف نسبتاً زیادش با سایر رقبا را همچنان حفظ کند. این رقم شایسته‌ی توجه و اندیشه‌ی بسیار است چراکه این کمپانی یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولاتش را توانسته این‌گونه در قلب علاقه‌مندان و خریداران جا کند. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که آمار فروش این خودرو در سال بعد بسیار بیشتر از امسال شود.