مطمئن ترین خودروهای آلمانی

جی دی پاور یک موسسه خدماتی آماری است که در سال 1968 توسط جیمز دیوید پاور سوم تأسیس شد. جی‌دی‌پاوردر سال ۲۰۰۲ موفق به دریافت ایزو 9001 شد. مقر این موسسه نیز در تاوزند اوکس کالیفرنیا می‌باشد. این موسسه هرساله مطالعات آماری فراوانی را منتشر می کند و در آن رضایت مشتریان از کیفیت خودرو و رفتار خریدار در صنایع مختلف بخصوص صنعت خودروسازی را مورد بررسی قرار می دهد. البته در کنار این موارد عملکرد بازاریابی و بنگاه های تبلیغاتی را نیز تحت نظر دارد. همه این موسسه را با نظرسنجی-هایش و آمارهایی که در اختیار جراید قرار می دهد می شناسند.
بررسی های جی دی پاور بر روی خودروها پس از گذشت سه سال از مالکیت خودرو و استفاده آن انجام می شود و از خرابی موتور و جعبه‌دنده گرفته تا پوسته کردن رنگ و اشکلات کوچک الکترونیکی در آن لحاظ می شود.تحقیقاتی که این موسسه در سال 2016 بر روی خودروهای آلمانی انجام داده قابل توجه است. با ما در این اندک مجال همراه باشید تا کارنامه محصولات آلمانی را بررسی کنیم.همان‌طور که جی دی پاورگزارش کرده است در آلمان به ازای هر 100 خودرو 127 مشکل گزارش شده و در این بین کمپانی میتسوبیشی با 77 مشکل به ازای 100 دستگاه خودرو بهترین رتبه را کسب کرده است و این موضوع بسیار پراهمیت و حیرت آور است چراکه محصولات این کمپانی در آمریکا امتیاز پایین تری را کسب کرده اند.به کمپانی ب ام دبلیو بپردازیم، همه ایرانی ها از این کمپانی محصولات کاملاً بی‌نقصی را انتظار دارند.
حتماً شما هم شنیده اید که می گویند اگر یکی از این ب ام دبلیوها را داشته باشی تا آخر عمر احتیاجی به تعویض و یا خرید خودروی جدید نخواهی داشت اما باید بدانید که این کمپانی در نظرسنجی های موسسه جی دی پاور با داشتن 178 مشکل در ازای 100 دستگاه خودرو در آلمان بدترین عملکرد را داشته است.اما پس از میتسوبیشی بهترین عملکرد را برندهای پژو (92)، اشکودا (95)، ولوو (96) و سئات (99) داشته‌اند؛ اما برندهای همسایه‌ی ب‌ام‌دبلیو در انتهای لیست هم عبارت‌اند از آئودی (150)، مینی (150)، سیتروئن (166) و فیات (170). تنها چیزی که بین مطالعه‌ی صورت گرفته در آلمان و آمریکا یکسان بوده رتبه‌ی فیات است. در آمریکا نیز فیات به ازای هر 100 دستگاه خودرو 171 مشکل داشته و آن را در انتهای لیست جای داده است.