قیمت خودروهای خاطره‌انگیز چند است؟

بسیاری از کالاها و وسایلی که ما از آن‌ها مصرف می‌کنیم به مرور زمان هرکدام به خاطرهای تبدیل می‌شوند. این امر برای خودرو هم صحت دارد. خاطره های تلخ و شیرین زندگی که با خودروها برای ما یادآوری می‌شوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از این خودروهایی که یادآور خاطراتمان است هنوز هم دربازار  مورد معامله قرار می‌گیرند. امروز، در مطلب زیر هشت خودروی خاطرهانگیز همراه با ارزش پولی هریک از آن‌ها را برایتان شرح می‌دهیم.


خودرو پیکان
خودرویی که قدمت آن به خیلی سال‌ها پیش بازمی‌گردد. وقتی خط تولید پیکان در سال هشتادوسه هجری شمسی متوقف شد بسیاری از افراد بغض راه گلویشان را بست و اشک بسیاری درآمد. چه بسیار خاطره‌هایی که از سال هزاروسیصدوچهل وشش تا همین سال جاری در جای جای ذهن ما مردم ایران با این خودرو نقش بسته است. گویی این خودروی وفادار ما، قصد ترک شهر تهران را ندارد و چه بسا هنوز هم پیکان‌های سبز و زرد رنگ تاکسی را درون شهر و خیابان‌های خود می‌بینیم. قیمت خودروهای پیکان از مدل‌ سال‌های 1353 تا 1381، قیمتی از سه میلیون تا شش میلیون تومان را در بازار دارد.


خودرو فولکس ترانسپورتر یا فولکس تایپ دو
در طی چند دهه گذشته دهه های شصت و هفتاد، خودرو فولکس ترانسپورتر به منظور سرویس مدارس، دانشجویان، کارکنان و کارگران مورد استفاده قرار می‌گرفت‌. امروزه ون‌هایی که در خیابان‌ها مشاهده می‌کنید شبیه این نوع فولکس است. قیمت خودروی فولکس ترانسپورتر مدل 1992 البته دربازار دست دوم، سی وسه میلیون تا سی‌ونه میلیون تومان می‌باشد. تولید این خودرو از سال 1950 شروع و تاکنون ادامه دارد.


خودرو جیپ صحرا
این خودرو هنوز هم در مرتع‌ها و شهرستان‌ها‌‌ و مناطق کوهستانی و فضاهای صعب العبور مورد استفاده قرار دارد. عده‌ی کمی وجود دارند که بگویند با این خودرو خاطره‌ای ندارند؛ علی الخصوص افرادی که در مراکز نظامی مشغول به کارند. قیمت این جیپ‌ها در مدل‌های سال 1376 تا 1381 در بازار مبلغ هشت میلیون و پانصد هزار تا شانزده میلیون و پانصد هزارتومان است. تولید این جیپ صحرا ها در ایران به سال‌های 1989 تا 2001 باز میگردد.


خودرو گالانت
یکی از بهترین خودروهای برند میتسوبیشی ژاپن، گالانت است. مدتی هم در ایران با قیمتی بالا فروخته میشد و به عنوان نمادی بسیار شیک در خیابان‌های سطح شهر می‌دیدیم. گالانت به قدری شیک و زیبا بود که از آن برای ماشین عروس استفاده می‌کردند.خودرو میتیوبیشی گالانت در سال‌های 1969 تا 2000 میلادی تولید و عرضه میشد. بهای این خودرو در بازارخودروهای دست دوم در مدل‌های 1987 تا 1994 میلادی، پنج میلیون وپانصدهزار تا چهارده میلیون و هشتصد هزار تومان است.


خودرو ژیان
اکثر کسانی که در دهه شصت زندگی می‌کردند بیش از دیگر افراد جامعه این خودرو را به دلیل (چاق و لاغر) هرگز از یاد نمی‌برند. ژیان‌هایی که طی سال‌های  1359 تا 1365  شمسی تولید شده‌اند در بازار قیمتی از شش میلیون وپانصدهزار تومان تا چهارده میلیون قیمت‌گذاری شده‌اند.کارخانه سیتروئن فرانسه درطی سال‌های 1948 تا 1999 میلادی این خودرو را تولید می‌کرده است.


خودروفولکس قورباغه‌ای یا بیتل کلاسیک
این خودرو بین متولدین سال‌های 1300 تا 1371 یکی از محبوب‌ترین خودروها بوده است. به‌طوری که از این خودرو درعروسی‌های خود استفاده می‌کردند و طی دوره‌هایی این خودرو جزو خودروهای تشریفات و شهربانی یا همان پلیس امروزی بود. قیمت این خودرو در انواع مدل‌های گوناگون در بازار بیست میلیون تومان است. ولی به هرحال، فولکس‌های دیگری که حسابی آنتیک هستند وجود دارند که کلکسیونرها آن‌ها را بین پنجاه تا صدوپنجاه میلیون تومان به فروش می‌رسانند. و هنوز هم معتقد هستند که به‌سان عروسک است‌!


بی ام و 2002 یا نیوکلاس
یکی از خودروهای شیک و مدرن  بی ام دبلیو که در طی سال‌های 1962 تا 1977 میلادی تولید می‌شد همین خودروی بی ام دبلیو 2002 است. قبل از انقلاب اسلامی  این خودرو درخیابان‌های ایران مشاهده می‌شد اما در دهه 60 استفاده از آن بیشتر و بیشتر شد. خودرو بی ام دبلیو 2002 در مدل‌ سال‌های 1973 تا 1977 در بازار از هفت میلیون تا سی میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.


خودرو مینی ماینر
کمتر کسی می‌تواند پیدا شود که خودروی مستربین معروف را نشناسد و از یاد ببرد. علی‌الخصوص این خودرو، که رنگ زرد آن با قیمت‌های بسیار بالا در بازار معامله می‌شود و این خودروی زرد رنگ به‌خاطر مستربین بسیار کمیاب و نادر است. تولید این خودرو به سال‌های 1959 تا 2000 میلادی باز می‌گردد. در بازار دست دوم خودرو واقع درتهران قیمت یک مینی ماینر سفید حدودا هجده میلیون تومان است.