عرضه‌ی پژو 2008، 301 و 208 در ایران

حضور خودروهای جدیدتر اخیراً در ایران باب شده است و هر خانواده به خودرویی احتیاج دارد. در کنار این رفع نیاز خانواده ها به لوکس و زیبا بودن خودرو خود نیز توجه می‌کنند و در حقیقت گذشت آن روزی که به ماشین فقط از این دید نگاه می شد که تنها به درد جابه جایی می خورد. امروزه علاوه بر جابه جایی، زیبایی، امکانات بیشتر و لوکس بودن آن نیز در نظر گرفته می شود. اغراق نکرده ایم اگر بگوییم که خودروها علاوه بر این‌ها به وسیله ای تزیینی نیز مبدل گشته اند. دراین‌بین کمپانی های سراسر جهان از این فرصت بهره می برند و محصولات متنوع خود را روانه بازار می کنند و بازار ایران نیز جایی خوب برای محصولات این کمپانی ها به‌حساب می آید.
کمپانی فرانسوی پژو نیز تا قبل از نوروز و شروع تعطیلات رسمی خودروهای ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ خود را وارد بازار خواهد کرد. پژو 2008 خودرویی جدید به‌شمار می آید و تولیدش حدود یک سال است که آغاز شده است.جان فیلیپ پاراتو با حضور در کنفرانسی خبری ورود این خودروها به ایران را اعلام کرد و صحبت‌هایی در رابطه با همکاری سابقه دارش با ایران‌خودرو کرد. او اظهار داشت که حضور رئیس‌جمهور آمریکا و تحریم های ضد ایرانی مانع این همکاری نخواهد شد و کمپانی پژو درصدد توسعه این همکاری خواهد بود. او افزود: ما می‌خواهیم در راه خودروساز شدن به شریک ایرانی‌مان کمک کنیم و سعی در انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی این دانش در ایران داریم.در این کنفرانس در رابطه با پژوهایی که در سال های گذشته دچار حریق می شد نیز سوالاتی پرسیده شد و خبرنگاران در مقابل این پاسخ را دریافت کردند: در بازار ایران کیفیت محصولات پژو و رضایت مشتری برای این شرکت اهمیت ویژه ای دارد و ما هرچه را که از دست بدهیم رضایت مشتریان را از دست نخواهیم داد چراکه حضور این مشتریان است که به وجود این کمپانی معنی می بخشد.
بنابراین اگر نقصی از سوی یک قطعه مشخص شود باید با شریک ایرانی خود به آن واکنش نشان داده و آن مشکل را برطرف کنیم.همچنین در این نشست خبری جان کریستوف کومار، قائم‌مقام آفریقا و خاورمیانه پژو سیتروئن اظهار کرد: پلتفرم خودروهای ۳۰۱ و ۲۰۸ حداقل تا ۱۰ سال دیگر در سبد محصولات ما باقی خواهد ماند. ما همچنین این پلتفرم‌ها را ارتقا داده و استانداردهای آن‌ها را به یورو ۶ و یورو ۷ افزایش می‌دهیم.
کومار با بیان اینکه مدل سیس لیست پژو ۳۰۱ هنوز وارد بازار نشده و در ماه‌های آینده قرار است وارد بازار شود، خاطرنشان کرد: بنابراین کمتر از یک سال پس از عرضه این خودرو در اروپا عرضه آن در ایران آغاز خواهد شد.قابل ذکر است که لیندا جکسون، مدیرعامل سیتروئن نیز در این جلسه حضور داشت و اعلام کرد که تولید محصولات این برند در کاشان، یکی از به‌روزترین های جهان است و این برند محصولات خود را باکیفیت جهانی در اختیار مشتریان ایرانی قرار خواهد داد. ایشان همچنین افزودند که در حال بررسی مدل های این برند فرانسوی هستند تا سه مدل از آن‌ها را برای تولید در ایران انتخاب کنند و خودروی سیتروئن c4 نیز به‌صورت آماده وارد ایران خواهد شد و تاکنون برنامه ای برای تولید آن در کاشان ندارند. وی همچنین افزود که قیمت محصولات کمپانی سیتروئن در ایران بسیار مناسب خواهد بود و قیمت گذاری محصولات انجام شده است و مخاطب ایرانی قطعاً از قیمت آن راضی خواهند بود.