گزارشی از غرفه ی لوتوس در نمایشگاه خودروی تهران

به جرات می توان یکی دیگر از غرفه هایی که برای عموم مردم بسیار جالب بود، غرفه ی خودروی دست ساز لوتوس بود. لوتوس که توسط ایلیا موتور به ایران وارد شده، یک سال و نیم پیش اولین رونمایی خود را در شورون شریعتی انجام داد. حال به دلایل نامعلوم یک سال و نیم طول کشید تا اولین خودروی این برند انگلیسی پلاک شود. حدود یک هفته پیش اولین لوتوس با یک رنگ سبز جذاب پلاک شد. این بدین معنی است که از این به بعد شاهد تردد این خودرو در خیابان های شهر خواهیم بود. لوتوس فعلا با دو مدل لوتوس الیزه ی S و لوتوس الیزه ی 220 کاپ به بازار ایران آمده است.این خودروی کوچک دوست داشتنی دارای یک پیشرانه ی 1.8 لیتری 4 سیلندر است که توان تولید 217 اسب بخار قدرت را دارد. مارا در موتوتل همراهی کنید.


لوتوس برای این خودرو یک گیربکس 6 سرعته ی دستی را در نظر گرفته است. می توان گفت که لوتوس متفاوت ترین خودرویی است که تا به امروز توانسته به پلاک ملی ایران دست پیدا کند. تفاوت این دو مدل در ظاهری است که دارند. الیزه کاپ دارای بادی کیت است. از امکانات این بادی کیت می توان به اسپویلر ( بال عقب)، دیفیوزر بلندتر و سیستم اگزوز قوی تر اشاره کرد. خیلی ها به امکانات این خودرو ایراد می گیرند. باید گفت که شما نباید از یک خودروی اسپرت توقع امکانات داشته باشید.


کافیست که پشت فرمان این خودرو قرار بگیرید تا بفهمید که 90% خودروهایی که در خیابان تردد می کنند، به گردپای شما نمی رسند. آن وقت میفهمید که هیچ نیازی به امکانات نیست. کارخانه ی اصلی لوتوس یک نمونه ی خاص از الیزه کاپ را برای نمایش به نمایشگاه ایران فرستاده بود. این نسخه که تقویت هایی روی آن صورت گرفته بود، باعث شده بود تا صفر تا صدش از 4.5 ثاینه به 3.5 ثانیه برسد. اما متاسفانه این نسخه پلاک نخواهد شد.