گزارشی از غرفه ی میتسوبیشی در نمایشگاه خودروی تهران

یکی دیگر از برندهایی که در نمایشگاه بسیار شلوغ بود، غرفه ی شرکت آرین موتور نمایندگی رسمی میتسوبیشی در ایران است. میتسوبیشی در ایران گذشته ی بسیار خوبی دارد و سال های بسیاری خبری از آن در خیابان های کشور نبود. پس از گذشت سالیان زیاد میتسوبیشی تصمیم گرفت تا با مدل لنسر به ایران برگردد و روز به روز هم در حال گسترش است و امروزه با 4 مدل در خیابان های ایران در حال تردد هستند. میتسوبیشی یکی از غرفه هایی بود که هیچ خودروی جدیدی برای معرفی نداشت. اولین چیزی که در غرفه ی میتسوبیشی به چشم می خورد، تعداد زیادی خودروی میرا ژ در رنگ بندی های متفاوت است که در انتهای غرفه به خط چیده شده اند. همراه ما در موتوتل باشید.


میراژ که کوچک ترین عضو خانواده ی میتسوبیشی است، دارای یک پیشرانه ی 1.2 لیتری 4 سیلندر بوده که توان تولید 79 اسب بخار قدرت را دارد. آرین موتور برای این خودروی کوچک مبلغی در حدود 80 میلیون تومان را در نظر گرفته است. البته این خودرو در ایران اصلا موفق نبوده، زیرا که رقبایی بهتر همچون کیا پیکانتو و هیوندای  i20 با ظاهری زیباتر در دسترس مردم قرار دارد. یکی دیگر از خودروهای موجود در این غرفه، اوتلندر است. اوتلندر را می توان یکی از بهترین شاسی بلندهای بازار دانست. اوتلندر جدید با قیمتی حدود 220 میلیون تومان دارای یک پیشرانه ی 2.4 لیتری 4 سیلندر است. این پیشرانه توان تولید 170 اسب بخار قدرت را دارد. شما با اوتلندر می توانید یک سواری بسیار نرم و راحت تر از رقبا را در بازار ایران تجربه کنید.


در قسمت جلویی غرفه، ASX با ظاهری جدید دیده می شود. البته این مدل، نسخه ی فیس لیفت شده ی مدل قبلی است. پس نباید توقع تفاوت زیادی داشته باشید. از فرق های این خودرو با مدل قبلی می توان به چراغ های متفاوت آن اشاره کرد. ASX با یک پیشرانه ی 2 لیتری 4 سیلندر که توان تولید 147 اسب بخار قدرت را دارد، برچسب مبلغیه 174 میلیون را با خود به همراه دارد. آخرین خودروی غرفه ی میتسوبیشی، لنسر است. لنسر دارای پیشرانه های متفاوتی است. پیشرانه ای که توانسته مجوز دریافت پلاک ملی را دریافت کند، یک پیشرانه ی 1.8 لیتریه 4 سیلندر است. این پیشرانه با توان تولید 10 اسب بخار قیمتی در حدود 140 میلیون تومان را دارد. برند میتسوبیشی فعلا که نتوانسته در ایران برای خود جای خوبی دست و پا کند. اما امید واریم هرچه زودتر شاهد حضور پررنگ تر این خودرو در خیابان های شهر باشیم.