گزارشی از غرفه ی بی ام دبلیو در نمایشگاه خودروی تهران

با وجود اینکه برندهای آلمانی زیادی در خیابان های شهر در حال تردد هستند، فقط یکی از آنها تصمیم گرفت که در نمایشگاه تهران شرکت کند. پرشیا خودرو با یک غرفه سازی بسیار ساده اما خودرویهای بسیار هیجان انگیز در نمایشگاه خودرو شرکت کرد. از خودروهای بی ام دبلیو در نمایشگاه که در خود نمایشگاه از آن رونمایی شد، می توان به سری 2  اکتیو تور با برچسب قیمتی 360 میلیون تومان اشاره کرد. این خودرو که با یک پیشرانه ی 2  لیتری 4 سیلندر قرار است پا به خیابان های بگذارد در دو رنگ نارنجی و خاکستری در نمایشگاه خودرو رونمایی شد.


تجربه نشان داده که خودروهای اشتیشن در ایران طرفدار ندارد، حال باید دید که پرشیا خودرو چه سیاستی برای فروش این خودرو در ایران دارد. از دیگر خودروهای جدید پرشیا خودرو می توان به حضور سری7 جدید اشاره کرد. حدود یک ماه پیش پرشیا خودرو از 730Li در نمایشگاه مرکزی خود رونمایی کرد. سری 7 جدید که به عنوان یکی از بهترین خودروهای لاکچری زمان حال شناخته می شود، دارای یک پیشرانه ی 2 لیتری 4 سیلندر است که توان تولید 258 اسب بخار قدرت را دارد. با اینکه ضعیف ترین مدل سری 7 توانسته به پلاک ملی ایران دست پیدا کند، اما خوشبختانه از نظر امکانات رفاهی هیچ چیزی کم ندارد.


یکی دیگر از خودروهایی خاصی که در این نمایشگاه حضور داشت سفینه ی فضای بی ام دبلیو، i8، بود! خودرویی که در اکثر مواقع در شلوغی به سر می برد و نمی شد به راحتی به آن نزدیک شد. I8 تا به امروز به صورت آزاد به ایران می آمد اما مثل اینکه پرشیا قصد فروش این خودرو را در نمایندگی های خود کرده. هنوز قیمت شرکتی این خودرو اعلام نشده! I8 دارای یک پیشرانه ی 1.5 لیتری 4 سیلندر است که می تواند 362 اسب بخار قدرت تولید کند. از دیگر خودروهای غرفه ی بی ام دبلیو که البته خودروهای جدیدی هم نبودند می توان به X1، X3 و X4 اشاره کرد.