رونمایی از چهره‌ی جذاب لکسوس RX در نمایشگاه خودروی تهران

ایرتوپا در نمایشگاه خودروی امسال در تهران، نمونه جدید  لکسوس RX را در معرض نمایش قرار داده است. نسل‌های گذشته‌ی لکسوس RX توانسته بودند در زمان عرضه‌ی خود به موفقیت‌های قابل‌توجهی در بازارها و در میان خودرو دوستان دست‌یابند. اگر چه این خودرو پس از اجرایی شدن قانون ممنوع بودن شماره‌گذاری خودروهای دارای حجم 2.5 لیتر دیگر نمی‌تواند وارد کشور شود اما هنوز هم به عنوان یک خودروی پرطرفدار در بازار دست دوم شناخته می‌شود. می‌توان گفت موفقیت بازار دست دوم این خودرو بیانگر این است که بازار کشورمان تا چه حد خواهان و دوستدار این کراس‌اوور پرطرفدار است.خبر خوب این است که لکسوس در مورد نسل جدید این خودرو، علاوه بر موتور شش سیلندر با حجم 3.5 لیتر، موتور دیگری با حجم 2 لیتر و 4 سیلندر ارائه کرده است.
بنابراین راه ورود برای حضور دوباره‌ی لکسوس RX به کشور ما باز شده است. این موتور مشابه همان موتوری است که پیش از این در لکسوس NX 200t استفاده شده است و جالب است که با وجود حجم کمی که دارد از نظر راندمان و قدرت هم دست‌کمی از موتورهای 6 سیلندر ندارد.موتور جدید دارای حجم 2 لیتر و 4 سیلندر خطی است. این دارای توربوشارژ است و می‌تواند قدرتی معادل 238 اسب بخار را در دور موتور 4800 تا 56600 دور بر دقیقه و گشتاوری برابر با 350 نیوتون‌متر را در دور 1650 تا 4000 دور بر دقیقه ایجاد می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این موتور را می‌توان سازگاری آن با بنزین اکتان 95 و بالاتر از آن دانست. نیروی این موتور به وسیله‌ی یک جعبه‌دنده‌ی 6 سرعته و با کنترل الکتریکی به چرخ‌ها منتقل می‌شود.
این نیرو می‌تواند باعث شود که لکسوس RX200t در مدت 9.2 ثانیه از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. بیش‌ترین سرعت برای این خودرو 200 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است.این خودرو دارای استاندارد آلایندگی یورو 6 است و به طور متوسط 181 گرم کربن دی اکسید، در هر کیلومتر منتشر می‌کند.مصرف سوخت خودروی لکسوس RX200t، برای هر صد کیلومتر شهری 9.8 لیتر و برای هر صد کیلومتر جاده‌ای 6.6 لیتر عنوان شده است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز 7.8 لیتر برای هر 100 کیلومتر است. لاستیک‌های این خودرو دارای 235 میلی متر عرض هستند و بر روی رینگ‌های هجده اینچی بسیار جذاب و به روی نصب‌شده‌اند.سامانه‌ی تعلیق خودروی لکسوس RX200t از نوع مک فرسون در جلو و از نوع دوبل جناغی در عقب است.
با این اوصاف می‌توانیم توقع زیادی از کیفیت هندلینگ و سواری در این خودرو داشته باشیم. در زمینه‌ی تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی هم لکسوس مثل همیشه عالی ظاهرشده و می‌تواند رضایت مشتریان را جلب کند. در این مدل از لکسوس هم از امکاناتی مانند سانروف برقی، سامانه‌ی بسته شدن راحت درب‌ها، طرح چوب در داخل کابین با استفاده از چوب طبیعی، آینه‌های کناری الکتروکرومیک، سیستم تهویه‌ی 2 گانه ی اتوماتیک، آینه‌ی مرکزی الکتروکرومیک، سیستم استارت و ورود بدون کلید، تهویه هوای صندلی‌های عقب و جلو، فرمان برقی با مکانیزم تنظیم تلسکوپی و برقی صندلی راننده و سرنشین جلو با تنظیم برقی دارای حافظه در 10 جهت، کروز کنترل، گرم کن صندلی‌های جلو و عقب، در صندوق عقب برقی، امکان اتصال به تلفن همراه با بلوتوث، سیستم رهیاب ماهواره ای، سیستم چراغ‌های هوشمند، سیستم صوتی مارک لوینسون دارای 15 بلندگو، چراغ‌های LED عقب، سیستم صفحه نمایش سر بالا، حسگر باران، سامانه‌ی فرود از تپه، گرم‌کن فرمان، سیستم هشدار نقطه‌ی کور، سیستم کمکی پارک، سیستم ضد قفل ترمزها و سیستم ضد سرقت برخوردار است.با توجه به این لیست بلندبالا از امکانات رفاهی و ایمنی و هم چنین ظاهر بسیار زیبا و خاص لکسوس RX200t به زودی شاهد موفقیت این خودروی کراس‌اوور ژاپنی مرغوب در بازار باشیم.در ادامه می‌توانید فیلم مربوط به لکسوس RX200t و گالری تصاویر آن را مشاهده نمایید.