آخرین خبرها از کیا پیکانتو 2017

کیا پیکانتوی جدید حدودا در اوایل دی ماه امسال به صورت رسمی معرفی شد. قرار است این خودرو در نمایشگاه بین‌المللی ژنو 2017 نیز به معرض نمایش گذاشته شود. اکنون خبرهایی جدید در زمینه‌ی اطلاعات فنی این خودرو منتشر شده است، در این مقاله در کنار اطلاعات قبلی به بررسی این اخبار می‌پردازیم.اولین چیزی که شرکت کیا در مورد پیکانتو از آن صحبت کرده است، اندازه و ابعاد این اتومبیل است. ابعاد این خودرو با طول کلی 3595 میلی‌متر به صورت ست نخورده باقی مانده است.. البته در این میان فاصله‌ی بین دو محور عقب و جلو به میزان 15 میلی‌متر نسبت به مدل‌های قبلی افزایش داشته است. که موجب شده فضای کافی برای قرار گرفتن پای سرنشینان عقب فراهم شود.همان طور که در تصاویر می‌توانید مشاهده کنید کیا برای ساخت پیکانتو، یک مدل تازه و متفاوت در نظر گرفته است.


به طوری که از ویژگی‌های قبلی این خودرو فقط یک سگمنت هاچ‌بک باقی‌مانده است که دراین‌باره فقط می‌توان یک چهره‌ی کاملا جدید در بخش جلویی با مجموعه سپر اسپرت و چراغ‌ها مشکی رنگ اخم‌کرده بر روی پیشانی ون‌های تا خطوط فراوان قرمز در حول ورودی هوای سپر و روی زنبوری جلو پنجره‌ی مشبک این خودرو نظاره کرد.در قسمت عقب هم می‌شود دیفیوزری کوچک زیر سپر و خروجی‌های اگزوز جفت 2 گانه را به عنوان گزینه‌های اسپرت برای این خودرو به حساب آورد.قبلا هم اعلام شده بود که پیکانتوی 2017 کیا به احتمال قریب به یقین دارای یک پیشرانه ی 1 لیتری 3 توربوشارژی 3 سیلندر خواهد بود. این پیشرانه دارای دو قدرت خروجی است، یکی به اندازه‌ی 100 اسب بخار و دیگری به اندازه‌ی 120 اسب بخار. در دی ماه نیز که این خودرو معرفی شد، وجود این پیشرانه بر روی پیکانتو رسما اعلام شد. البته در ادامه توضیح داده شده بود که بر روی مدل پایه‌ی این خودرو از پیشرانه ی تنفس طبیعی استفاده خواهد شد.


اکنون که جزئیات فنی این خودرو توسط کیا اعلام شده است بر همه روشن‌شده که کیا پیکانتو ضمن داشتن پیشرانه ی توربوشارژی، دارای دو پیشرانه ی تنفس طبیعی هم هست. یکی از این پیشرانه ها دارای حجم 1 لیتر و بیشینه فدرت خروجی 66 اسب بخار و پیشرانه ی دیگر دارای حجم 1.2 لیتر و حداکثر قدرت خروجی 83 اسب بخار. این خودرو برای انتقال قدرت تولیدی خود به چرخ‌ها از یک جعبه‌دنده‌ی 5 سرعته ی دستی بهره می‌برد. البته برای پیشرانه ی دارای حجم 1.22 لیتر یک جعبه‌دنده‌ی 4 سرعته‌ی خودکار هم در نظر گرفته شده است که می‌تواند به صورت سفارشی بر روی خودرو نصب شود.علاوه بر این موارد، امکانات و تجهیزات فراوان دیگری هم برای خودروی کیا پیکانتوی 2017 در نظر گرفته شده است مانند: سیستم ESC، سامانه‌ی رانندگی خودکار، ایربگ های ایمنی برای زانوها، 6 کیسه هوا، دوربین دید عقب، شارژر تلفن همراه بی‌سیم، صفحه نمایش 7 اینچی دارای سیستم ناوبری سه بعدی و پشتیبانی از اندروید و اپل کارپلی و .... برخی از این امکانات در حالت سفارشی بر روی خودرو قرار می‌گیرند.نکته‌ی پایانی هم این که کیا پیکانتوی 201 پ قرار است با ظاهری اسپرت و کاملا جدید در ماه مارس امسال در نمایشگاه بین‌المللی ژنو رونمایی شود. این خودرو در سه ماهه‌ی سوم سال 2017 روانه‌ی خط تولید کیا شده و برای عرضه‌ی عمومی آماده می‌شود.