مدتی بود که نسل جدید لکسوس GS یعنی GS250 در بازار خرید و فرش می‌شد اما لکسوس جدید با مشکلی مواجه بود و آن این بود که علی‌رغم برخورداری این خودرو از یک موتور 2.5 لیتری 6 سیلندر، GS250 از نظر این قابلیت‌های حرکتی توانایی چندانی برای رقابت با رقیبان آلمانی خود یعنی بی‌ام‌و i528 و مرسدس بنز E250 نداشت. در موتوتل همراه ما باشید.
زمانی که فیس‌لیفت این خودرو در بازارهای جهانی عرضه شد، ایرتوپا هم تصمیم گرفت این خودرو را به وارد بازار کشورمان کند، البته این بار شاهد تغییرات زیادی در قوای فنی این خودرو هستیم.

نسخه‌ی قبلی این خودرو به یک موتور V6 از نوع تنفس طبیعی تجهیز شده بود که دارای حجم 2.5 لیتر بود و می‌توانست قدرتی معدل 204 اسب بخار ایجاد کند. البته این د شرایطی بود که رقبای این خودرو دارای قدرت‌های بیشتری بودند. بنز می‌توانست 211 اسب بخار نیرو ایجاد کند و قدرت بی‌ام‌و 245 اسب بخار بود. علاوه بر این لکسوس در زمینه‌ی گشتاور خروجی هم رقم بسیار پایینی را در مقایسه با این دو رقیب توربوشارژی خود ارائه می‌کرد.
ولی این لکسوس جدی که با کد GS200t راهی بازار خواهد شد، دارای موتوری توربوشارژی به حجم 2 لیتر است. این موتور 4 سیلندر به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها مجهز شده که بر روی هر دو میل سوپاپ‌ها و دود عمل می‌کند. قدرت اعلام‌شده برای این موتور 245 اسب بخار است که در دور 5800 دور بر دقیقه اتفاق می‌افتد، گشتاور آن هم 350 نیوتون‌متر است که در 1650 تا 4400 دور بر دقیقه ایجاد می‌شود.

قدرت تولیدشده در موتور به وسیله‌ی یک گیربکس 8 سرعته ی اتوماتیک که کاملا جدید است به چرخ‌های عقبی خودرو منتقل می‌شود. زمان مورد نیاز برای شتاب این خودرو از حالت سکون تا سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، 7.3 ثانیه اعلام شده است. بیش‌ترین سرعت ممکن برای این مدل هم 230 کیلومتر بر ساعت است.

لکسوس GS200t دارای استاندارد آلایندگی یورو 6 است و فقط 183 گرم کربن دی اکسید در هر کیلومتر از حرکت خود منتشر می‌سازد. میزان مصرف سوخت ترکیبی این خودرو هم 7.9 لیتر برای هر 100 کیلومتر عنوان شده است.

از جمله امکانات ایمنی و رفاهی لکسوس GS200t می‌توان به مواردی مانند سانروف برقی 3 حالته، طرح چوب در داخل کابین، نورپردازی ال‌ای‌دی در داخل کابین، تودوزی چرم طبیعی، سیستم تهویه‌ی سه نقطه‌ای مستقل، ساعت آنالوگ لوکس لکسوس، زیر آرنجی برای سرنشینان عقب، تهویه‌ی نانو، پرده عقب جانبی برای سرنشینان عقب،، آینه‌های فتوکرومیک با قابلیت تنظیم الکترونیکی، در صندوق عقب برقی، تنظیم برقی صندلی راننده و سرنشین جلو در 18 جهت، حافظه‌ی صندلی‌ها، بالشتک حمایتی جانبی در داخل صندلی‌ها، چراغ‌های ال‌ای‌دی روشنایی در روز، چراغ‌های بای زنون، کیسه هوای جانبی برای سرنشینان عقب و جلو، ماهواره‌ای، امکان انتخاب حالت رانندگی، شیفتر های پشت فرمان، کروز کنترل، حسگر باران، سیستم ورود و استارت بدون کلید، تهویه هوای صندلی برای راننده و سرنشین جلو، حافظه‌ی صندلی‌ها، سیستم ضد سرقت، سیستم محافظت از عابران پیاده، دوربین دید عقب، سیستم کمکی پارک، سیستم کنترل الکترونیکی ترمزها، سیستم ترمز ضد قفل، فرمان برقی، سیستم تعلیق هوشمند، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سیستم هشدار نقطه‌ی کور، سیستم هداپ دیسپلی و سیستم چراغ‌های هوشمند. البته وجود این آپشن ها در خودرو بستگی به تیپ خودروی انتخابی شما دارد.

در ادامه می‌توانید گالری تصاویر این خودرو را مشاهده نمایید.