رئیس سازمان ایدرو (گسترش و نوسازی صنایع ایران) با اشاره به منعقد شدن شش قرارداد با شرکت‌های خودروسازی خارجی این‌چنین بیان کرد: در کشور ما به ازای هر 210 انسان، یک خودروداریم. این در حالی است که این میزان در سطح جهانی وجود یک خودرو به ازای هر 120 نفر است. در موتوتلهمراه ما باشید.
منصور معظمی در خلال چهارمین همایش بی بین‌المللی صنعت خودروی کشور بیان کرد: تا پایان امسال در تولید انواع خودرو در ایران به رقم 1 میلیون و 300 هزار دستگاه خواهیم رسید.
این مسئول با بیان ین موضوع که در سال جاری در صنعت خودرو شش قرارداد با خودروسازان خارجی نهایی می‌شود، اضافه کرد: یکی از این شرکت‌ها، شرکت بنز است که قرارداد خود را تا آخر امسال با شریک داخلی به امضا خواهد رسانید. معظمی ادامه داد: گاهی اوقات می‌پرسند که چرا ما فقط با برخی از کشورها در زمینه‌ی صنعت خودرو قرارداد بسته‌ایم؟ پاسخ بنده این است که راه ورود به بازار ایران برای تمامی شرکت‌های خارجی باز است، مشروط بر این که برای سرمایه‌گذاری و همین طور ارتقای فناوری و صادرات از ایران، اقدام کنند.
رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشورمان افزود: بر اساس گزارش بانک مرکزی در 8 ماهه‌ی اول امسال، رشد اقتصادی در کشورمان به میزان 7 درصد بوده است که این میزان به طور عمده در دو بخش یعنی بخش نفت و گاز و بخش صنعت رشد داشته است. در بخش صنعت هم، صنایعی که به خودرو وابسته بودند نقش کلیدی را در این رشد اقتصادی ایفا کرده‌اند.
معظمی افزود: هر چند اکنون مردم و اصحاب رسانه با گلایه از صنعت خودروسازی صحبت می‌کنند و علت این موضوع این است که انتظارات بالاتری از صنعت خودرو دارند اما مردم در چند سال آتی از ثمره‌ی تصمیمات امروز مدیران در صنعت خودرو بهره خواهند برد.
معظمی گفت: در سال میلادی 2016، شاهد تولید 93 میلیون دستگاه اتومبیل در صنعت خودروی جهان بودیم که ارزش مالی ایجادشده در صنعت خودرو در دنیا تقریبا دو هزار میلیارد دلار بوده است. صنایع خودروسازی نیز تقریبا پانصد میلیارد دلار به دولت‌های خود مالیات پرداخت کرده‌اند.