یکی از لوکس‌ترین و بااهمیت‌ترین خودروهایی که امسال وارد بازار کشورمان شده است، خودروی شاسی‌بلند فول سایز ولوو است. این خودروی مدل جدید  XC90 نام دارد و نسل جدید آن در زمان عرضه به بازارهای جهانی به بازار کشور ما نیز راه یافت. این خودرو با قیمت مناسبی که داشت موفق شد مورد استقبال مردم قرار بگیرد. در موتوتلهمراه ما باشید.
خودروی SUV ولووی XC90 را می‌توان کلکسیونی از تکنولوژی‌های مدرن دانست. می‌توان ادعا کرد که در این خودرو هر آنچه از یک خودروی SUV لوکس انتظار دارید برایتان فراهم شده است. همین موضوع باعث شده این خودرو بتواند در سراسر جهان نظر مثبت کارشناسان را به خود جلب کند.
علی‌رغم داشتن ابعاد بزرگ و وزن زیاد، این خودروی SUV با داشتن یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر از پس خود بر آید. شاید شما نیز در برخورد اول به توانایی این موتور برای این خودروی بزرگ شک کنید اما، این موتور 2 لیتری با برخورداری از توربوشارژی و سوپر شارژ، توانسته است با مصرف سوخت یک موتور 4 سیلندر، قدرتی برابر با یک موتور 8 سیلندر تولید نماید.
موتور ولوو XC90 قادر است نیرویی معادل 320 اسب بخار ایجاد نماید درحالی‌که گشتاور آن 400 نیوتون‌متر است. این خودرو به 6.9 ثانیه زمان برای حرکت از حالت سکون و رسیدن به سرعت 100 کیلومتر برساعت نیاز دارد. بیش‌ترین سرعت برای این خودرو نیز 230 کیلومتر بر ساعت عنوان شده است. مصرف سوخت ترکیبی ولوو XC907.7 لیتر برای هر 100 کیلومتر است.

 این خودرو عنوان ایمن‌ترین شاسی‌بلند جهان را از آن خود کرده است. این موضوع نشانگر این است که ولوو در زمینه‌ی امکانات و آپشن ها ایمنی این خودرو از هیچ‌چیز فروگذار نکرده است. از این رو در فهرست امکانات این ولوو شاهد مواردی نظیر: شیشه شور چراغ‌های جلو، چراغ‌های روشنایی در روز، چراغ‌های زنون، در صندوق عقب برقی، سقف پانوروما، سیستم تهویه‌ی چهارگانه با امکان تصفیه هوای خودکار، تنظیم حالت‌های مختلف رانندگی، آینه‌های داخلی الکتروکرومیک، تنظیم اتوماتیک شعاع نور چراغ‌های جلو، محافظ قسمت بار، سیستم تشخیص گاردریل های کنار جاده و تنظیم خودکار فرمانن، سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم حفاظت داخلی کابین در هنگام چپ کردن، سیستم پارک خودکار، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل کشش و پایداری دینامیکی، سیستم هشدار رانندگی بین خطوط، رادار نقطه کور در رانندگی، سیستم هشدار موانع با قابلیت فاصله، سیستم هشدار خواب‌آلودگی راننده و انحراف از مسیر، سیستم هشدار و ترمز خودکار، پدال‌های اسپرت آلومینیومی، فرمان چوبکاری شده به همراه چرم، چرم طبیعی برای صندلی‌ها، صفحه‌ی کیلومتر شمار با امکان تنظیم نور، سیستم ورود بدون نیاز به کلید، سیستم استارت هوشمند، صندلی ردیف سوم، صندلی تاشو عقب، پشت سری‌های برقی، صندلی برقی 12 حالته دارای 3 حافظه برای راننده و سرنشین کناری، گرمکن صندلی‌های جلو، بخار زدای خودکار شیشه‌های عقب بر اساس دما، دوربین دنده عقب، صندلی‌های طبی، قابلیت چرخش چراغ‌های جلو در زمان پیچیدن، حسگر نور، حسگر باران، حسگر جلو، حسگر دنده عقب، Head-up Display، آینه‌های جانبی هوشمند با تنظیم اتوماتیک و گرمکن، سیستم کروز کنترل هوشمند، سیستم محافظتی ضربه‌های جانبی، سیستم محافظتی صندلی در تصادفات، سیستم حفاظت داخل کابین و چراغ‌های هوشمند کمکی است.
گفتنی است موارد فوق دربرگیرنده‌ی تمامی امکانات این خودرو نیستند و در فهرست بالا فقط به مهم‌ترین موارد اشاره‌ کرده‌ایم.