به احتمال زیاد هنگامی که برندی ارزان قیمت مثل برند داچیای رنو را در نظر می‌گیرید تصویری از نسخه‌هایی با ویژگی‌هایی مثل رینگ‌های فولادی، سپرهایی مشکی و رنگ سفید در ذهنتان به‌وجود می‌آید ولی این کمپانی برای کسانی که ترجیح می‌دهند داچیا طعم و تجربه‌ای متفاوت را در اختیارشان قرار دهد خط تولید و برنامه‌ای نوین را در نظر دارد. مدل منحصر به فرد داچیا Summit در نمایشگاهی که ژنو نام دارد و برای نسخه‌های استپ وی از جمله لوگان MCV استپ وی، به بازار خواهد آمد. با موتوتل همراه باشید.

این مدل منحصر به فرد که بر اساس مدل‌های کامل طراحی و ساخته شده است در دو رنگ انحصاری در بازار موجود خواهد بود که از نوع خاکستری Nordic یا نارنجی Magma هستند. نسخه‌های ساندرو و لوگان MCV استپ وی هم از رینگ‌های 16 اینچی خاکستری بهره خواهند برد و این در حالی است که نسخه داستر به رینگ‌های 16 اینچی مشکی مجهز خواهد بود. اتاقک این نسخه‌های خاص هم از زیبایی ویژه و جدیدی در مقایسه با نسخه‌های پیشین برخوردار است. بر روی صندلی‌ها دوختی نارنجی رنگ دیده می‌شود و مارک استپ وی هم به صورت فابریک نمایان است. این خودروها به کف‌پوش‌های خاصی هم که مخصوص همین اتومبیل هاست مجهز هستند.

همه‌ی نسخه‌های Summit به صورت پیش‌فرض مجهز به رادیوی DAB، سیستم ناوبری ماهواره‌ای و سیستم تهویه مطبوع هستند و حسگرهایی نظیر حسگرهای پارک عقب و کروز کنترل هم به صورت از پیش نصب شده بر رویشان موجود است. نسخه‌های خشن داستر گاردهایی اضافی روی قوس چرخ‌ها و پانل‌های محافظت‌کننده جنبی دارند. قیمت دقیق این خودروها همچنان در حالت نامشخصی به سر می‌برد اما انتظار می‌رود که میزانی افزایش منطقی با توجه به امکانات بیشتر این خودروها نسبت به نسخه‌های پیشین به‌وجود آید. هم‌اکنون ساندرو استپ وی با تریم  Laureate قیمت ابتدایی 9995 پوندی دارد و مدل داستر Laureate هم برابر با 13995 پوند قیمت گذاری شده است. داچیا لوگان MCV استپ وی همانطور که پیش‌بینی می‌شد در مقایسه با مدل‌هایی معمولی مثل MCV  چیزی حدود هزار پوند گران‌تر خواهد بود در نتیجه مدل  Summit  قیمتی بیش از  11 هزار پوند خواهد داشت.