در سگمنت سوپر مینی‌ها هرگز تا به امروز رقابت سنگین‌تری نسبت به اکنون دیده نشده است پس فولکس واگن بهتر است بازی را تغییر داده و نسل جدید پولو را به خاطر شکست دادن فورد فیستای اخیر، پیشرفته تر کند. با موتوتل همراه باشید.

نسل ششم پولو بر اساس انتظارات قبل از آخر سال رونمایی خواهد شد و جایگزین مدل قدیمی خواهد بود که از حدود سال ۲۰۰۹ در بازار حضور داشته است. بر اساس شناختی که همه‌ی ما از مدل دیزاین فولکس واگن در خاطر داریم٬ بسیار محتمل است که این برند دوباره ریسک نکند و دیگر باره شاهد دیزاین تکامل یافته خواهیم بود. کابین اتومبیل هم از تکنولوژی زیادتر و پیشرفته تری بهره‌مند خواهد شد.

اخیرا رندری از نسل تازه‌ی این اتومبیل عرضه شده است‌. قابل ذکر است که تصاویر جاسوسی گرفته شده نشان می‌دهند که خودرو بزرگ‌‌تر خواهد شد تا حجم کابین بیشتر گردد. این احتمال که ساختمان ظاهری پولوی جدید چشمان شما را مسخ خود کند، بسیار پایین است ولی با این شرایط نسل‌های قبلی این اتومبیل ثابت کرده‌اند که حتی دیزاین محافظه کارانه‌ هم قادر به برآوردن انتظارات مشتریان می‌باشد و می‌تواند فروش خوبی را هم برای فولکس رقم بزند. بعد از سئات ایبیزای جدید، ششمین نسل پولو دومین اتومبیلی خواهد بود که از نسخه کوتاه‌ شده‌ی پلت فرم انعطاف پذیر MQB فولکس واگن بهره می‌برد. با وجود زیاد شدن حجم خودرو، وزن آن کاهش خواهد یافت. مدل قوی تر GTI هم به احتمال زیاد در ابتدای چرخه‌ی زندگی پولو به بازار عرضه خواهد شد. فورد این عمل را با فیستا ST سه سیلندر جدید نیز انجام داده است و بسیار محتمل است که فولکس هم در فکر ایجاد نسخه بهتر پولو در طول چندین ماه بعد از معرفی نسخه معمولی آن باشد.

هرچند فورد دارنده‌ی نسخه کراس اوور کاذب فیستا با اسم فیستا اکتیو است ولی فولکس دقیقا مانند سئات که کراس اوور ساب کامپکت آرونا را تا اواخر سال جاری ارائه خواهد کرد، کراس اوور پولو را در ذهن خواهد داشت. تا کنون به پولو اسمی داده نشده است ولی تصویرهای جاسوسی نمونه‌های آزمایشی آن دیده شده است. یقینا در نمایشگاه خودروی ژنو، ستاره‌ی فولکس واگن، نسخه پرچم دار آرتئون خواهد شد پس انتظار می‌رود که پولوی جدید در شش ماهه‌ی دوم سال جاری معرفی گردد. شانس نمایش و عرضه‌ی این اتومبیل در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت سال ۲۰۱۷ بسیار بالا است.