با توجه به دوربین‌های نصب شده در چهارراه‌های بعضی شهرهای بزرگ، میزان جریمه‌ی ۶۰ هزار تومان برای آن دسته از رانندگانی که روی خط عابر پیاده توقف می‌کنند، در نظر گرفته شده است. با موتوتل همراه باشید.

همایون یزدان پناه بیان کرد: هم اکنون چیزی بیشتر از ۳۳۰ تقاطع که چراغ هم دارند در شهر اصفهان دیده می‌شود که ۱۷۰ تای آن‌ها به صورت هوشمندانه تحت کنترل قرار دارند و این معین می‌کند که در کدام قسمت از شهر، ترافیک روان بوده و کدام قسمت ترافیک سنگین‌‌تری دارد.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان افزود: ۱۷۰ دوربین تصویری را در تقاطع‌های گوناگونی در شهر نصب کرده‌ایم وبرنامه‌ی نصب ۴۰ دوربین ثبت کننده‌ی تخلف رد کردن چراغ  قرمز هم قرار است به مرحله‌ی عمل برسد.

ایشان ضمن خاطر نشان کردن نصب دوربین‌های ثبت کننده‌ی تخلف برای رد کردن چراغ قرمز گفتند: با توجه به نصب این دوربین‌ها، آن دسته از رانندگانی که روی خطوط عابر پیاده توقف می‌کنند، ملزم به پرداخت ۶۰ هزار تومان به عنوان جربمه خواهند شد.

ایشان هم‌چنین صراحتا اعلام کردند: مسئولیت خطیر ما زیر نظر داشتن لحظه به لحظه‌ی عبور و مرور در سطح شهر با استفاده ابزارهای خاص، تلاش برای برطرف کردن حادثه‌های ترافیکی یا غیر ترافیکی به علاوه‌ی جمع‌‌آوری داده و اطلاعات مربوط به ترافیک به وسیله‌ی حس‌گرهای نصب شده در شهر به صورت‌های تصویری - القایی و مغناطیسی می‌باشد.

ایشان ضمن خاطر نشان کردن این نکته که زمان بندی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به وسیله‌ی کنترل‌گرهای هوشمند انجام می‌شود، بیان کردند: مدت این چراغ‌ها با تناسب با مقدار عبور و مرور متغیر است.