مرسدس بنز S63 AMG

کمپانی تیونینگ برابوس به صورت انحصاری به ارتقا و ویرایش تولیدات مرسدس بنز می‌پردازد، می‌توان گفت برابوس تا به حال تمام محصولات مرسدس بنز را تقویت و روانه‌ی بازار کرده است. در میان این محصولات، خودروی مرسدس بنز S63 AMG هم از این قاعده مستثنا نیست، با موتوتل همراه باشید.

 در سال گذشته، نسخه‌ی سدان این خودرو توسط برابوس ارتقا یافت و قبل از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو هم نسخه‌ی کوپه‌ی مرسدس بنز S63 AMG تقویت و رونمایی شد. حال پس از گذشت نزدیک به یک سال،برابوس به سراغ ارتقا یکی دیگر از اعضای این خانواده رفته است یعنی نسخه‌ی کروکی از مرسدس بنز S63 AMG. برابوس قصد دارد با ویرایش و تقویت ویژگی‌های ظاهری این خودرو، کروکی S63 AMG را به سوژه‌ای برای حضور در نمایشگاه ژنو امسال تبدیل کند.

مرسدس بنز S63 AMG

برابوس با ارتقا این خودروی کروکی موفق شده سریع‌ترین و قوی‌ترین خودرو کروکی دنیا را تولید کند، این خودرو قادر است ظرف مدت 3.5 ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت را پشت صد بگذارد و حداکثر سرعت اعلام‌شده برای آن 350 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

بدیهی است که برای دستیابی به چنین شتاب و سرعتی باید یک پیشرانه ی فوق‌العاده در زیر کاپوت این خودرو پنهان شده باشد از این رو شرکت تیونینگ برابوس برای این خودرو یک پیشرانه ی 6 لیتری به شدت ارتقا یافته را در نظر گرفته است. این پیشرانه ی V8 BiTurbo که با برخورداری از 2 توربو شارژر مخصوص جدید و همین طور مانیفلدهای گاز بزرگ‌تر شده، مانیفولدها و فیبر کربنی بزرگ‌تر شده‌ی طلایی دارای ضریب انتقال حرارت بالاتر را در زیر کاپوت خود به خدمت گرفته است به طوری که وقتی دور موتور آن به حدود 5400 دور بر دقیقه می‌رسد قادر است نیرویی معادل 850 اسب بخار را در کنار گشتاوری 1450 نیوتون‌متری ایجاد کند. جعبه‌دنده‌ی اسپرت 7 سرعته ی این خودرو که SpeedShift MCT 7 نام دارد به پدال‌های تعویض دنده در پشت فرمان مجهز است، برابوس برای حفاظت از این جعبه دنده میزان گشتاور ورودی با آن را در 1150 نیوتونمتر محدود کرده است. به این ترتیب از آسیب رسیدن به صفحه‌ها و دیسک‌های جعبه‌دنده و هم چنین آسیب رسیدن به چرخ‌دنده‌های آن جلوگیری می‌شود. البته این کار خللی در دست یافتن مرسدس بنز 850 به شتاب 3.5 ثانیه ایجاد نکرده است. یک دیفرانسیل لغزش محدود با قابلیت قفل شوندگی 4MATIC AWD" در آخرین مرحله‌ی تبدیل دور قرار گرفته است که باعث می‌شود نیروی تولیدشده در موتور به صورت تمام و کمال به هر 4 چرخ خودرو برسد.

مرسدس بنز S63 AMG

همان طور که قبلا گفتیم، این خودرو در 3.5 ثانیه به شتاب صفر تا صد دست می‌یابد و بیش‌ترین سرعت برای آن 350 کیلومتر در ساعت است که برای یک خودروی نسبتا لوکس کروکی بسیار خوب است، اما نکته‌ی جالب‌توجه در این میان مصرف سوخت خارق‌العاده‌ی آن است؛ مرسدس S63 کروکی در هر 100 کیلومتر شهری میزان 13.8 لیتر مصرف سوخت دارد. این میزان در بزرگراه‌ها و جاده‌های بیرون شهری به 7.9 لیتر می‌رسد؛ بر این اساس میزان مصرف سوخت ترکیبی برای این خودرو 10.1 لیتر است.