استرالیا از جمله کشورهایی است که در آن فرمان خودروها سمت راست قرار دارد و رانندگی از سمت چپ است‌. به همین روی بسیاری از هایپرکارهای جدید به طور رسمی در این کشور عرضه نشده‌اند چرا که مک‌لارن پی‌وان، فراری لافراری، پورشه ۹۱۸ و بوگاتی ویرون، خودروهایی هستند که تنها به شکل فرمان چپ تولید و ارائه شده‌اند. البته تعدادی‌ از این خودروهایی که نام بردیم وارد کشور استرالیا شده‌اند ولی با آن‌ها نمی‌توان به طور قانونی در جاده‌ها رانندگی کرد، چرا که قوانین جاده‌ای برای رانندگی با خودر‌وهای چپ فرمان در استرالیا وجود ندارد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت کوئنیگ‌زگ اخیرا با یک ارائه‌کننده‌ی خودرو در استرالیا، یعنی Prodigy Automotive برای فروش هایپرکار آینده‌ی رگرا خود در این کشور، مذاکره و توافق کرده است. با این وجود رقیبان بسیار بزرگ‌تر این کشور هنوز خودروهای هایپر خود را با فرمان راست عرضه نکرده‌اند. با این که در کشور استرالیا هایپر اسپرت‌ها‌ی عملکرد بالای بازار، فروشی ندارند اما مدیر شرکت Prodigy، آقای Nicholas Batzialas اعتقاد دارد که در کشور استرالیا بازار خوبی برای رگرا فراهم خواهد بود.

وی افزوده است که در حال حاضر خریداران و علاقمندان به خودروی کوئنیگ‌زگ رگرا بسیار کم هستند اما امیدواریم که بتوانیم سالی یک خودرو را بفروشیم. به عقیده‌ی ما رگرا در بازار استرالیا جایی خواهد داشت و به طور قطع افرادی در استرالیا خواستار خرید آن خواهند بود. رگراها به طور کامل به استرالیا وارد خواهند شد و فرمان آن‌ها سمت راست قرار می‌گیرد و به طور کامل با قوانین جاده‌ای کشور استرالیا مطابق می‌شود. این خودروی هایپرکار تولید کشور سوئد این چنین وارد بازار خواهد شد.

کوئنیگ‌زگ رگرا خودروی هایپر کار هیبریدی است که رقیبی برای لافراری، پورشه ۹۱۸ و مک لارن p1 به حساب می‌آید‌. این نسخه پیشرانه‌ای پنج لیتری ( v8 توئین توربو) دارد که ۱۱۰۰ اسب بخار قدرت را به تنهایی ایجاد می‌کند، ولی در کنار این موتور که عملکردی درون سوز دارد ، سه موتور الکتریکی هم قرار دارد که یکی قابلیت استارت و ژنراتوری دارد  و دو موتور دیگر خودرو در چرخ‌های عقب آن تعبیه شده‌اند. خروجی‌ این سیستم با امکانات مذکور و به طور کل ، برابر با ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۰۰ نیوتن متر گشتاور است.

موتورهای الکتریکی رگرا را شرکت ریماک ساخته است که با کمک‌ مجموعه‌ی باتری ۸۰۰ ولتی، ۴.۵ کیلووات ساعت آب خنک با وزن ۷۵ کیلوگرم را تغذیه می‌کنند. کل نیروی ویرانگر این مجموعه با کمک‌ گیربکس منحصر به فرد یک سرعته‌ی اتوماتیکی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود که کوئنیگ‌زگ آن را Direct Drive خوانده است. رگرا با تکیه بر این قوای محرکه‌ی بسیار بالا توانسته است شتاب صفر تا صد کیلومتری تنها معادل ۲.۷ ثانیه داشته باشد که حداکثر سرعت آن هم ۴۰۰ کیلومتر در ساعت است.

در رابطه با قیمت این محصول، تخمین زده می‌شود که این خودرو در استرالیا ۳ میلیون دلار ارزش‌گذاری شود(معادل ۲.۳ میلیون دلار آمریکا). در حال حاضر در کشور استرالیا تنها دو نسخه از این خودرو وجود دارد که یکی ازآن‌ها CCX مدل 2008 نارنجی مناسب استفاده در جاده است و دیگری هنوز ثبت نشده است.