سعید تاجیک، معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، مشکل نفوذ آب و گرد و غبار در خودروهای ساخت داخل را تایید کرد و گفت متاسفانه برخی از شرکت‌های خودروساز داخلی استاندارهای کوچک تولید خودرو را هم رعایت نمی‌کنند، و به همین روی مشکل نفوذ آب و گرد و غبار برایشان پیش می‌آید. در بررسی‌هایی که صورت گرفته است مشکل ورود آب و گرد و غبار به خودروهایی که از آن صحبت کردیم، یک عیب و نقص برای آن‌ها تعریف شده است. با موتوتل همراه باشید.

او هم‌چنین افزود: از آن جهت که در تولید این خودروها قطعات زیادی به کار می‌رود این موضوع یک عیب کلی نیست و ممکن است که در هنگام عبور خودرو از خط تولید رخ بدهد ‌و یا این اتفاق نیفتد. سعید تاجیک در ادامه گفت: خودروهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند به طور عمده با مشکل نفوذ‌پذیری و ورود آب و گرد و غبار روبرو هستند و تیم ما در معاونت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران عیب و نقص مذکور را به دقت پیگیری می‌کند و به محض مشاهده آن را گزارش می‌کند اما متاسفانه به محض رفع عیب در قسمتی از خودرو، عیب از جای دیگری خود را نشان می‌دهد‌. بر طبق گزارشی که این معاونت از استانداردهای کسب شده‌ی خودروهای داخلی در این قضیه داده بود، هفت خودروی سواری تولید شده، به این نقص مبتلا هستند و استانداردهای لازم درباره‌ی عدم نفوذ را به طور کامل کسب نکرده‌اند. این آزمون‌های استاندارد در دی‌ماه امسال برقرار شد و خودروهایی که نمره‌ی منفی کسب کردند و استانداردهای کافی کیفی و لازم برای عدم نفوذ آب و گرد و غبار را کسب نکرده‌اند، بر این قرارند:

تیبا و تیبا هاچ‌بک، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲ و سایپا ۱۱۱ از گروه تولیدی سایپا، سمند تبریز از محصولات تولید شده‌ی شرکت ایران خودرو و ام‌وی‌ام ۵۵۰‌ که خودروسازی مدیران تولید کرده است. امید که این خودروها نقص کیفی خود را هرچه زودتر رفع کنند.