واز، شرکت خودروسازی نامدار روسی قرار است در سال 2018 میلادی کارخانه‌ی مونتاژ خودروی خود را در ایران راه‌اندزی کند. با موتوتل همراه باشید.

روز شنبه، شرکت خودروسازی واز که در استان اولیانوفسک روسیه واقع است، در متن بیانیه‌ی خود رسما اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده‌ی میلادی در کشورهای مصر و ایران اقدام به راه‌اندازی کارخانه کند. این کمپانی روسی که در ماه جاری در نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران نیز حضور داست، بر اساس برنامه‌ی اعلام‌شده قرار است با شرکت ایرانی " توان خودرو" همکاری کند. ثمره‌ی این شراکت مونتاژ سه مدل پاتریوت، پیکاپ و باری است. علاوه بر این، این  کارخانه در ویتنام نیز مرکز مشترک تولید خودرو راه‌اندازی می‌کند.

در بیانیه این‌گونه آمده است که به انجام رساندن برنامه‌ی در دستور کار این امکان را می‌دهد که این سه کشور بتوانند خودروهای خود را در کشورهای کامبوج، لائوس، لیبی، سودان، افغانستان و عراق به فروش برسانند. از دیگر برنامه‌های شرکت واز می‌توان به راه‌اندازی نمایندگی برای فروش محصولات خود در کشورهای خاورمیانه، آمریکای لاتین و جنوب شرقی آسیا اشاره کرد.

مدیر بخش صادرات این شرکت، اندره دوروفیف این‌طور گفته است که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، واز به کشورهای مختلف 20 هزار خودرو صادر خواهد کرد.