در روزهای پایانی امسال، مسابقات قهرمانی فرمولا دریفت کشوری با برگزاری ششمین دور این مسابقات، کار خود را به پایان رسانید. در این مسابقه هم مانند دوه‌های قبل اشکالات زیادی به نحوه‌ی داوری وارد شد. زمان شروع مسابقه، ساعت 10 در مجموعه‌ی ورزش آزادی اعلام شده بود که البته با یک ساعت تاخیر برگزار شد. با موتوتلهمراه باشید.

با ورود خودروی مارشال به پیست، ده خودروی شرکت‌کننده پشت آن قرار گرفتند. به‌دلیل اینکه مسیرهای مسابقه در هر دوره تغییر می‌کند شرکت کنندگان قبل شروع مسابقه، یک دور پیست مسابقه را طی کردند و سپس آماده‌ی شروع مسابقه شدند. در این دوره شاهد حضور تنها 10 شرکت کننده بودیم که البته علت آن آماده نبودن سایر خودروها برای شرکت در مسابقه بود. حاضران این مسابقه از استان‌های البرز، اهواز، هرمزگان (منطقه آزاد تجاری کیش) و تهران بودند.

به‌خاطر هیجان بالایی که این سبک خاص مسابقات دارند، طرفداران زیادی هم پیداکرده‌اند. در این مسابقات هدف کسب مقام نخست و سرعت بالاست. مثل هر مسابقه اتومبیل‌رانی دیگری، این مسابقات نیز به تجهیزات ایمنی خاصی نیاز دارد. در اکثر مسابقات، این خودروها باید مجهز به صندلی ایمنی مختص مسابقات در کابین، محافظ و نیز کلاه ایمنی راننده باشند. این مسابقات دارای مسیرهای کوتاه‌تر نسبت به سایر مسابقات است؛ این مسیر دارای یک تا پنج پیچ بوده که اغلب از پیچ های U شکل و مسیرهای متعدد S شکل تشکیل شده است. معیار امتیاز دهی عملکرد رانندگان در این رقابت‌ها نوع حرکت است نه زمان؛ دو نوع حرکت در این رقابت ها وجود دارد : حرکت سولو (solo) که در ابتدای مسابقه و تاندم (tandem) بعد از حرکت سولو یعنی زمانی که تعداد خودروهای باقیمانده کم می‌شود، اتفاق می‌افتد. در دوره‌ی قبلی، پدرام حقیقی مقام اول را کسب کرده بود اما در این دوره همان‌طور که خودش می‌گوید به‌علت اشتباهات داوری نتوانست امتیاز خوبی کسب کند.

 به‌طورکلی عملکرد شرکت کنندگان در این دوره بهبود یافته بود و به‌خاطر حضور اسپانسرهای مختلف، حس رقابت و انگیزه‌ی قهرمانی بیشتر شده بود. در دور آخر، رقابت بین شهاب پیشانیدار، رضا فهیم، رضا گله دار و علی عسگری بود. در این مسابقه رقابت سختی بین شهاب پیشانیدار و رضا فهیم برای کسب مقام اول و دومی صورت گرفت. شدت نزدیکی امتیاز این دو به حدی بود که تیم داوری دو بار درخواست One more Time یا رقابت مجدد را برای این دو شرکت کننده اجرا کردند. در نهایت مسابقه با برنده‌شدن شهاب پیشانیدار به پایان رسید و رئیس فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری کشور کاپ قهرمانی را به وی اهدا نمود. رضا فهیم و رضا گله‌دار به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در پایان این مسابقه کاپ اخلاق به رضا فهیم از منطقه آزادی کیش تعلق گرفت. او راننده با تجربه و قدیمی رشته دریفت است که شاگردان با استعداد و متعددی را در این رشته به میادین رقابت فرستاده.