خودروی کراس اوور کامپکت پژو 2008 قطعا بهترین خودرویی است که اکنون در غرفه ایران خودرو موجود است و در ماه‌های قبل هم خبر‌های زیادی راجع به آن منتشر می‌شد. با موتوتلهمراه باشید.

این خودروی کراس اوور کوچک در رده‌ی خودروهایی مثل سانگ یونگ تیوولی، نیسان جوک و رنو کپچر قرار دارد و مسئولان تصمیم دارند که این خودرو را تا اواخر این سال وارد بازار خودروی کشور کنند.

بسیار محتمل است که این خودرو با ۲ پیشرانه وارد بازار شود که پیشرانه‌ی اول دارای ظرفیت ۱/۲ لیتری است و از دسته پیشرانه‌های بنزینی Pure Tech و دارای مقدار نیروهای تولیدی ۸۲ اسب بخاری، ۱۱۰ اسب بخاری و ۱۳۰ اسب بخاری می‌باشد. و پیشرانه دیگر نیز دارای ظرفیت ۱/۶ لیتری از دسته دیزلی Blue HDI است و قادر به ایجاد ۳ نوع قدرت مختلف ۷۵ اسب بخاری، ۱۰۰ اسب بخاری و ۱۲۰ اسب بخاری است. شایان ذکر است که مدلی که کمپانی ایران خودرو در نمایشگاهش به بینندگان نشان داد، نوع ۱/۶ لیتری THP Flex بود که قادر به تولید ۱۶۳ اسب بخار و ۲۴۰ نیوتن متر است. توربو شارژرهای Twin Scroll این توان را ایجاد می‌کنند و شایان ذکر است که این موتور موفق به کسب عنوان موتور سال هم شده است.

تجهیزات رفاهی خودرو پژو 2008 شامل چیزهایی مثل سیستم نمایش اطلاعات الزامی روی شیشه جلو یا HUD، صفحه نمایش‌گر 7inch لمسی، سیستم پخش کننده نیروی ترمز در کنار سیستم کمکی ترمز، سیستم کنترل کننده کشش و ایربگ‌های ۶ تایی به شکل استاندارد هستند. قسمت خروجی اگزوز این پژو، اسپورت می‌باشد و دوربین عقب نیز بر روی آن به کار گذاشته شده است. مسئولان مربوطه هنوز قیمت پژو ۲۰۰۸ را اعلام نکرده‌اند ولی به احتمال زیاد فروش فوق العاده‌ای را رقم خواهد زد.

عرضه پژو ۲۰۰۸ به زودی در بازار

شایان ذکر است که رقبای قدری برای خودروی پژو ۲۰۰۸ وجود دارد و رقابت جک S5 با پژو ۲۰۰۸ بسیار هیجان انگیز است. کمپانی ایران خودرو شاید باید در اعلان پیش فروش پژو ۲۰۰۸ با فکر و درایت عمل کند تا موفق به تضمین مقام این خودرو در زمان طولانی بشود وگرنه معلوم نخواهد بود که چه سرنوشتی برای این خودرو رقم بخورد و هم اکنون بایستی تا وقت ثبت نام این خودرو منتظر بمانیم.