همزمان با آغاز سال نو میلادی، در شبکه‌های مجازی و اخبار مربوط به خودرو، شاهد انتشار تصاویر جاسوسی مربوط به نسخه‌ی آزمایشی نیسان قشقایی بودیم اما به‌جز این تصاویر معدود، اطلاعات دیگری از این خودرو در دسترس نبود تا اینکه در نمایشگاه ژنو امسال از نسخه‌ی فیس‌لیفت آن پرده‌برداری شد. با موتوتلهمراه باشید.
نیسان قشقایی از سال 2013 جزو پرطرفدارترین خودروها در اروپا بوده و نسخه‌ی فیس لیفتی که جدیدا طراحی شده محرکیست تا میزان فروش این خودرو را بالاتر ببرد.
محسوس‌ترین تغییری که در نیسان قشقایی فیس‌لیفت مشاهده می‌شود، ظاهر چشمگیر آن است. چراغ‌های جلو کشیده‌تر شده، جلوپنجره‌ها بزرگتر و دارای عناصر کرومی رنگ شده‌اند. ظاهر سپر تغییر کرده و مه‌شکن‌ها تقریبا مستطیل شکل هستند. اما در پشت خودرو نمی‌توان تغییرات زیادی مشاهده کرد و تنها تفاوت آن با نسخه‌ی قبلی در سپر عقب رخ داده است.
همانطور که قبلا اشاره شد مهم‌ترین تغییرات در ظاهر قشقایی بوده و بخش‌های داخلی تغییر زیادی نکرده. اما برای پیشرفته شدن آن از سیستم‌های جدیدی مانند سیستم ثبت و هشدار ترافیک، سیستم هشدار توجه به رانندگی، سیستم کمک پارک هوشمند، سیستم هشدار نقاط کور، سیستم هشدار خروج از خطوط جاده، سیستم ترمز اضطراری هوشمند و البته سنسورهایی برای تعیین موقعیت عابران پیاده استفاده شده است. نسخه‌ی جدید نیسان قشقایی قرار است از ماه ژوئیه‌ی امسال در بازار عرضه شود.