اخیرا، کمپانی ساخت خودروی لامبورگینی، مدل‌های اونتادور را کامل کرده است و روز‌به‌روز مدل‌های قوی‌تر و بهتری از آن را ارائه می‌کند، این روند در تولید و عرضه‌ی مدل‌های جدید لامبورگینی هوراکان هم اتفاق افتاد‌‌‌. به همین روی در نمایشگاه بین‌المللی ژنو 2017 یکی از این هوراکان‌ها به عرصه‌ی نمایش گذاشته شد و به غرفه‌ی لامبورگینی رونق بیشتری داد. با موتوتلهمراه باشید.

مجموعه‌ی داشبورد داخل کابین یک مجموعه‌ی جدید و جذاب است که طراحی داخلی را جذاب‌تر و جدیدتر کرده دست و هم‌چنین سپرهای جلوی اتوموبیل هم مجموعه‌ی جالبی هستند که جلوی خودرو را کاملا متفاوت کرده‌اند. اما این تغییرات بزرگی که از آن‌ها یاد می‌کنیم بیشتر مربوط به تغییرات عقب خودرو با نصب یک‌ باله‌ی بزرگ در قسمت انتهایی بدنه، یک دیفیوزر بزرگ و پهن‌تر، وجود چراغ مه شکن خودروهای فرمول یک در ‌وسط خودرو، چراغ خطرهای جدید و سیستم اگزوز نویی که بالاتر از سیستم اگزوز پیشین قرار می‌گیرد، هستند. لامبورگینی در تولید این نسخه از کامپوزیت و عنصرهای فیبرکربن برای ساخت سپر عقب، دیفیوزر، پوشش بالایی موتور و ساخت باله‌ی آیرودینامیک انتهای بدنه بهره برده است که این عمل باعث شده است وزن خودرو به طور موثری کاهش پیدا کند و به نسبت نسخه‌ی پیشین ۴۰ کیلوگرم سبک‌تر باشد. پس از بررسی طراحی ظاهری این نسخه خوب است که بخش مولد قدرت آن را هم بررسی کنیم، تغییراتی که از آنان در طراحی ظاهری یاد شد، در جهت حمایت از تغییرات پیشرانه‌ای هستند. تولیدات لامبورگینی اونتادور پیشرانه‌ی ۵.۲ لیتری داشته‌اند. این سری از لامبورگینی هوراکان پرفورمنس هم از همان پیشرانه‌ی ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی ده سیلندری استفاده می‌کند که اکنون قدرت آن ۶۳۰ اسب بخار است و گشتاوری معادل ۶۰۰ نیوتن بر متر به موتور خودرو می‌دهد. چون به نسبت خودروی قبلی سبک‌تر است و خروجی بهتری دارد، در ۲.۹ ثانیه از صفر کیلومتر و حالت سکون به سرعت صد کیلومتری می‌رسد و با حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت می‌تواند به راه خود ادامه بدهد‌. تمام مواردی که گفته شد سبب شده است که این خودرو هم قدرتمند‌ترین و هم پرسرعت‌ترین لامبورگینی هوراکان جهان باشد و سیستم محرک این نسخه به عنوان قدرت‌مندترین پیشرانه‌ی ده سیلندری جهان معروف باشد. البته در این مقایسه خودروهای تقویت‌شده را به حساب نیاورده‌ایم. این خودرو ویژگی‌های جذاب و مهم دیگری هم دارد از جمله: دریچه‌ی هوای کامپوزیتی، کنسول مرکزی نو، صفحه‌ی نمایشگر جدید (با قابلیت نمایش وضعیت آیرودینامیک خودرو به شکلی فعال) و سیستم تعلیق مغناطیس.

این خودوری قدرتمند و سریع را لامبورگینی طبق آخرین گزارش خود، با قیمتی معادل ۲۷۴ هزار و ۳۹۰ دلار در تابستان آینده عرضه خواهد کرد.