اندکی قبل ایرتویا، نماینده رسمی تویوتا ژاپن در کشور ما، پس از رونمایی کردن از تازه‌ترین محصول این شرکت، C-HR، در نمایشگاه خودروی شهر تهران، تمام حاضران را به شوک بزرگی فرو برد. با موتوتلهمراه باشید.

الان پس از گذشتن کمتر از چند هفته از این پرده برداری خودرو، سخنانی راجع به پیش ثبت نام C-HR به گوش می‌رسد. این موضوع از این نظر شایان توجه است که فروش تویوتا C-HR در تعداد زیادی از بازارهای دنیا مثل آمریکا و برخی قسمت‌های اروپا هنوز آغاز نشده است و یا به زودی شروع خواهد شد و آغاز فروشش در ایران به صورت هم‌زمان با بقیه‌ی بازارهای جهانی، تقریبا پیش‌آمدی بسیار نادر به شمار می‌آید که همه را غافل‌گیر کرده است.

تویوتا C-HR دومین خودرویی است که توسط کمپانی تویوتا روی پلت‌فرم تازه‌ای که همان TNGA نامیده شده است، ساخته شده است و طبق خبرهای به گوش رسیده از شرکت تویوتا، این پلت فرم جدید می‌تواند تحول عظیمی در صنعت خودروهای تویوتا C-HR به وجود آورد. خبر‌ها بیان کننده‌ی این موضوع است که ایرتویوتا با دارا بودن دو موتور ۱.۲ لیتری تجهیز شده با توربو شارژر با قوای 115 اسب بخار به علاوه‌ی موتور هیبریدی ۱.۸ لیتری ۱۲۲ اسب بخاری ارائه خواهد شد. این خودرو موفق به کسب پنج ستاره‌ی ایمنی از سوی یک سازمان معروف بوده و برنده‌ی جایزه‌ی برترین EuroNcap می‌باشد.