شرکت اتومبیل‌سازی اینفینیتی و تغییری که این شرکت در روند فعالیتش پیش گرفته بود بر کسی پوشیده نیست. این شرکت که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت اتومبیل‌سازی مشهور نیسان می‌باشد به خاطر رابطه‌ی نزدیک شرکت مادر خود و شرکت اتومبیل‌سازی رنو توانست از تیم فرمول یک رنو کمک بگیرد و همکاری‌ای بی‌سابقه را میان خود و تیم فرمول یک رنو که با نام «رنو اسپرت فرمول یک» شناخته می‌شود به‌وجود آورد. حاصل این همکاری این بود که اتومبیل اینفینیتی Q60 زیر رادیکال برود و یک اتومبیل اسپرت جدید و زیبا با خصوصیات آیرودینامیکی ویژه‌ای طراحی و ساخته شود که هم‌اکنون با نام خاص Black S شناخته می‌شود. با موتوتلهمراه باشید.

اینفینیتی Q60 

اگر بخواهیم خیلی ساده و مختصر بگوییم باید به این نکته اشاره کنیم که تمام تغییراتی که بر روی این اتومبیل انجام شده است تنها برای بهبود عملکرد و پویایی این اتومبیل بوده است. البته با دانش فنی و تکنولوژی استفاده شده در ساخت اتومبیل‌های فرمول یک رنو که هم‌اکنون به اینفینیتی نیز انتقال پیدا کرده است، تغییرات علاوه بر مشخصات فنی در طراحی ظاهری نیز بسیار محسوس می‌باشد.

طرحی که از این اتومبیل در عکس‌های منتشر شده از آن می‌بینیم یک طراحی جذاب و هیجان‌انگیز را در برابر چشم‌هایمان به‌وجود می‌آورد که در بخش جلویی خودرو ورودی‌های بسیار بزرگ بر روی سپر، کاپوت آیرودینامیکی و حجیم با قالب گیری دو هود بر روی آن، رکاب آیرودینامیکی و بزرگ زیر درها و گلگیرهای حجیم برای جبران افزایش سایز رینگ، لاستیک‌های اسپرت 21 اینچی بسیار سبک وزن و نیز در کل بدنه‌ای عضلانی را مشاهده می‌کنیم اما در قسمت عقبی خودرو شاهد یک طراحی بسیار جالب‌تر می‌باشیم که به خاطر اسپویلر بزرگ فیبرکربنی بر روی درب صندوق عقب، خروجی‌های اگزوز تیتانیومی دوقلو و همچنین یک دیفیوزر عجیب و غریب بسیار دیدنی ایجاد شده است. همه‌ی این ویژگی‌های منحصربه‌فرد این اتومبیل نشان از توانایی بالا و دانش غیر قابل وصف نیم فرمول یک رنو در طراحی و ساخت قسمت‌های آیرودینامیکی دارد.

اینفینیتی Q60 

در قسمت فنی نیز از سیستم محرکه‌ی هیبریدی یا هایبریدی بهره برده شده که با در نظر گرفتن آمار و اطلاعات مربوط به این اتومبیل حدود بیست و پنج درصد افزایش عملکرد در حداکثر توان خروجی به‌وجود آمده است که البته ریز این مشخصات با رونمایی رسمی این خودرو و به نمایش گذاشتن آن در دید عموم در نمایشگاه ژنو اعلام خواهد شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که این اتومبیل به عنوان یک طرح کانسپت معرفی شده است.