همه می‌دانند که یکی از پرفروش‌ترین‌های تویوتا، یاریس است، خودرویی که زمان زیادی برای توسعه و طراحی آن گذاشته شده است. با موتوتلهمراه باشید.

تویوتا مجموعه کنونی موتورهای یاریس را با به روزرسانی‌هایی اندک برای بهره‌وری سوخت بهتر در مدل 2017 این خودرو ارائه خواهد کرد. این خودرو در بازار آمریکا با موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر VVT-i با قدرت 106 اسب بخار، در اروپا با موتور 1.55 لیتری هیبریدی 100 اسب بخاری و در بازارهای آسیایی با موتور 1.2 لیتری چهار سیلندر 866 اسب بخاری عرضه می‌شود. این خودرو در مدت 11 ثانیه به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. به غیر از نمونه بنزینی یاریس نسخه هیبریدی آن نیز در دسترس است که دوستدار محیط‌زیست است و دی‌اکسید‌کربن کمتری را وارد جو می‌کند.

این خودرو توانسته است به تنهایی 40 درصد از بازار خودروهای هیبریدی را در اروپا به خود اختصاص دهد. مدل جدید این خودرو نیز از دسته موتورهای جدید بهره می‌برد، آنتیرول بار بهبودیافته‌تری دارد، محرک جلو است و به گفته تویوتا، رام جدید این خودرو به کاهش نویز و لرزش کمک می‌کند.

طراحی خودرو به گونه‌ای است که به هنگام تماشا خودرویی اسپرت را در مقابل دیدگان خود خواهید داشت، تغییراتی نیز در سپر جلو، چراغ‌های جلو و چراغ‌های عقب اعمال شده است. این تغییرات تنها منحصر به ظاهر بیرونی یاریس نیست چرا که درون خودرو نیز دستخوش تغییرات بسیاری بوده است. با نگاهی جزئی متوجه خواهید شد که طراحان زمان زیادی را برای طراحی جزئیات خودرو صرف کرده‌اند. حضور یک صفحه کیلومتر شمار جدید نیز طرحی ویژه به خودرو بخشیده است. طراحی داخلی خودرو قابل تغییر است و بنابر سفارش مشتری تغییر می‌یابد. تغییراتی که با نام‌های ابتدایی، متوسط، متوسط+، بای-تُن و لوکس شناخته می‌شود.

بسته ایمنی تویوتا با نام Toyota Safety Sense بر روی تمام مدل‌ها گذاشته شده است که شامل سیستم‌های پیشگیری از تصادف، ترمز اضطراری خودکار، کنترل نوربالای خودکار و هشداردهنده خروج از مسیر می‌باشد.

از بین مدل‌های حاضر سطح متوسط + تغییرات بیشتری را داشته است که می‌توان از میان این تغییرات به جلوپنجره مشبک سیاه، رینگ‌های آلومینیومی 15 اینچ اشاره کرد. سطح بای-تن از چراغ‌های LED مجهز به روشنایی در روز بهره می‌برد و همچنین به رینگ‌های 16 اینچ آلومینیومی و باله عقب نیز مجهز شده است. سطح شیک و یا همان لوکس نیز بهبودهای بیشتری در طراحی بدنه خود را تجربه کرده است که می‌توان به جلوپنجره متفاوت و استفاده بیشتر از کروم اشاره کرد.

قیمت مدل فعلی یاریس از 14.800 دلار شروع می‌شود و هنوز در مورد اینکه آیا این قیمت در مدل جدید افزایش می‌یابد یا نه، صحبتی نشده است. رقیب یاریس، فورد فیستا، در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی و تا آن زمان جزئیات بیشتری از این خودرو اعلام خواهد شد.