پارسال در همین زمان، کمپانی تولیدکننده خودروی مازراتی، نخستین شاسی بلندش را با نام «لوانته» در نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو در سال ۲۰۱۶ به نمایش گذاشت و پس از آن نیز در نمایشگاه‌های بین‌المللی دیگری به همراه سایر خودروهای مازراتی حضور یافت. هم‌اکنون نیز شاهد درخشش این خودرو در دوره‌ی جدید نمایشگاه بین المللی ژنو ۲۰۱۷ هستیم و می‌بینیم که غرفه مازراتی از همیشه پررونق‌تر و پربازدید‌تر است. با موتوتلهمراه باشید.

در آغاز خودروی مازراتی لوانته دارای طرحی ظاهری مثل سایر مازراتی ها، خشن و تهاجمی، است و قسمت جلو پنجره‌ای کرومی فرو رفته‌ی شبکه شبکه، چراغ‌های باریک و مه‌شکن‌های زیرش، سقف شیب دار، چهره اخم کرده و...، ظاهری اسپورت و جذاب به این خودرو می‌دهند. در رابطه‌ با موضوعات فنی هم می‌توان گفت که مازراتی لوانته سفر فوق العاده‌ای را در مسیرهای کوتاه یا طولانی برای مسافران رقم می‌زند و این امر به خاطر سامانه تعلیق مخصوصی بادی به همراه فنرهای الکترونیکی و سامانه ۴ چرخ محرک هوشمند میسر می‌شود.

توان تولیدی موتور نیز طبق بیانیه‌های مازراتی، به وسیله‌ی موتورهای بنزینی و دیزلی صورت می‌پذیرد که به یک جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی انتقال استاندارد وصل هستند.

مازراتی لوانته
موتور بنزینی V6 دارای گنجایش سه لیتر می‌باشد و در ۲ مدل ارائه می‌گردد که یکی از آن‌ها دارای ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور و دیگری دارای ۴۳۰ اسب بخار قدرت و ۵۸۰ نیوتن متر گشتاور می‌باشد.

شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر نسخه‌ی اول ۶ ثانیه و شتاب دومین نسخه ۵.۲ ثانیه می‌باشد. شایان ذکر است که در ساخت هر ۲ پیشرانه، تکنولوژی توربوشارژر به کار رفته است. ماکسیمم سرعتی که این خودروی شاسی بلند اسپورت می‌تواند براند، برای نسخه‌ی ضعیف‌تر ۲۵۱ کیلومتر در ساعت و برای نسخه‌ی قدرتمندتر ۲۶۱ کیلومتر در ساعت می‌باشد‌. می‌توان یک موتور دیزلی ۶ سیلندر سه لیتری نیز برای لوانته سفارش داد که قادر به ایجاد قوای ۲۷۵ اسب بخاری برای رانندگی بهتر می‌باشد. این موتور بیشتر در بازارهای اروپایی عرضه می‌شود.