اکنون کمتر از یک هفته است که کمپانی تولیدکننده‌ی خودروی اپل رسما به شرکت پژو-سیتروئن پیوسته است و شرکت پژو-سیتروئن به جای شرکت جنرال موتورز آمریکا سرپرستی کمپانی اوپل و تابع بریتانیایی‌اش که همان واکسال است را به دست گرفته است ولی این طور به نظر می‌آید که پیش از این که اپل رسما به کمپانی خودروسازی پژو- سیتروئن بپیوندد، برخی همکاری‌ها بین این دو کمپانی تولید کننده خودروی اروپایی انجام شده باشد که جای پایش را می‌شود در خودروی کراس اوور اپل کراسلند X که از اپل موکا X گرفته شده است، مشاهده کرد. با موتوتلهمراه باشید.

بزرگ‌ترین نقطه‌ی مشترک میان خودروی اپل کراسلند X و پژو فیس لیفت ۲۰۰۸ به قسمت مولد قدرتی مرتبط است. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، در واقع، کمپانی تولیدکننده خودروی اپل برای قسمت مولد قدرتی این خودرو از یک موتور تنفس طبیعی ۱.۲ لیتری با ماکسیمم قدرت ۸۲ اسب بخار و یک مدل موتور ۱.۲ لیتری توربو شارژر با دارا بودن دو خروجی ۱۱۰ اسب بخاری و ۱۳۰ اسب بخاری استفاده کرده است که اساسا با اسم Ecotec به مخاطب معرفی می‌شوند. اگر چه موتورهای ۱.۶ لیتری دیزلی هم هستند که دارای ماکسیمم نیروی ۱۰۰ اسب بخار و ۱۲۰ اسب بخار می‌باشند و به طور میانگین، مصرف سوختشان به ۴.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مسیر می‌رسد.

اپل کراسلند X

اکنون کمپانی پژو هم در آخرین نسخه‌ی پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت، ۲ موتور پایه را به کار برده است و همین دو پیشرانه که ذکر شدند، از قدرت‌های گوناگونی بهره‌مندند که به ترتیب اولین موتور دارای گنجایش ۱.۲ لیتر و از گروه پیشرانه‌های بنزینی Pure Tech می‌باشد و دارای سه مقدار قدرت تولیدی ۸۲ اسب بخاری، ۱۱۰ اسب بخاری و ۱۳۰ اسب بخاری می‌باشد. در صورتی که دومین موتور با دارا بودن گنجایش ۱.۶ لیتری‌اش از مدل دیزلی blue HDi می‌باشد و قادر به ایجاد ۳ نوع قدرت خروجی گوناگون ۷۵ اسب بخاری، ۱۰۰ اسب بخاری و ۱۲۰ اسب بخاری می‌باشد که پس از قیاس کردن آن‌ها با موتور‌های محرک اوپل کراسلند X، می‌شود یک نقطه مشترک یافت.

و در پایان هم به مبحث داغ مهمی می‌رسیم که همان ارزش گذاری ۲ خودرو است. از نظر استاندارد باید گفت که هر دوی این خودروها مجهز به سامانه‌های پیشرفت یافته‌ی روز عرصه‌ی خودرو می‌باشند، اما کراس اوور کراسلند X با ارزش ۱۶ هزار و ۸۵۰ یورو در کشور آلمان که حدودا برابر با ۱۷ هزار ۹۸۵ دلار می‌باشد، در نسخه‌های پایه ارائه می‌گردد که وقتی آن را با پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت قیاس می‌کنیم، متوجه می‌شویم که بسیار به صرفه‌تر است. در وب‌سایت‌های خرید و فروش خودرو می‌شود مدل‌های پایه‌ی پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت را با رنج ارزشی تقریبا ۲۶۰۰۰ دلاری یافت. اگر چه نسخه‌های اصلی‌اش با ارزش تقریبا ۱۹۵۲۰ دلار ارائه می‌گردند که این قیمت هم از اوپل کراسلند X بالاتر است.