امسال نمایشگاه خودروی ژنو قرار است یکی از محصولات ویژه‌ی بنتلی را رونمایی کند. این خودروی کانسپت که EXP 12 Speed 6e نامیده شده است، دارای موتور برقی است و در اصل نخستین خودروی الکتریکی بنتلی به حساب می‌آید. به همین علت می‌توان ادعا کرد که اتوشوی ژنو 2017 شروع کننده‌ی دوره‌ای جدید برای این شرکت انگلیسی است. با موتوتلهمراه باشید.

براساس بیانات مسئولان و رؤسای بنتلی، مقصود اصلی از رونمایی کردن از کانسپت EXP 12 Speed 6e در نمایشگاه ژنو، این است که واکنش طرفداران را نسبت به این بنتلی الکتریکی بررسی نمایند و ببینند که چه نظراتی از طرف خریداران احتمالی به گوش می‌رسد. در واقع علت این که بنتلی محصولات آینده‌اش را به نمایش می‌گذارد، این است که اگر واکنش و نظرات مثبتی دریافت کرد، روی تولید انبوه خودروی الکتریکی وقت و سرمایه هزینه کند.

هر چند بنتلی مجبور به استفاده از موتور الکتریکی بر روی خودروی روبازش نیست، ولی مدارک بیان کننده‌ی این موضوع است که این برند پر طرفدار انگلیسی به دنبال کسب سهم از بازار خودروهای الکتریکی است و با در نظر داشتن نقطه‌ی اوج، عرضه‌ی یک خودروی برقی بسیار جذاب گران‌قیمت را به عنوان هدف آینده‌اش در سر می‌پروراند.

هواداران بنتلی به خوبی از این نکته آگاه هستند که خودروی عرضه شده در ژنو در اصل نسخه‌ی کابریول EXP 10 Speed 6 می‌باشد که ۲ سال قبل با رنگ سبز و حالت و فرم ویژه‌اش نگاه تعداد بسیار زیادی از علاقه‌مندان و مشتریان را میخکوب خودش نمود. تغییرات زیادی در کابین این کانسپت جدید اعمال شده است و اکنون دارای هماهنگی بیشتری با موتور به‌روز خود می‌باشد. به طور مثال، فرمان دارای یک فرم ساده ولی بریده شده است که برای یک بنتلی اندکی خاص و غیر منتظره به‌نظر می‌آید.

تا به این لحظه هیچ‌گونه خبری راجع به ویژگی‌های فنی کانسپت روباز بنتلی به گوش نرسیده است، احتمالا مسئولان این شرکت با این کارشان قصد دارند از به وجود آمدن هر نوع پیش‌گویی و شایعه پراکنی راجع به نسخه‌‌ای که احتمال ساختش وجود دارد، جلوگیری نمایند. شایان ذکر است که هم اکنون ممکن است عواملی مانند ماکسیمم سرعت، شتاب و مسافت قابل پیمودن آن چنان برای یک بنتلی برقی حائز اهمیت نباشد؛ چرا که اصل مطلب به مراتب مهم‌تر است.