وقتی نام شرکت مرسدس به میان می‌آید باید بیش از پیش به تمام آنچه که ارائه می‌شود توجه کرد، چرا که نوآوری‌های مورد استفاده در محصولات آن همیشه جذاب و مشتری‌پسند بوده است. با موتوتل همراه باشید.

این خودروساز اصیل آلمانی اخیرا یک آفرود دیدنی را به میدان رقابت‌ها آورده، خودرویی که تنها 99 نفر در دنیا می‌توانند آن را داشته باشند. این محصول که نسخه‌ای جدید از میباخ‌های لوکس این برند به حساب می‌آید را می‌توان بیشتر یک لیموزین بدون ظرافت در نظر گرفت تا یک خودروی شاسی‌بلند.

کمپانی مرسدس نام این خودرو را Mercedes G 650 Landaulet در نظر گرفته است. جالب‌توجه‌ترین قسمت این خودرو، فضای داخلی چشمگیر آن است، شاید بهترین توصیف در این مورد را بتوان از نشریه‌ی بیزنس اینسایدر نقل کرد: صندلی‌های این خودرو حقیقتا راحت هستند، حتی راحت تر از تختی که بر روی آن می‌خوابید.

احتمالاً کمتر کسی خیال می‌کرد که نسخه‌ی بعدی از میباخ‌ها،‌یک خودروی آفرود این‌چنینی باشد. Mercedes G 650 Landaulet اولین سری از نسخه‌ی میباخ‌های آفرود است که تولید آن از سال 2015 و بعد از یک افت قابل‌توجه دوباره از سر گرفته شد.

شرکت مرسدس با معرفی از بنز کلاس اس، از سر گیری تولید محصولات دسته‌ی میباخ را رسما تایید کرد. سیستم تولید دود در مواقع اضطراری و شیشه‌ی ضد گلوله را می‌توان از جمله قابلیت‌های این خودرو دانست. با رونمایی از S 650 Cabriolet بر همه آشکار شد که شرکت مرسدس خیال ندارد دست از سر میباخ بردارد. به هر حال اکنون نوبت G650 Landaulet شده که حدود 60 سانتی‌متر ارتفاع از سطح زمین دارد.

راننده و سرنشین جلو زیر سقف ثابت قرارگرفته‌اند اما سرنشینان عقب می‌توانند از سقف تاشوی بالای سر خود استفاده کنند. این یک ویژگی بسیار جذاب برای لذت بردن از مناظر اطراف و تماشای آسمان به خصوص در مناطق کوهستانی است.‌یک مورد جالب‌توجه در مورد این خودرو، استفاده از پارتیشنی از جنس شیشه برای جدا کردن صندلی‌های ردیف عقب از جلو است که در خودروهای کم تعدادی دیده می‌شود.

فضای داخلی این خودرو به صورتی طراحی شده است که سرنشینان در آن کاملا احساس راحتی کنند. صندلی‌ها با استفاده از دانش روز ساخته‌شده‌اند، به صورتی که اگر ندانیم بر چه خودرویی سواری، باور این که این صندلی‌ها به یک خودروی آفرود متعلق است سخت خواهد بود. صندلی‌ها دارای یک ساختار منعطف هستند که از هوا پر شده است و بدین ترتیب لذتی منحصربه‌فرد از نشستن را به سرنشین خود هدیه می‌دهند. نشستن بر روی این صندلی‌ها تداعی‌کننده‌ی شرکت در برنامه‌ی ماساژ سنگ داغ است. علاوه بر سقف تاشو، آپشن جالب دیگر هم برای سرنشینان عقب در نظر گرفته شده است: سیستم گرمایشی یا خنک‌کننده‌ی نوشیدنی. ضمن این که در این قسمت یک نمایشگر 10 اینچی هم تعبیه شده است.

داخل اتاق این خودرو بسیار شبیه به لیموزین است، اما نمای خارجی آن یک آفرود به تمام معنا است. موتور G650 Landaulet توربو و دارای قدرت بالا است و می‌تواند نیرویی معادل 360 اسب بخار را ایجاد کند.

هرچند شرکت مرسدس هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است اما اگر قیمت آن مانند دو خودروی نوین دیگر در سری میباخ‌ها باشد چیزی در حدود سیصد دلار میلیارد و 140 میلیون تومان خواهد بود. فروش این خودرو از پاییز سال پیش رو آغاز می‌شود و تنها 99 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.