در نمایشگاه خودرو برگزار شده در ژنو از آخرین مدل خودرو اسپورت A۱۱۰ ساخته شده توسط کمپانی فرانسوی آلپاین پرده برداری شد. با موتوتلهمراه باشید.

هفته‌ی پیش این کمپانی رسما این مدل را معرفی کرد و در همین هفته نیز این خودرو را در نمایشگاه 2017 ژنو پیش چشم علاقه‌مندان این عرصه قرار داد. این خودروی ساخت کشور فرانسه در همه جای اروپا و حتی برخی نقاط آسیا مثل ژاپن ارائه خواهد گردید. آلپاین A۱۱۰ همانند دو نسل پیش‌ترش بسیار جذاب و جوان‌پسندانه است ولی به عکس آن خودروی دو نسل پیش‌تر که برای مسابقه دادن در پیست‌های رالی طراحی شده بود و موفق شد خودش را به طرز فوق‌العاده‌ای به همگان اثبات کند، این آلپاین جدید برای راندن در خیابان مناسب است.

طبق عادت همیشگی کمپانی آلپاین، موتور ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژر این خودرو هم به دست رنو تولید گشته است. نیروی ۲۵۲ اسب بخاری و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متری این موتور به وسیله‌ی یک جعبه دنده‌ی ۷ سرعته‌ی ۲ کلاچه تولید شده توسط شرکت Getrag به لاستیک‌های پشتی A110 منتقل می‌شود و باعث می‌شود که این خودرو بتواند در مدت زمان ۴.۵ ثانیه از سرعت صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. هر چند آلفارومئو ۴C با شتاب ۴.۱ ثانیه‌ای خود می‌تواند بسیار بهتر از A۱۱۰ عمل کند، ولی مدل پایه‌ی پورشه ۷۱۸ کیمن با دارا بودن شتاب ۴.۷ ثانیه‌ای، از این رقیب فرانسوی پرسرعت خود شکست می‌خورد.

خودرو آلپاین A110 دقیقا مثل دو نسل پیش‌ترش وزن بسیار کمی دارد. با وزنی به مقدار ۱۰۷۹ کیلوگرم حدودا ۳۸ کیلوگرم از ۴C و ۲۵۶ کیلوگرم از کیمن ۷۱۸ سبک وزن‌تر است. مسئله‌ی جالب توجه‌تر هم این است که بر عکس آلفارومئو ۴C، در قسمت بدنه‌ی A110 بیشتر آلومینیوم به کار گرفته شده و فیبر کربن زیاد به چشم نمی‌خورد. در واقع همه‌ی قسمت‌های بدنه‌ی این خودرو از درها گرفته تا پلت‌فرم و غیره، ساخته شده از فلز آلومینیوم می‌باشد. شرکت آلپاین فقط برای زیبایی دادن هر چه بیشتر به قسمت درونی کابین، فیبر کربن را به کار برده است.

کمپانی آلپاین به منظور ساخت این خودرو از بهترین سازنده‌های عرصه ساخت خودرو استفاده کرده است که جعبه دنده‌ی ۲ کلاچه‌ی شرکت Getrag، ترمزهای تولید شده توسط برمبو، رینگ‌های ۱۸ اینچی سبک آلومینیومی تولید شده توسط Fuchs و صندلی‌های اسپورت یک دست تولید شده توسط Sabelt شامل آن است.

کمپانی آلپاین عرضه و فروش یک نسخه‌ی خاص از A۱۱۰ را در کشور فرانسه شروع خواهد نمود که تقریبا دارای ارزش 61849 دلار می‌باشد. به خاطر سال شروع به کار این شرکت و به عنوان نمادی برای آن، فقط 1955 تا از این خودرو ساخته خواهد شد.  این کمپانی تصمیم دارد این خودروی جدید را با رنگ‌های سفید، سیاه و آبی تولید کند. مدل خاص این خودرو با سامانه اگزوز اسپورت سبک و رینگ‌های ۱۸ اینچی ویژه‌ی تولید Fuchs تجهیز گشته است و برای زیباتر کردن آن نیز از برخی دوخت‌ها با چرم بر روی صندلی‌ها، نشان پرچم کشور فرانسه در درون و بیرون خودرو، تزئینات فیبر کربنی مات و یک پلاک نام گذاری شده استفاده شده است. مدل محدود این خودرو حدودا تا سال 2018 ساخته خواهد شد و از آن به بعد، ساخت و ارائه‌ی آن با امکانات مختلف در تعداد زیاد شروع می‌شود.