"برترین کانسپت مفهومی سال ۲۰۱۶، رنو  Trezor"

سالانه کمپانی‌های بسیاری بهترین‌های برن‍د خود را در نمایشگاه‌ها به نمایش می‌گذارند تا چشمان همگان را خیره سازند. در نمایشگاه خودروی پاریس در سال ۲۰۱۶ نیز چنین اتفاقی افتاد و برند فرانسوی رنو با نمایش خودروی مفهومی Trezor خود را به گونه‌ای جذاب به خودرو دوستان معرفی کرد. با موتوتلهمراه باشید.

این خودروی زیبا یک کوپه تمام برقی است و سقفی یک تکه دارد. همین ویژگی‌های خاص این خودرو را محبوب دل‌ها کرد به گونه‌ای که هیئت داوران نیز کانسپت این خودرو را به عنوان بهترین نوع آن در سال 2016 دانستند. 
جایزه‌ای که برای عاملان ساخت این خودرو در نظر گرفته شده بود در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۷ به آقای Anthony Lo و مدیر طراحی رنو، آقای Stephane Janin تحویل داده شد.

جدای از خودروی زیبای این برند فرانسوی خودروهایی از برندهای دیگر از سطح جهان نیز نامزد بهترین کانسپت بودند، از جمله طراحان این کانسپت‌ها می‌توان آقای  Peter Schreyer از کمپانی هیوندای و کیا، Gorden Wagener از دایملر، Mamoru Aoki از نیسان، Ralph Gilles از FCA و مدیران طراحی کمپانی‌هایی همچون Nio و Lynk & Co را نام برد.

کانسپت منتخب که همان زیبای فرانسوی است چون الماسی تراشیده می‌درخشد و ترفندهای آیرودینامیکی زیادی را به خود دیده است تا بهره‌وری بالایی داشته باشد. این کانسپت یک GT دونفره دوست‌داشتنی با بدنه فیبر کربنی براق و طراحی منحنی شکل است که شیشه‌های قرمزرنگ آن کنتراست جذابی را با بدنه ایجاد کرده‌اند. در این کانسپت الکتریکی جلوپنجره سنتی وجود نداشته و تنها دو ورودی هوا در سپر جلو جهت خنک کردن ترمزها تعبیه شده است. این کانسپت رویایی ۴.۷ متر طول دارد درحالی‌که از کاپوت بسیار کشیده و گلگیرهایی عضلانی برخوردار است که رینگ‌های بزرگ ۲۱ اینچی جلو و ۲۲ اینچی عقب را در خود جای ‌داده‌اند. علاوه بر این موارد، کانسپت Trezor زبان طراحی جدید و آینده رنو را نشان می‌دهد.