"راحتی و ایمنی بیشتر رانندگان کامیون با فناوری جدید ولوو"

ولوو از فناوری موجود در اتومبیل‌های سدان استفاده کرده و به دنبال این است تا کامیون‌های ساخت خود را ایمن‌تر کند. راحتی بیشتر این کامیون‌ها هم برای راننده‌ی کامیون با سامانه‌ی یکپارچه‌ی سرگرمی و اطلاعات طراحی و ساخته شده توسط ولوو ایجاد می‌شود. با موتوتلهمراه باشید.

رانندگی کامیون شغل سختی محسوب می‌شود ولی این بدین معنا نیست که رانندگان این نوع خودروها قادر نیستند از بعضی امکانات رفاهی داخل اتومبیل‌های سدان یا سواری استفاده کنند. کامیون‌هایی که ولوو می‌سازد کم کم در حال حرکت به استفاده از فناوری‌های موجود در اتومبیل‌های سواری هستند. از جمله این امکانات می‌توان به سامانه‌های ناوبری جدید هوشمند اشاره کرد که رانندگی طولانی ‌مدتی را که این رانندگان در پیش دارند، راحت‌تر و ایمن‌تر می‌کنند.
ولوو در کنار استفاده از این سامانه از فناوری‌های دیگری در راستای ایجاد امکانات رفاهی بیشتر و فناوری‌های امن‌تر نیز بهره برده است. این شرکت مشهور رانندگان محصولات خود را مجبور نکرده است که از سامانه‌های ناوبری، سرگرمی، و مدیریت ناوگان متفرقه و جدا از هم استفاده کنند بلکه امکان استفاده از یک سامانه‌ی یکپارچه‌ی تازه از طریق صفحه‌ی ‌نمایش لمسی، کنترلگرهای صدا و دکمه‌های روی فرمان را برای رانندگانش ایجاد کرده است.

طبق انتظار طبیعی از هر سامانه‌ی ناوبری مدرن، این سامانه امکان ناوبری با بهره بردن از اطلاعات موجود برای یافتن آدرس را دارد و نیز قادر است مختصات محل درخواستی راننده را در نقشه‌ای نشان دهد. رانندگان این کامیون‌ها قادر خواهند بود به جزئیات برنامه‌ی مدیریت ناوگان دست پیدا کنند. این جزئیات عبارتند از امکاناتی مانند پیام‌های داخلی، اطلاعات آماده‌سازی و ضرب‌الاجل‌ها. این سامانه حتی قادر است اطلاعاتی در رابطه با عملکرد راننده و صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به اطلاع راننده و  رؤسای شرکت‌های حمل و نقل برساند.
همچنین رانندگان این کامیون‌ها قادر خواهند بود از سرویس‌های پخش موسیقی آنلاین مانند اسپاتیفای، دیزر، و تون‌این بهره ببرند و از رادیوی دیجیتال سیستم پخش نهایت استفاده را بکنند. امکان کنترل کامل سیستم پخش و نیز پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی از طریق دکمه‌های روی فرمان نیز برای رانندگان وجود دارد. با تمام این امکانات مدتی که راننده توجهی به جاده ندارد، به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیر ارشد پروژه در بخش کامیون‌ ولوو که آندرس اِدِنهُولم نام دارد، اظهار می‌کند: امکان شخصی‌سازی فضای کار برای رانندگان با این سامانه اطلاعات و سرگرمی جدید فراهم شده است. این سامانه، تکنولوژی، یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم فناوری در کل باعث ایجاد یک تجربه‌ی رانندگی امن‌تر و راحت‌تر برای رانندگان کامیون می‌شود. نتیجه‌ی نهایی این شخصی‌سازی، راحتی بیشتر رانندگان کامیون می‌باشد و در سفرهای طولانی‌ای که در پیش دارند، فضای خانه‌ی موقتشان تحمل‌پذیرتر یا حتی لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

سامانه‌ی سرگرمی و اطلاعات نوین ولوو، نخستین سامانه‌ی پیشرفته در کامیون‌های ساخته شده توسط این شرکت مشهور نمی‌باشد. از سال 2014 میلادی به بعد, ولوو یک جعبه‌دنده‌ی دو کلاچه ساخته که برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف بنزین و عوض کردن راحت‌تر دنده‌ها طراحی و تولید شده است. با استفاده از این جعبه‌دنده‌ی دو کلاچه، ولوو در سالی گذشت در تست کشیدن ۷۵۰ تن بار از وضعیت سکون موفق بود و توانست آن را با عملکردی چشمگیر به پایان برساند.