"سریع‌ترین اتومبیل‌های سواری لوکس دنیا"

این علاقه همیشه در ثروتمندان دیده می‌شود که قصد دارند سریع‌تر از دیگران حرکت کنند و به همین دلیل است که اکنون اتومبیل‌های سواری و سالن‌ها و حتی بعضی از لیموزین‌هایی طراحی و ساخته می‌شوند که توان رقابت با اتومبیل‌های سوپر اسپرت را در بخش سرعت دارند. این برابری تا جایی پیش می‌رود که این اتومبیل‌های لوکس در قیاس با سوپراسپرت‌های یک دهه‌ی پیش هم در مواردی برتری‌های داشته‌اند. اگر اتومبیل سواری لوکس تسلا نسخه‌ی S را که رکورددار شتاب اتومبیل‌های تولید انبوده در دنیا می‌باشد، کنار بگذاریم به تعداد دیگری از اتومبیل‌های گران قیمت و لوکس خواهیم رسید که در دو بخش شتاب و بیشترین حد سرعت حرف‌های زیادی برای گفتن و اثبات خود دارند. در ادامه قصد داریم اتومبیل‌های سواری سریع شرکت‌های خودروسازی مختلف را از دیگر پرچمداران آن‌ها جدا کنیم. با موتوتلهمراه باشید.

رولز رویس فانتوم 

شرکت بی ام دابلیو که مالک اصلی این اتومبیل است قصد دارد که نسخه‌ی هفتم و جدید این اتومبیل را که در پایان راه خود هم قرار دارد بازسازی کند. در کنار همه‌ی این‌ها این اتومبیل لوکس که وزن و حجم زیادی هم دارد می‌تواند نشانی از قدرت صاحب و راننده‌ی آن باشد. این اتومبیل دارای پیشینه‌ای چهارده ساله است و مدل‌های کوپه و روباز آن هم در سال‌های بعد 2003 میلادی به بازار عرضه شدند.
فانتوم دارای پیشرانه‌ا‌ی شامل موتوری دوازده سیلندری خورجینی ۶.۷۵ لیتری می‌باشد که توان تولید ۴۵۳ اسب بخار را دارد و این اتومبیل ۲۴۸۵ کیلوگرمی را در مدتی معادل ۵.۹ ثانیه به سرعت حدودی به صد کیلومتر بر ساعت یا اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. با در نظر گرفتن تمام این موارد فنی باید گفت که بیشترین سرعت این اتومبیل به عددی برابر با ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که البته این اتومبیل قادر است که به سرعتی بالاتر هم برسد زیرا در بیشینه‌ی سرعت خود همچنان حدود یازده درصد از توان تولیدی خود را بی‌استفاده نگه داشته است.

مرسدس بنز S65 AMG 

پرهزینه‌ترین و گران‌ترین اتومبیل رده‌ی S با کنار گذاشتن مدل مایباخ مدل S65 می‌باشد. این اتومبیل نمادی از اوج تکنولوژی و رفاه سرنشینان در کنار نگه داشتن ویژگی‌های مدرن می‌باشد. مرسدس با تولید این اتومبیل توانسته است بدون این که به دام دنیای قدیم برای تولید اتومبیلی لوکس گرفتار شود، اتومبیلی جذاب و قدرتمند بسازد که قادر است الگو و استاندارد هر اتومبیل دیگری در این بازار باشد. این اتومبیل در بخش‌هایی نظیر رفاه، ایمنی، سرگرمی و تکنولوژی بر تمام اتومبیل‌های ابرلوکس دنیا غلبه می‌کند. در کنار این که AMG یک مدل هشت سیلندری و ارزان‌تر هم دارد، این مدل با موتوری دوازده سیلندری ۶.۰ لیتری توربوی خود قصد جلب نظر ثروتمندان را دارد و در این راه هم موفق بوده است. این اتومبیل توان تولیدی ۶۲۱ اسب بخار را دارد که این امر باعث می‌شود تا در ۴.۱ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعتی برسد. در مورد این اتومبیل هم، باز بیشترین سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌باشد و باز هم این خودرو مانند مثال قبلی قادر است به میزان سرعتی بسیار بیشتر یعنی چیزی معادل ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

آئودی S8 پلاس 

این اتومبیل هم مثل مدل مرسدس در روزهای پایانی خود قرار دارد و قرار است با نسخه‌ای به روزتر جایگزین شود اما با این حال این اتومبیل یکی از چند اتومبیلی در جهان است که توان تولیدی آن در حدود ۶۰۰ اسب بخار می‌باشد. در دل این اتومبیل موتوری ۴.۰ لیتری وجود دارد که قادر است با یاری گرفتن از توربوشارژر دوقلویش توانی معادل ۵۹۷ اسب بخار را در سینه داشته باشد. مدل پلاس این اتومبیل در قیاس با نسخه‌ی معمولی  که توانی برابر با ۵۱۳ اسب بخار دارد فقط و فقط شانزده هزار پوند گران‌تر می‌باشد. با وجود تمام این موارد فنی رسیدن این اتومبیل به سرعت بیشینه‌ای مانند ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت امری کاملاً طبیعی محسوب می‌شود و سازندگان این سواری لوکس حتی اعلام کرده‌اند که بدون استفاده از محدودکننده‌های سرعت، این خودرو می‌تواند به سرعتی معادل ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت نیز دست یابد.

مازراتی کواتروپورته GTS 

در نگاه اول به نظر می‌رسد که این اتومبیل سواری ایتالیایی بیشتر یک اتومبیل اسپرت باشد تا یک سواری لوکس. در زیر کاپوت این ایتالیایی پیشرانه‌ای هشت سیلندری به حجم ۳.۸ لیتر وجود دارد که توانی برابر با ۵۲۳ اسب بخار را دارا می‌باشد و خود این امر باعث ایجاد شتاب ۴.۲ ثانیه‌ای این اتومبیل و سرعت حداکثری ۳۱۰ کیلومتر بر ساعتی آن خواهد شد. این اتومبیل ساخته‌ی مازراتی یکی از ارزان‌های این گروه به شمار می‌آید ولی در مقایسه با رقبای دیگر خود بیشتر کیفیت رفاهی و شکوه اتومبیل‌های انگلیسی و نه تکنولوژی بالای اتومبیل‌های آلمانی را به راننده و سرنشینان تقدیم می‌کند. این اتومبیل حس رانندگی با یک فراری را در قالب یک اتومبیل سواری بزرگ به راننده می‌دهد.

پورشه پانامرا توربو S ای-هیبرید 

این که پورشه به برخی از اتومبیل‌هایش نشان توربو S را می‌دهد نشان از این دارد که آن خودروها شکست ناپذیر خواهند بود حتی اگر پورشه این نشان را به یک اتومبیل سواری چهار درب خود بدهد. مدل جدید پانامرا که مورد توجه و تحسین بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفته است دارای نسخه‌ای هیبریدی نیز می‌باشد که اوج گیری پورشه دراین مدل را نشان می‌دهد. آینده‌ را در این اتومبیل در اتاق مجلل و کابین مدرن و باشکوه آن میتوان به وضوح دید.
این اتومیل در سینه‌ی خود موتور چهار لیتری V8 بنزینی را با توانی برابر با ۵۴۳ اسب بخار دارد که در کنار آن موتوری الکتریکی با توان ۱۳۴ اسبی هم نصب شده است. با ترکیب این دو موتور در مجموع این اتومبیل پورشه دارای توانی برابر با ۶۷۱ اسب بخار می‌شود که خود این امر باعث ایجاد شتاب صفر تا صد کیلومتری اتومبیل تنها در ۳.۴ ثانیه خواهد شد. بیشترین میزان سرعت این خودرو هم ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت است. 

بنتلی فلائینگ اسپور 

اتومبیلی با شاسی مشترک با آئودی A8 و یک موتور W12 به حجمی معادل ۶.۰ لیتر و توربوشارژرهای دوقلو به اتومبیل مورد علاقه‌ی اکثر افراد مشهور و تازه به دوران رسیده‌ها در عرصه ثروت بدل شده است. این اتومبیل قادر است توانی برابر با ۶۱۶ اسب بخار را تولید سازد. با صرف هزینه‌ای کمتربه میزان ده هزار پوند قادر خواهید بود که مدل V8 با حجم لیتری و توان ۵۰۰ اسب بخاری را خریداری کنید.
بنتلی فلائینگ اسپور که اتومبیلی لوکس و دو و نیم تنی می‌باشددارای قیمت پایه‌ای ۱۷۰ هزار پوندی است و با سرعتی که دارد در جاده‌ها توجه بسیاری را معطوف خود می‌کند.

آلپینا B7 به ای توربو 

در کنار این که می‌شود سری 7 BMW را با موتورهای قدرتمند تهیه کرد، آلپینا مدل لوکس خود را با تنظیماتی متفاوت به مشتریان پیشنهاد می‌کند. بی ام دابلیو کاملاً نقش مونتاژکننده‌ی این اتومبیل را به عهده داشته است که این امر نکته‌ای مثبت به شمار می‌آید. این اتومبیل در بیشترین سرعت خود به سرعتی برابر با ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است اما طبق گفته‌های سازنده‌ی آن قادر است به سرعتی بیشتر یعنی ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت هم دست یابد.
پیشرانه‌ی این اتومبیل مدل اصلاح و تغییر داده شده‌‌ای با موتور هشت سیلندری ۴.۴ لیتری با توربوشارژر دوقلو و اینترکولر استفاده شده است که توان آن ۵۹۹ اسب بخار می‌باشد. این اتومبیل قادر است از طرفی با برادر دوازده سیلندری خود یعنی M760Li که دارای موتوری ۶.۶ لیتری V12 می‌باشد، رقابت کند.