بهترین سه ردیفه‌های سال ۲۰۱۷

از بین تمام خودروهای سه ردیفه موجود در دنیا تعدادی از آن‌ها به عنوان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند. انتخاب این خودروها توسط معیارهای خاصی انجام می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به راحتی صندلی‌ها و دسترسی ساده به صندلی‌های ردیف سوم اشاره کرد. با ما در این مقاله همراه باشید تا بهترین‌های سال میلادی جاری را به شما معرفی کنیم. با موتوتلهمراه باشید.

فورد اکسپدیشن EL

بهای فورد اکسپدیشن XLT Extended Length از ۵۱۰۳۰ دلار آغاز می‌شود. نیروبخش این خودرو پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری اکوبوست با قدرت ۳۶۵ اسب بخاری و گشتاور ۵۶۹ نیوتون متری می‌باشد. فضای کل سرنشینان برابر با ۴۷۶۶ لیتر بوده و این خودرو قابلیت حمل ۸ نفر را دارد.

کرایسلر پاسیفیکا

پاسیفیکا ۲۰۱۷ جایگزین مینی‌ون معروف Town & Country کرایسلر که بر روی پلتفرم مشترکی با دوج گرند کاروان ساخته می‌شد، به‌حساب می‌آید. کرایسلر با توجه به هدف جدیدی که با این خودرو دنبال می‌کند تصمیم به تغییر نام Town & Country به پاسیفیکا گرفته است. طبق ادعای سازنده با توجه به فناوری‌های جدیدی که در این MPV بکار رفته، از تمام رقبای خود متفاوت است. مدل LX که پایه محسوب می‌شود ۲۹۵۹۰ دلار قیمت دارد. در پاسیفیکا LX یک پیشرانه 6V، ۲۸۷ اسب بخاری به همراه گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک به‌صورت استاندارد قرار گرفته است.

کیا سدونا

کیا نام این مینی‌ون زیبای خود را سدونا گذاشته است. زیر کاپوت این خودرو یک موتور ۳.۳ لیتری 6V با بازده ۲۷۶ اسب بخار و گشتاور ۳۳۶ نیوتن‌متر قرار گرفته است.

هوندا اودیسه

هوندا اودیسه، در واقع اولین خودروی ون خانوادگی شرکت خودروسازی هوندا است که در هر دو طرف خود از درب‌هایی کشویی بهره می‌برد که این کار ورود و خروج سرنشینان به داخل کابین را راحت‌تر می‌کند. از طرفی درون کابین این خودرو 7 صندلی یا 8 صندلی مجزا طراحی شده که ظرفیت حمل مسافر بیشتری را در اختیار مالک خود قرار می‌دهد. از نظر مشخصات فنی هر دو نسخه 7 صندلی و 8 صندلی هوندا اودیسه از یک پیشرانه ۲.۴ لیتری ۱۶ سوپاپ K24W بهره می‌برند که در دور موتور ۶۳۰۰ می‌تواند ۱۷۳ اسب بخار قدرت و همچنین در دور موتور ۴۰۰۰ حداکثر ۲۲۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند. در این خودرو نیروی تولیدی هم با کمک جعبه دنده‌ای اتوماتیک انتقال متداول CVT سازماندهی شده و به چرخ‌های جلویی این ون ۱.۷ تنی ارسال می‌شود.

تویوتا سی‌نا

همانند هوندا اودیسه، تویوتا سی‌نا نیز یک گزینه‌ مناسب در کلاس مینی‌ون‌ها به شمار می‌رود. زیر کاپوت این خودرو می‌توان پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری را یافت که خروجی ۲۹۶ اسب بخاری را یافت. فضای بار این خودرو نیز برابر با ۴۲۴۷ لیتر است.

لینکلن نویگیتور

دو ویژگی موجب می‌شود که نویگیتور کاملاً از SUVهای هم‌رده‌اش متمایز گردد. ارتفاع واقعاً زیاد و طول فوق‌العاده زیاد. لینکلن پس از فیس لیفت نویگیتور در سال ۲۰۱۵، پیشرانهٔ 8V آن را کنار گذاشته و یک موتور کوچک‌تر 6V را جایگزین آن کرد. این پیشرانه که از نوع اکوبوست با تزریق مستقیم سوخت است، جزئی کلیدی در به‌روزرسانی این SUV پرچم‌دار جهت تقویت آن در بازار در سال‌های آخر عمرش بشمار می‌رود. پیشرانه‌ این خودرو ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو با قدرت ۳۸۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۲۴ نیوتون متری است.

شورولت سابربن

سابربن دارای سه تریم مختلف شامل LS، LT و LTZ است و دیفرانسیل چهارچرخ نیز به عنوان یک آپشن ۳ هزار دلاری ارائه می‌شود. موتور نسل پنجم جدید جنرال‌موتورز با انژکتور مستقیم یک موتور ۵.۳ لیتری 8V است که قدرتی برابر ۳۵۵ اسب‌بخار و گشتاوری برابر ۶۱۶ نیوتن‌متر دارد. این موتور نسبت به موتور قبلی با پورت انژکتور ۳۵ اسب‌بخار در قدرت و ۶۵ نیوتن‌متر در گشتاور افزایش نشان می‌دهد. قدرت تولیدی 8V توسط یک سیستم گیربکس ۶ دنده اتوماتیک منتقل می‌شود و این ترکیب، تنها ترکیب پیشرانه ارائه شده برای این مدل است. همچنین در مدل استاندارد سابربان 4WD، سیستم دیفرانسیل اتوتریس 4WD به کار رفته است.

جی ام سی یوکان XL

این شاسی‌بلند فول سایز بهای آغازین ۵۲۵۲۵ دلاری داشته و توانایی حمل ۹ نفر را دارد. یوکان معمولی و یوکان XL ساده مجهز به پیشرانهٔ ۵.۳ لیتری V8 هستند اما یوکان دنالی در هر دو نمونه (ساده و XL) از پیشرانهٔ عظیم ۶.۲ لیتری V8 استفاده می‌کند. بسیاری از قطعات این موتور مانند بلوک آلومینیومی، پیستون‌ها، میل‌لنگ و دیگر قطعات با پیشرانه کوروت مشترک است. البته در این موتور جهت استفاده در یک SUV فول سایز تغییراتی ایجاد شده است ازجمله تغییر در ورودی و خروجی منیفولدها، انژکتورها و ECU می‌باشد. با این‌حال این موتور همچنان ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که تنها ۴۵ اسب بخار و ۸ نیوتن‌متر کمتر از کوروت است.  

مرسدس بنز GLS

لوکس‌ترین و گران‌ترین خودروی حاضر در لیست مرسدس بنز GLS با بهای ۶۹۶۲۵ دلاری است. با این پول شما به پیشرانه‌ ۶ سیلندر ۳ لیتری بای توربو با قدرت ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتون متری دست پیدا می‌کنید اما همانند دیگر خودروهای مرسدس، اگر پول بیشتری را پرداخت کنید عملکرد بسیار بهتری را دریافت خواهید کرد. مدل GLS550 پیشرانه‌ ۸ سیلندر ۴.۷ لیتری بای توربو با قدرت ۴۴۹ اسبی دارد. تاپ‌ترین مدل نیز AMG GLS63 با قدرت ۵۷۷ اسب بخاری است. این خودروی ۷ نفره دارای فضای بار ۲۶۵۶ لیتری می‌باشد.

بیوک انکلیو

بهای این خودرو از ۳۹۹۹۰ دلار آغاز شده و نیروبخش آن پیشرانه‌ ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری با قدرت ۲۸۸ اسب بخار است. انکلیو توانایی حمل ۸ نفر را داشته و فضای بار آن برابر با ۳۲۶۲ لیتر است.

شورولت تراورس

طبق اعلام شورولت، این SUV سه ردیف صندلی با ظرفیت ۸ سرنشین دارد و فضای بار بسیار قابل توجه ۲۸۰۰ لیتر را در اختیار راننده قرار می‌دهد. ضمن آنکه فضای پای در نظر گرفته‌ شده برای سرنشینان ردیف سوم نیز بسیار بزرگ است.
سیستم قوای محرکه‌ این خودرو را پیشرانه‌ی ۶ سیلندر با حجم ۳.۶ لیتر و جعبه‌دنده‌ی ۹ سرعته‌ اتوماتیک تشکیل می‌دهد و انتظار می‌رود توان تولیدی آن نزدیک به ۱۰ درصد بیشتر از مدل ۳۰۵ اسب بخاری پیشین باشد. میزان مصرف سوخت این پیشرانه ۹.۴۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و چنانچه به ابزار مناسبی مجهز شود، قادر به حمل باری به وزن ۲.۲ تن خواهد بود.

نیسان کوئست

مینی‌ون ۷ نفره نیسان بهای آغازی ۲۷۵۲۰ دلاری داشته و قلب آهنین ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری با قدرت ۲۶۰ اسب بخاری دارد. این پیشرانه به گیربکس CVT ایکس ترونیک متصل بوده و فضای بار آن در زمان تا شدن صندلی‌ها به ۳۰۶۹ لیتر می‌رسد.

دوج گرند کاروان

دوج گراند کاروان ۸ نفر ظرفیت دارد. این خودروی خانوادگی انتخاب خوبی برای مسافرت‌های طولانی مدت است. موتور ۳.۶ لیتری این خودرو قادر است ۲۸۳ اسب بخار نیرو تولید کند. دوج گراند کاروان دیفرانسیل جلو است و قدرت موتور آن توسط یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک تنظیم می‌گردد. ترفند افزایش فضا در دوج گراند کاروان بدین گونه است که می‌توان با تا کردن صندلی ردیف دوم فضا را بازتر کرد. این خودرو امنیت بالایی دارد چیزی که در خودروهای مسافرتی بسیار مهم است.

تویوتا سکویا

تویوتا سکویا بزرگترین SUV فول سایز ساخت تویوتا به شمار می‌آید که تاکنون، در دو نسل متفاوت عرضه شده است. نسل نخست این خودرو در سال ۲۰۰۰ میلادی روانه بازار شد و نسل دوم و یا فعلی آن هم در ماه دسامبر سال ۲۰۰۷ میلادی در نمایشگاه خودروی لوس‌آنجلس معرفی شد. در حال حاضر این خودرو با پیشرانه‌های هشت سیلندر ۴.۶ و ۴.۷ و ۵.۷ لیتری عرضه می‌شود که به ترتیب از توانی معادل ۳۱۰ و ۲۷۶ و ۳۸۱ اسب بخار برخوردارند. علاوه بر آن، این مدل از معدود شاسی‌بلندهای ساخت تویوتا است که فقط در یک کشور و آن ‌هم در ایالت ایندیانای آمریکا تولید می‌شود و در خود ژاپن به تولید نمی‌رسد.