معرفی اتومبیل سواری بزرگ و لوکس جدید نیسان: ماکسیما 2017

دیگر شرکت اتومبیل سازی نیسان هم به این واقعیت رسیده است که برای جلب نظر مشتریان و افزایش تعداد آن‌ها نیاز است که در اتومبیل چهار در اسپورت خود تغییراتی به وجود آورد و شکل و شمایل آن را عوض کند. در ادامه‌ی همین تفکر جدید نیسان، این شرکت ژاپنی ماکسیمای جدید خود را به طراحی خارجی عضلانی و موتور V6 مجهز کرده است تا با این کار بتواند رقبایی نظیر کیا کادنزا و تویوتا آوالون را پشت سر بگذارد. در ادامه قصد داریم این اتومبیل جدید نیسان را به شما معرفی کنیم. با موتوتلهمراه باشید.
اتومبیل ماکسیمای نیسان از آن دسته اتومبیل‌هایی است که در ذهن مردم ایران از خود خاطره‌ی خوبی به جای گذاشته است و همچنان هم آن را میان اتومبیل‌های بازار ایران در نظر می‌گیرند. ولی با تمام این‌ها ادامه‌ی تولید این اتومبیل پر طرفدار در ایران لغو شد و هم‌اکنون فقط مدل‌های کار کرده‌ی آن در خیابان‌های ایران تردد می‌کنند. اما اتومبیل جدید نیسان یعنی ماکسیما 2017 یک اتومبیل سواری بزرگ و لوکس محسوب می‌شود که دارای خصوصیات یک اتوبیل دینامیک است. این اتومبیل جدید نیسان مجهز به ویژ‌گی‌های زیادی از جمله صندلی با دوخت موزائیکی، نورهای محیطی و سانروف پانوراما می‌باشد که البته این مسئله باعث افزایش قیمت ماکسیما 2017 هم شده است. در کل اتومبیل مدل جدید نیسان در مقایسه با مدل قبلی یعنی مدل 2016 دچار تغییرات زیادی شده است و در قسمت‌های مختلف ارتقا و بهبودهایی را به خود دیده است. اگر بخواهیم دقیق بگوییم باید این گونه توضیح دهیم که مدل 2016 ماکسیما از نو طراحی و ساخته شده است تا به این اتومبیل ماکسیما 2017 بدل شود و نیسان با این کار اتومبیلی متفاوت را به بازار عرضه کرده است.
از جمله این ارتقاها و بهبودهایی که در ماکسیما 2017 انجام شده است می‌توان به استفاده از کارپلی اپل در تریم استاندارد اتومبیل اشاره کرد. کاربران اپل با بهره گرفتن از این خصوصیت قادر خواهند بود از طریق گوشی هوشمند خودشان صفحه نمایش هشت اینچی این اتومبیل را کنترل کنند. با این ویژگی اما عدم استفاده از اتوی اندروید در این خودرو موجب تعجب خریدار می‌شود. ماکسیما 2017 همچنین به بسته‌های جانبی داینامیک و مدالیون مجهز شده است. از دیگر خصوصیات ماکسیما 2017 می‌توان به چرخ‌های آلومینیومی 18 اینچی، اسپویلرهای عقب، نورپردازی‌های خاص در فضای داخلی و خارجی، سامانه‌ی ناوبری و ریموت روشن کردن اتومبیل اشاره کرد. اضافه بر این‌ها در تریم SR ماکسیما از سامانه تعلیق ارتقایافته، رینگ‌های 19 اینچی، صندلی چرمی با ترکیب جیر مصنوعی، و فرمان با ظاهر اسپورت‌تر بهره برده شده است.  ماکسیما مجهز به پیشرانه‌ی 3.5 لیتری V6 با توانی برابر با سیصد اسب بخار می‌باشد و گیربکس آن هم از نوع متغیر پیوسته است که توان تولید شده توسط پیشرانه را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. این اتومبیل از تابستان سال پیش وارد بازار جهانی اتومبیل شده است و با قیمتی معادل سی و سه تا چهل هزار دلار فروخته می‌شود. ماکسیما 2017 به طور تقریبی 1610 کیلوگرم وزن دارد و در ابعاد 4.89 متر در 1.85 متر در 1.43 متر طراحی و ساخته شده است. بیشینه‌‎ی سرعت این اتومبیل 217 کیلومتر در ساعت می‌باشد و می‌تواند شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت را در مدت شش ثانیه کسب کند.