رکستون مدل 2018 سانگ یانگ با پیشرانه و طراحی متفاوت رونمایی شد

بالاخره شرکت خودروسازی سانگ یانگ کره‌ی جنوبی از آخرین نسخه‌ی رکستون رونمایی کرد. این رونمایی در حد چند عکس دیجیتالی منتشر شده از این اتومبیل می‌باشد و نمایشگاه اتومبیل سئول ۲۰۱۷ قرار است میزبان پرده‌برداری از این اتومبیل باشد. این اتومبیل جدید شاسی بلند که کد Y400 را به خود اختصاص داده است در مقایسه با دیگر شاسی بلند‌های تولید شده توسط سانگ یانگ کره‌ی جنوبی دارای تکنولوژی و طراحی بسیار پیشرفته‌تر در تمامی ابعاد است. برخی بازارها هم این اتومبیل را با کد G4 رکستون خواهند شناخت. با موتوتلهمراه باشید.
ساختار رکستون مدل 2018 قوی و جذاب می‌باشد و خطوطی که بر روی بدنه‌ی این اتومبیل دیده می‌شود با دقت کامل و شایسته‌ی یک اتومبیل شاسی بلند پیشرفته ساخته شده‌اند. علاوه بر این، امکان دیدن رد پای مدل کانسپت اتومبیل LIV-2 سانگ یانگ در رکستون مدل 2018 وجود دارد. مدل کانسپت اتومبیل LIV-2  سانگ یانگ اتومبیلی بود که در سال 2016 میلادی برای نخستین بار در نمایشگاه اتومبیل پاریس معرفی شد و از همان زمان حدس و گمان‌هایی بود که طراحی این اتومبیل به مبنا و پایه‌ی طراحی نسل بعدی سانگ یانگ رکستون بدل می‌شود. البته تفاوت‌هایی هم بین این دو اتومبیل هست که از این بین می‌توان به تفاوت‌هایی که در مواردی نظیر چراغ‌های اصلی، برخی جزییات بدنه، طرح رینگ ها و البته طراحی داخلی دیده می‌شود اشاره کرد. در قسمت اندازه‌ی خارجی، این اتومبیل جدید رکستون دارای طولی برابر با ۴۸۵۰ میلی‌متر، عرضی معادل ۱۹۲۰ میلی‌متر، و ارتفاع ۱۸۰۰ میلی‌متری می‌باشد. فاصله‌ی موجود بین دو محور این اتومبیل هم ۲۸۶۴ میلی‌متر می‌باشد. اگر بخواهیم این اتومبیل را با مدل فعلی رکستون که در بازار موجود است مقایسه کنیم باید بگوییم این اتومبیل تازه وارد ۱۳۰ میلی‌متر طویل‌تر، ۵۰ میلی‌متر عریض‌تر و ۴۴ میلی‌متر فاصله‌ی محوری بیشتری در طراحی و ساختار خود دارد. ارتفاع از سطح زمین مدل آخر رکستون هم سه سانتی‌متر کمتر از اتومبیل پیشین است. در این اتومبیل از فولاد با مقاومت و وزن کمتر استفاده شد پس این اتومبیل در مقایسه با مدل پیشین سبک‌تر نیز خواهد بود.
مدل 2018 رکستون با دو نسخه به بازار وارد می‌شود که یکی از آن دو دارای دیفرانسیل عقب و نسخه‌ی دیگر چهارچرخ محرک می‌باشد. هر دوی این نسخه‌ها دارای جعبه دنده‌ی هفت سرعته ساخته شده توسط مرسدس بنز هستند. این اتومبیل همچنین به خریداران امکان انتخاب بین دو موتور را که یکی بنزینی و دیگری دیزلی می‌باشد، داده است. نسخه‌ دیزلی موتور توربودیزلی به حجم ۲.۲ لیتر دارد که قادر است توانی معادل ۱۷۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۴۲۰ نیوتن بر متر را برای این اتومبیل تولید کند. نسخه‌ی بنزینی از یک موتور دو لیتری توربوشارژر دار استفاده می‌کند که دارای توانی برابر با ۲۲۱ اسب بخار و گشتاوری معادل ۳۵۰ نیوتن بر متر گشتاور می‌باشد. کابین رکستون مدل 2018 تقریباً به همه‌ی امکاناتی که در دیگر شاسی بلند‌ها دیده می‌شود، مجهز شده است و از تجهیزاتی مثل نمایشگر ۹.۲ اینچی لمسی بهره می‌برد که دارای دوربین های ۳۶۰ درجه هم هستند و با اپل کارپلی و اندروید اتو هم تطابق پیدا می‌کنند. در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این اتومبیل در دست نیست و حتی تصاویر دیجیتالی زیادی هم از این اتومبیل انتشار پیدا نکرده است ولی در طی نمایشگاه اتومبیل سئول این اتومبیل به طور کامل معرفی خواهد شد. ذکر این نکته در پایان لازم است که با در نظر گرفتن پیشرانه‌ی دو لیتری توربوی به کار رفته در این اتومبیل، می‌توان توقع عرضه شدن این اتومبیل کره‌ای را توسط رامک خودرو در بازار ایران هم داشت که حتی می‌تواند با گشتاور ۳۵۰ نیوتن بر متری خود شاسی بلند جذابی برای خریداران و نیز رقیبی سخت برای سایر رقبا باشد.