ده اتومبیل قدیمی که هنوز به فروش می‌رسند

اگر میشه نگهش داشت پس تعمیرش نکن! شاید شما هم بارها این عبارت یا انواع مشابه آن را شنیده باشد. بعضی از شرکت‌های اتومبیل‌سازی هم به این عبارات کاملاً باور دارند و این باور تا جایی پیش می‌رود که حتی قدیمی‌ترین مدل‌های خود را هم هنوز تولید می‌کنند. با موتوتلهمراه باشید.

بعضی مواقع علت نگه داشتن خط تولید خودروهای قدیمی توسط شرکت‌های سازنده‌شان می‌تواند سود بالایی باشد که از فروش این خودروها به دست می‌آید و بعضی مواقع دیگر هم شرکت‌های خودروساز فاقد منابع مالی یا سرمایه‌گذاری کافی برای ساخت مدل‌های جدیدتر و جایگزین قبلی‌ها می‌باشند. البته در کشور خودمان می‌توان تنها با تغییر چند چراغ و یا طراحی داشبورد مدل تازه‌ای از یک اتومبیل را روانه‌ی بازار کرد اما این در صنعت اتومبیل‌سازی جهان امر مرسومی محسوب نمی‌شود. لیستی از ده اتومبیل قدیمی که با گذشت سال‌ها از تولیدشان هنوز هم بر روی خط تولید هستند و خریداری می‌شوند اخیراً توسط The Fast Lane Car منتشر شده است. در ادامه به معرفی کوتاه این اتومبیل‌ها می‌پردازیم.

10. نیسان فرونتیر
شرکت خودروسازی نیسان این اتومبیل یعنی نیسان فرونتیر را از سال 2005 میلادی تا کنون تولید کرده است و البته مدل جایگزینی برای آن هم در بعضی از بازارها وجود دارد که ناوارا نامیده می‌شود.

9. جیپ رانگلر
این اتومبیل جیپ در سال 2007 میلادی قدم به بازار جهانی گذاشت و جایگاه نهم را در لیست به خود اختصاص داد. برعکس اتومبیل قبلی این خودرو هنوز جایگزینی ندارد ولی امسال قرار است نسل جدیدی از رانگلر به بازار معرفی شود.

8. دوج جورنی
این اتومبیل ماسل که نه سال پیش وارد بازار شد همچنان هم می‌تازد. با وجود سن بالای این اتومبیل سال گذشته صد هزار دستگاه از این خودرو به فروش رسید.

7. تویوتا سکویا
این اتومبیل که در جایگاه هفتم قرار دارد، گرچه فروش بالایی ندارد اما ساخت و فروش آن همچنان هم سود زیادی را برای شرکت سازنده‌ی آن به ارمغان می‌آورد. این اتومبیل که در سال 2008 میلادی وارد بازار شد یکی از معدود ساخته‌های تویوتا می‌باشد که قسمت‌هایی از آن دست ساز است.

6. رم 1500
این اتومبیل در سال 2009 میلادی وارد بازار شد و به‌روز رسانی‌های زیادی را تجربه کرده است اما هنوز هم زیر این ساختار، همان خودروی قدیمی وجود دارد.

5. فیات 500
این اتومبیل که امسال تولد ده سالگی خود را جشن می‌گیرد در جایگاه پنجم لیست قرار دارد. این خودرو در کلاسی محبوب است که زیاد مورد پسند آمریکایی‌ها نمی‌باشد. فیات البته مدل‌های زیادی از این اتومبیل و نسخه‌ی قوی‌تر آن یعنی آبارث را وارد بازار کرده است.

4. میتسوبیشی لنسر اوولوشن
این اتومبیل هم‌اکنون برای فروش نیست ولی نسخه‌ی معمولی و کارکرده‌ی آن را می‌توان خرید. این اتومبیل هم ده سال سن دارد ولی میتسوبیشی راه‌های جدیدی برای به فروش رساندن آن پیدا کرده است. لنسر قرار است تابستان امسال از رده خارج شود.

3. جیپ پاتریوت
این اتومبیل جایگاه سوم لیست را از آن خود کرده است. البته کامپس جدید جایگزین این اتومبیل می‌باشد ولی با در نظر گرفتن این که پاتریوت ارزان‌ترین شاسی‌بلند کوچک چهارچرخ محرک می‌باشد همچنان هم انتخاب محبوبی محسوب می‌شود.

2. استون مارتین ونتیج
استون مارتین ونتیج رتبه‌ی دوم این لیست را با اقتدار به خود اختصاص داده است.

1. مرسدس بنز G کلاس
همان طور که قبلاً هم پیشبینی می‌شد جایگاه اول به این اتومبیل مرسدس بنز رسید. این اتومبیل شاسی‌بلند از سال 1979 میلادی وارد بازار شد و در این سال‌های طولانی به‌روز رسانی‌هایی هم به خود دیده است. البته این اتومبیل هم به زودی با نسل جدیدی جایگزین خواهد شد ولی چون این اتومبیل حس نوستالژیکی به خریداران می‌دهد و همچنان محبوب است ژرمن‌ها در واقع آن را در کنار مدل جدید عرضه خواهند کرد.