معرفی مرسدس بنز جدید E کلاس کوپه 2017

اتومبیل مرسدس E کلاس که سال گذشته وارد بازار شد مورد استقبال زیاد کارشناسان و خریداران قرار گرفت تا جایی که ما را هم مثل سایرین بیش از پیش به نسخه‌ی کوپه‌ی آن امیدوار کرد. به خصوص این که اتومبیلی که انتظارش را می‌کشیدیم دارای طراحی و ساختار بسیار زیبایی است و به پیشرانه‌های به‌ روز شده و کابینی جذاب مجهز شده است. با موتوتلهمراه باشید.

اتومبیل مرسدس E کلاس حتی قبل از این هم اتومبیل جذاب و چشمگیری بود ولی این مدل تازه وارد بازار شده وضعیت را خیلی بهتر هم کرده است و خط سقف کشیده و شیب‌دار در کنار صندوقی کوتاه از شاخصه‌های اصلی ساختار و طراحی این اتومبیل محسوب می‌شود. البته شاید بتوان بهترین ویژگی ساختار اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه را برداشتن ستون B در نظر گرفت. در این صورت ترتیب خط پنجره با کاهش ارتفاع شیشه شکسته نشده است. نکات مثبتی در داخل کابین این اتومبیل دیده می‌شود به عنوان مثال نبود ستون B باعث بهبود عملکرد نور رسانی داخل کابین شده است. کابین اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه دارای فضای زیادی می‌باشد و میدان دید کلی بسیار بالایی نیز دارد. به خاطر پلت فرم جدید در اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه، این اتومبیل ۱۲۳ میلی‌متر طویل‌تر و ۷۴ میلی‌متر پهن‌تر از مدل قبلی می‌باشد اما نکته‌ی مهم‌تر فاصله‌ی بیشتر بین محورهای این اتومبیل است. این اتومبیل در بخش فاصله‌ی محوری هم پیشرفت داشته است و ۱۱۳ میلی‌متر بین محورهای آن فاصله وجود دارد. این فاصله فضای بیشتری در کابین و در مقابل پای سرنشینان عقب ایجاد می‌کند و به آن‌ها اجازه‌ی بیشتری برای راحتی یا تحرک می‌دهد. البته صندلی‌های برقی جلو کمی کند جابه‌جا می‌شوند و ممکن است این مورد کمی آزاردهنده باشد.
کابین این اتومبیل مانند اتومبیلی سواری گران‌بها و لوکس می‌باشد و تمامی موارد با خوش‌ساختی و کیفیت بالا در کنار هم قرار داده شده‌اند. از جمله این موارد می‌توان به صندلی‌های راحت و سیستم اطلاعات سرگرمی خلاقانه اشاره کرد که موجب می‌شوند حس راحتی و آرامش بیشتری در این اتومبیل داشته باشیم. ورودی‌های هوای توربین مانند هم دارای طراحی و شکل و شمایل خوبی است ولی نمی‌تواند آن طور که باید جریان هوا را هدایت کند. روی کاپوت اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه ردهایی از پرفورمنس دیده می‌شود ولی این اتومبیل خیلی هم از مدل سواری تیزتر نیست. فرمان اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه دارای بالانس و توزیع وزن خوبی است ولی با توجه به این که نسخه‌ی کوپه سنگین‌تر است عدم چابکی کافی آن در پیچ‌های سریع حس می‌شود. تفاوت‌ها بین دو مدل کوپه و سواری کم است اما ما توقع عملکرد بهتری را از اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه‌ی جذاب داشتیم. اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه اما در سفرهای طولانی خود را بیشتر نشان می‌دهد. این اتومبیل با فنرهای استاندارد و نیز سیستم تعلیق بادی سفارشی تست شده است و لازم به ذکر است که در هر دو حالت تنظیمات در سرعت‌های بالا بسیار مطلوب می‌باشند و پستی ‌و بلندی‌های موجود در جاده‌ها را به خوبی خنثی می‌سازند. البته در سرعت‌های پایین سیستم تعلیق بادی عملکرد بهتری دارد. مدل استاندارد در راه‌های ناهموار اسپانیا عملکرد تقریباً خشنی دارد ولی با این قیمت که برای اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه در نظر گرفته شده است اتومبیل‌های زیادی برای رقابت در بخش راحتی با این خودرو باقی نمی‌مانند.
اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه در بزرگراه هم بسیار ساکت پیش می‎‌رود و پیشرانه‌ی دو لیتری دیزلی مدل D220 در سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت عملکرد تقرباً بی صدایی دارد. این نکته هم قابل ذکر است که صدای باد هم به خوبی گرفته شده است. پیشرانه‌ی اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه دقیقاً پیشرانه‌ی به کار رفته در مدل سواری و استیت E کلاس می‌‌باشد و مثل دو مدل قبلی احتمالاً از نظر آلایندگی و مصرف سوخت بهترین عملکرد ممکن را دارد. صرف نظر از مصرف سوخت کم، عملکرد کلی اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه چشمگیر می‌باشد. پرفورمنس این اتومبیل شما را میخکوب نمی‌کند اما این خودرو دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتی در 7.4 ثانیه است. گشتاور 400 نیوتن متری مدل D220 به این معنی می‌باشد که این اتومبیل توانایی ایجاد هیجان مورد پسند شما را دارد. اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه در بزرگراه‌ها هم دارای سبقت‌گیری مناسبی است و این مورد به خاطر تعویض‌های سریع جعبه دنده‌ی اتوماتیک نه سرعته‌ی این اتومبیل است. صندوق‌ عقب اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه دارای فضای ۴۲۵ لیتری است که در هنگام سفرهای طولانی بسیار کارآمد می‌باشد. فضای مقابل پای سرنشینان عقب بسیار زیاد است و مورد تحسین آن‌ها قرار خواهد گرفت اما سقف شیب‌دار ممکن است در طی مسافت‌های طولانی موجب گردن درد آن‌ها شود.
یکی از نکات مثبت این اتومبیل برای شرکت سازنده‌ی آن یعنی مرسدس بنز این است که این اتومبیل قیمتی برابر با ۴۰ هزار پوند دارد پس در این بازه‌ی ارزشی برای خود رقیب مستقیمی نمی‌بیند. کمتر کسی به سراغ خرید آئودی A5  که کوچک‌تر است می‌رود و خریداران همگی اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه را که راحت‌تر، زیباتر و حتی کم‌مصرف‌تر از آئودی می‌باشد، انتخاب می‌کنند.
اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه در اولین آزمایشات نظرات مثبتی دریافت کرده است و مانند مدل سواری خود از کابینی فوق‌العاده و سواری خوبی بهره‌مند است. با این وجود تمرکز بیشتر روی راحتی، به معنی اسپورت نبودن، کمی زیادی می‌باشد ولی این از هیجانی که اتومبیل مرسدس E کلاس کوپه برای شما ایجاد می‌کند، کم نخواهد کرد. پیشرانه‌ی دو لیتری به کار رفته در این اتومبیل هم اقتصادی و قوی بوده و بهترین انتخاب برای اکثر خریداران به شمار می‌رود.

مشخصات مرسدس E کلاس 220d Coupe AMG Line

قیمت: 40135 پوند

پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربودیزل

قدرت/گشتاور: ۱۹۱ اسب بخار ۴۰۰ نیوتون متر

گیربکس: ۹ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: ۷.۴ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۴۰ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت: ۴ لیتر در هر صد کیلومتر