بررسی کیفی لاستیک‌سازان در سال 2017

اخیرا موسسه‌ی جی‌دی‌پاور نتایج نظرسنجی درباره‌ی میزان رضایت مشتریان از شرکت‌های لاستیک‌سازی در سال 2017 را منتشر کرده است. با موتوتلهمراه باشید.
در این نظرسنجی میزان رضایت مصرف‌کنندگان در 4 رده‌ی خودرویی لوکس، سواری، اسپورت پرفورمنس و تراک بررسی شده و به این منظور چهار معیار کیفی مورد نظر قرار گرفته شده است. این چهار معیار دربردارنده‌ی پوشش، سواری، ظاهر و کشش/هندلینگ لاستیک هستند. در نظرسنجی امسال از 29622 مالک خودروهای 2015 و 2016 سوالاتی پرسیده شده است و مشخص شده که 37 درصد افرادی که لاستیک‌های خودروشان را عوض کرده‌اند لاستیک‌های جدید را از همان برند قبلی خریدند.

رده‌ی خودروهای سواری

در میان لاستیک‌سازان خودروهای سواری، امسال بهترین محصول متعلق به شرکت میشیلین است که  توانسته تمامی 5 دایره‌ی قدرت را کسب کند. در رده‌های بعدی به ترتیب پیرلی، گودیر، نکسن و هانکوک جای گرفته‌اند. در میانه‌ی لیست اسامی شرکت‌های کانتیننتال، کومهو، بریجستون، یوکوهاما و تویو به چشم می‌خورد. رتبه‌های آخر این لیست هم متعلق به دانلوپ و فایرستون است که تنها توانسته‌اند دو ستاره‌ی قدرت در بخش‌های مختلف اندازه‌گیری به‌دست آورند.

رده‌ی تراک‌ها

در این رده 6 لاستیک ساز حضور پیداکرده‌اند و میشیلین بار دیگر توانست رتبه‌ی اول را کسب کند و در بخش‌های رضایت کلی، سواری، کشش/هندلینگ و پوشش لاستیک هر 5 دایره قدرت را کسب کرده ولی تنها در بخش ظاهر لاستیک موفق به کسب 4 دایره قدرت شده است. جایگاه دوم متعلق به گودیر و جایگاه سوم نیز برای بی‌اف‌گودریچ درنظر گرفته شده. در ردیف‌های بعدی هم به ترتیب هانکوک، کانتیننتال و بریجستون قرار گرفته‌اند.

رده‌ی خودروهای لوکس

در این رده هم بار دیگر شاهد قدرت‌نمایی میشیلین هستیم که در تمام مراحل پنج ستاره کسب کرده. پس از میشیلین می‌توانیم پیرلی و بریجستون را ببینیم. گودیر اما در این بخش ضعیف ظاهر شده و با 3 دایره‌ی قدرت در رده‌ی متوسط‌ها قرار می‌گیرد. جایگاه آخر این لیست هم متعلق به هانکوک با 2 دایره‌ی قدرت است.

رده‌ی خودروهای اسپورت پرفورمنس

تعجب‌آور نخواهد بود اگر بگوییم باز هم میشلین رتبه‌ی اول را به‌دست آورده است. البته در این رده تنها 4 لاستیک ساز حضور داشتند و میشلین به جز سواری لاستیک، در سایر قسمت‌ها 5 دایره قدرت را دریافت کرده. در جایگاه‌های بعدی به ترتیب گودیر، بریجستون و پیرلی قرار گرفته‌اند.