طبق سنت هر ساله باز هم امسال در ماه فروردین شاهد برگزاری نمایشگاه اتومبیل نیویورک هستیم. در ادامه قصد داریم به این مسئله بپردازیم که چه اتومبیل‌هایی در این نمایشگاه که رویداد مهمی در صنعت اتومبیل محسوب می‌شود شرکت می‌کنند. با موتوتلهمراه باشید.

پس از نمایشگاه اتومبیل دیترویت می‌توان گفت که نمایشگاه اتومبیل نیویورک مهم‌ترین و برجسته‌ترین رویداد مربوط به صنعت خودروسازی در کشور ایالات متحده است. با توجه به این مسئله به طور طبیعی شرکت‌های خودروساز زیاد و مشهوری در این رویداد شرکت دارند و در کنار معرفی آخرین تولیدات خود تمرکز اصلی خود را بر روی معرفی نسخه‌های ویژه و تقویت شده و منحصر به فرد این بازار می‌گذارند. سال پیش در همین نمایشگاه مدل RF از مزدا میاتا، مدل اسپایدر از آئودی R8، نیز فیس‌لیفت نیسان GT-R توانستند بیشترین توجه ممکن را معطوف خود کنند و در ادامه برخی از اتومبیل‌هایی که امسال موفق شدند به این امر در نمایشگاه اتومبیل 2017 نیویورک دست یابند را به شما معرفی می‌کنیم.

آکورا TLX 

این برند هم مثل برند‌ لکسوس تویوتا جزئی از مجموعه‌ی لوکس شرکت اتومبیل‌سازی هوندا به شمار می‌آید که تمرکز اصلی خود را بر روی بازار اتومبیل آمریکا قرار داده است. این اتومبیل یعنی مدل TLX در واقع یک سواری لوکس خانوادگی می‌باشد و بر اساس هوندا آکورد طراحی شده است که با در نظر گرفتن فروش و محبوبیت بالای آکورد در آمریکای شمالی انتظار می‌رفت که موفق شود توجهات بسیاری را معطوف خود کند.

دوج چارجر SRT دیمون

پیش از رونمایی از این اتومبیل در نمایشگاه اتومبیل نیویورک هم دوج برای این نسخه‌ی دیمون از مدل چلنجر SRT تبلیغات بسیاری کرده بود و با منتشر کردن فیلم‌های بسیار کوتاه هواداران خود و دیگر مشتاقان را برای مراسم معرفی این اتومبیل در نمایشگاه خودروی نیویورک منتظر نگه داشته بود. با این حال به نظر می‌رسد که نسخه‌ی هل کت با توانی برابر با 707 اسب بخار قرار نیست دوج را از تولید چلنجرهای قدرتمندتر منصرف سازد و اکنون هم نسخه‌ی SRT دیمون می‌تواند قدرتمندترین تولید این برند موفق و شاید هم در میان اتومبیل‌های ماسل آمریکا یا عضلانی باشد.

فورد  GT

فورد همیشه با پرچمدار خود در نمایشگاه‌های اتومبیل مختلفی حضور پیدا می‌کند. ولی این بار شاهد معرفی مدلی خاص و جدید از سوپر اتومبیل فورد در نمایشگاه اتومبیل نیویورک بودیم.

اینفینیتی QX80 

این برند هم که زیر مجموعه‌ای از نیسان به شمار می‌رود مدل جدید QX80 را در نیویورک رونمایی کرد. سه سال پیش هم مدلی کانسپت از این شاسی‌بلند غول‌پیکر را معرفی کرده بود و در نمایشگاه اتومبیل نیویورک هم شاهد رونمایی از مدل نهایی و اصلی آن توسط این برند بودیم. این اتومبیل اینفینیتی بازار اتومبیل ایالات متحده و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را با قیمتی برابر با ۶۵ تا ۹۰ هزار دلار بر اساس نسخه‌های متفاوتش هدف گرفته است.

نسخه‌ی ترک‌هاک از جیپ گرند چروکی

در گروه فیات کرایسر خودروسازی اصیل به نام جیپ فعالیت می‌کند که مدلی از گرند چروکی خود را به نمایشگاه اتومبیل نیویورک آورد که بر طبق گفته‌ها تا پیش از نمایشگاه دارای توانی برابر ۷۰۷ اسب بخار مثل دوج هل کت بود. مدل ترک‌هاک این اتومبیل با قیمتی بیش از ۷۰ هزار دلار به فروش می‌رسد و این در حالی است که قیمت پایه‌ی این شاسی‌بلند محبوب از قیمت تقریبی سی هزار دلار شروع می‌شود.

نسخه‌ی مخصوص پیست نیسان  GT-R

از جدیدترین مدل گودزیلای نیسان پیش از نمایشگاه هم تصاویری منتشر شده بود و این برند هواداران را در نیویورک از دیدن GT-R واقعی از نزدیک و آن هم نسخه‌ی مخصوص پیست آن‌ را با کیت بدنه‌ی جدید و رینگ‌های بیست اینچی از جنس آلومینیوم برخوردار کرد.

تویوتا FT-4X 

پرفروش‌ترین برند صنعت خودروسازی در دنیا یعنی ابر خودروسازی ژاپن، تویوتا، که امسال این عنوان را به دست آورد، اتومبیل جدید خود را با نام FT-4X در نمایشگاه اتومبیل نیویورک به سبد تولیدات خود اضافه کرد و از آن رونمایی کرد. قبل از نمایشگاه فقط یک عکس از چرخ این اتومبیل منتشر شده بود. متخصصان هم معتقدند که این اتومبیل یک شاسی‌بلند درشت‌ هیکل با توانایی‌های خارج جاده‌ی فوق ‌العاده می‌باشد که می‌تواند هواداران FJ CRUSIER را بسیار راضی کند.