اگر پیش داوری خود را درباره‌ی چین و محصولات این کشور کنار بگذاریم باید بگوییم که در سال‌های پیش شاهد بودیم که شرکت‌های اتومبیل‌سازی چینی دست به طراحی و ساخت اتومبیل‌های اختصاصی و انحصاری خود زده‌اند. با موتوتلهمراه باشید.
بعضی از این شرکت‌ها حتی یک قدم فراتر رفته‌اند و استودیوهای طراحی اروپایی را به مالکیت خود درآورده‌اند و یا یک همکاری نزدیک و مستقیم را با یکی از شرکت‌های بزرگ و مشهور اتومبیل‌سازی ایجاد کرده‌اند تا طراحی و محصولات خود و نیز فناوری استفاده شده در آن‌ها را بهبود بخشند. یکی از این شرکت‌هایی که از آن یاد کردیم شرکت اتومبیل‌سازی چری است که از ابتدا نیز اتومبیل‌هایش تا حدی دارای طراحی انحصاری بودند و الان نیز به طراحی و ساخت اتومبیل‌های اختصاصی شرکت خود روی آورده است. از شرکت چری اخیرا شاهد عرضه‌ی محصولاتی با کیفیت برتر و نیز رونمایی از تولیداتی کانسپ بوده‌ایم که حتی چشم‌انداز این شرکت را نیز برای عموم به نمایش می‌گذارند. 

با توجه به همه‌ی مسائلی که ذکر کردیم این شرکت اتومبیل‌ساز اهل چین هم‌اکنون برای حضور پیدا کردن در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین نیز یک اتومبیل جدید در نظر دارد که از گروه تیگو می‌باشد ولی همچنان هم یک طرح کانسپت محسوب می‌شود تا از این طریق به نمایش عموم دربیاید و نیز چند روز قبل از گشایش نمایشگاه هم بتواند جایگاهی در سایت به عنوان معرفی داشته باشد. کمپانی چری در این بین نیز دو تصویر تاریک به عنوان پیش نمایش از این محصول کانسپت خود عرضه کرده است که می‌تواند به عنوان زمینه‌ای برای معرفی رسمی آن هم تلقی شود.

چری تیگوی جدید

در نمایشگاه پکن سالپیش بود که اگر به خاطر بیاورید شرکت اتومبیل‌سازی چری دست به معرفی از یک مدل کانسپت بسیار پیشرفته و مدرن به عنوان FV2030 زد و با این اتومبیل کانسپت توانست توجه اکثر رسانه‌های بین المللی را معطوف خود کند. با دقت در تصاویری که این شرکت از مدل جدید خود منتشر کرده است کاملاً واضح است که چری برای ساخت و طراحی شاسی بلند جدید خود از همان طرح مدل کانسپت FV2030 به عنوان الگو بهره برده است که شباهت‌های این دو مدل چری در بخش طراحی جلوپنجره می‌تواند شاهدی بر این ادعا باشد. برای واقعی‌تر نشان دادن این اتومبیل اما دو چراغ روشنایی بزرگ در قسمت جلوی اتومبیل تعبیه شده است که تکنولوژی بالای ساخت آن‌ها مشخص است. در کنار همه‌ی این‌ها شایعاتی هم وجود دارد که شرکت اتومبیل‌سازی چری به احتمال زیاد نام اتومبیل جدید خود را تیگو 8 می‌گذارد و نیز آن‌ را برای رقابت با اتومبیل‌های انگن CS95 و خودروی هاوال H7  در نظر دارد. البته صحت همه‌ی این‌ها را بعد از رونمایی رسمی از این اتومبیل در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین می‌توان فهمید.