نسخه‌ی  LS از برند لکسوس در رده‌ی اتومبیل‌های لوکس جای می‌گیرد و خود این امر همراه شدن این اتومبیل را با پک ویژه‌ی اسپرت F هیجان انگیزتر می‌کند؛ چرا که با این همراهی این اتومبیل جدید لکسوس دارای توانایی‌های فنی خارق العاده‌ای می‌شود و در کار آن جذابیت یک اتومبیل اسپرت را هم دارد. با موتوتلهمراه باشید.

تنها سه ماه پیش بود که از مدل جدید سری LS از برند لکسوس در نمایشگاه اتومبیل دیترویت پرده‌برداری شد و حالا هم که نزدیک برگزاری نمایشگاه اتومبیل نیویورک هستیم این اتومبیل این بار با آپشن‌های فنی و رفاهی سری F پا به این نمایشگاه می‌گذارد . اتومبیل LS500 F Sport هم دارای نرمی و آسایش نسخه‌ی پیشین است و هم برای رانندگی در پیست دارای تغییراتی شده است و نیز در بخش شاسی هم از مدل اصلی خود فاصله گرفته است.

در ظاهر این اتومبیل جدید لکسوس ما شاهد تغییراتی در بدنه هستیم که باعث افزایش جذابیت ظاهری اسپرت این اتومبیل و نیز کاهش وزن آن شده است. حالتی مات در جلوپنجره‌ی این اتومبیل به چشم می‌خورد و این هم تفاوتی دیگر با مدل اصلی می‌باشد. در این نسخه‌ی جدید رینگ‌ها و آینه‌های کناری هم منحصر به فرد می‌باشند و رنگ مشکی را به خود گرفته‌اند. صندلی‌های اسپرت سری F با الهام گرفتن و بر اساس سوپر اتومبیل افسانه‌ای LFA طراحی شده‌اند و حس خوب رانندگی و نیز بدن را در پیچ‌های تند حفظ می‌کنند. البته مثل مدل اصلی لوکس و مبله نیستند.

در بخش فنی این اتومبیل هم می‌توان بهنیه‌سازی‌های لکسوس را مشاهده کرد که این بهینه‌سازی‌ها شامل سیستم VDM به معنی مدیریت دینامیک واحد اتومبیل هم هست که وقتی قدرت پیشرانه و شرایط حرکتی اتومبیل تحلیل می‌رود سیستم کنترل لغزش، تعلیق پنوماتیک و فرمان الکتریکی را هماهنگ می‌کند. این سیستم سبب شده است تا عملکرد لکسوس در رانندگی‌های اسپرت و به‌خصوص به وقت وارد شدن فشار بر پیشرانه و حرکت سریع در مسیرهای پیچ در پیچ تا حد زیادی قابل قبول باشد.

البته ذکر این نکته لازم است که این اتومبیل از نظر قوای فنی با نسخه‌ی استاندارد LS500 تفاوتی ندارد. ولی هرچه باشد به خاطر بهینه‌سازی‌هایی که بر روی آن شکل گرفته است در سرعت‌های بالا شتاب بهتری را هم از خود به نمایش می‌گذارد. پیشرانه‌ی شش سیلندری با حجمی ۳.۵ لیتری با توربوشارژ دوگانه می‌تواند توانی برابر با 415 اسب بخار و گشتاوری معادل 600 نیوتن بر متر تولید کند که این اتومبیل را در ۴.۵ ثانیه دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر می‌کند. این اتومبیل دارای دیفرانسیل عقب می‌باشد و با گیربکسی ده سرعته وارد بازار می‌شود که این اتومبیل را در رسیدن به بیشینه‌ی سرعت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت یاری می‌کند.

مدل هیبریدی این اتومبیل نیز در آینده‌ای نزدیک قابل سفارش خواهد بود که دو موتور جدا که طبق چرخه‌ی اتکینسون با پیشرانه‌ی بنزینی کار می‌کنند برای آن در نظر گرفته شده‌اند. این مدل دارای قدرتی برابر با ۳۵۰ اسب بخار و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعتی ۵.۲ ثانیه می‌باشد. یکی دیگر از آپشن‌های این اتومبیل هم رینگ‌های سری F در سایز ۲۰ اینچی خواهند بود که جذابیت اسپرت این اتومبیل را بیش از پیش می‌کند.

نسخه‌ی معمولی اتومبیل LS500 اواخر سال جاری میلادی وارد بازار جهانی می‌شود و کمی بعد از آن هم نسخه‌ی Fپا به میدان رقابت خواهد گذاشت. به همین خاطر قیمت نسخه‌ی اسپرت این اتومبیل هنوز در دسترس نیست اما نسخه‌ی معمولی دارای قیمت پایه‌ای ۷۳ هزار دلار است و برای رقابت با مرسدس رده‌ی S و آئودی A8 هیبرید در نظر گرفته شده است.