با استفاده از طرح و مدل آپدیت شده، فناوری‌های به‌روز و عناصر اصلاح شده در کابین، مزدا CX-۵ کنونی یک خطر جدی برای محصولات لوکس در رده‌ی خودروهای شاسی‌بلند کم‌حجم محسوب می‌شود. با موتوتلهمراه باشید.

کانسومر ریپورتز بعد از آزمایش و سنجیدن این خودروی ژاپنی به این نکته دست یافته که CX-۵ کنونی نه فقط محصول جذابی است بلکه راندن آن در مقایسه با نسل پیشین آسان‌تر به نظر می‌رسد.

جدا از این‌ها، صدای کابین تا حد زیادی کم شده است و به همین صورت آسانی رانندگی و سامانه‌ی فرمان هم زیاد شده‌ است و این اصل که ترمز مواقع اضطراری اتوماتیک در همگی نمونه‌های این محصول به شکل استاندارد قرار داده می‌شود، یک ویژگی مثبت بزرگ است.

شایان ذکر است که همه‌چیز این محصول فوق‌العاده نیست زیرا بعضی مواقع به کار بردن سامانه اطلاعات سرگرمی بسیار دشوار بوده و گیربکس ۶ سرعته‌ی دستی‌اش هم باکیفیت تولید نشده است. هم‌چنین موتور ۲.۵ لیتری اسکای اکتیوش که دارای توان ۱۸۷ اسب بخار و گشتاور ۲۵۱ نیوتن متر است، در واقع از نسل پیشین به این محصول به ارث رسیده است.

یک نمونه از نوع گرند تورینگ وجود دارد که دارای قیمت ۲۹۳۹۵ دلار می‌باشد و در آن امکاناتی مانند رینگ‌های ۱۹ اینچی آلومینیومی، مونوروف و درب عقب الکتریکی، دستور صدا، دوربین دید پشت، نشیمنگاه‌هایی با جنس چرم، سامانه صدای پریمیوم Bose و سامانه تهویه‌ی ۲ قسمتی مشاهده می‌شوند.