مرسدس AMG E63 S توانست در بزرگراه با سرعت سیصد کیلومتر برساعت بتازد

در ویدئویی منتشر شده شاهد رانندگی فردی با اتومبیل مرسدس AMG E63 S و شتاب‌گیری با این اتومبیل در اتوبانی در کشور آلمان بودیم تا جایی که سرعت این اتومبیل به سیصد کیلومتر بر ساعت می‌رسید. با موتوتلهمراه باشید. 

اتومبیل مرسدس AMG E63 S که همان‌طور که از عنوان این اتومبیل مشخص است در کلاس E اتومبیل‌های تولید شده توسط مرسدس جا می‌گیرد، در واقع یک اتومبیل سواری لوکس و پرفروش در بین تولیدات دایملر تلقی می‌شود و دارای اهمیت بالایی است. مدل معمولی این اتومبیل دارای پیشرانه‌ی دو لیتری توربوشارژ با توانی برابر با ۲۴۱ اسب بخار می‌باشد که این اتومبیل را قادر می‌سازد که در عرض ۶.۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت برسد. بیشینه‌ی سرعت این اتومبیل بر سرعتی معادل ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. هم‌اکنون شرکتی با نام AMG که در واقع یکی از زیرمجموعه‌های برتر مرسدس بنز در بخش ارتقای اتومبیل‌های این شرکت است، هر چند وقت یک بار مدل‌های ارتقا یافته‌ای از کلاس E اتومبیل‌های مرسدس را به بازار وارد می‌کند که تا اینجا قوی‌ترین این مجموعه با نام E63 S وارد بازار شده است. در این اتومبیل ما شاهد بهره گرفتن از دو توربوشارژر در پیشرانه‌ی چهار لیتری این اتومبیل هستیم که این خودرو را قادر به تولید توانی برابر با ۶۰۳ اسب بخار می‌کند. علاوه بر این، این اتومبیل قادر است در ۳.۴ ثانیه خود را به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت برساند و نیز برای رسیدن به سرعتی مثل ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت تنها به هشت ثانیه نیاز داشته باشد.
بیشینه‌ی سرعت این اتومبیل جدید AMG بر روی کاغذ به شکل رسمی برابر با سیصد کیلومتر بر ساعت اعلام شده بود ولی در فیلمی که منتشر شده است این اتومبیل حتی فراتر از این سرعت نیز می‌رود و به مرز 310 کیلومتر بر ساعت می‌رسد که می‌توان دلیل آن را به صورت احتمالی شیب جاده مطرح کرد. ذکر این نکته لازم است که رسیدن به چنین سرعتی همین چند سال پیش فقط با اتومبیل‌هایی امکان پذیر بود که دارای قیمت‌های چند صد هزار دلاری بودند. اما در این مورد ما شاهد رسیدن اتومبیلی سواری با چهار در که 5 نفر را به راحتی در خود جای می‌دهد به این سرعت هستیم و حتی می‌بینیم که این اتومبیل به راحتی بیشینه‌ی سرعت خود را هم پشت سر می‌گذارد. این را نیز باید بدانید که این سرعت در این اتومبیل با کنترل کامل و عملکرد بدون لرزش بدنه حاصل می‌شود. قیمت نسخه‌ی استاندارد اتومبیل مرسدس کلاس E با پیشرانه‌ی ۲۴۱ اسب بخار در واقع از ۵۳ هزار دلار به بالا شروع می‌شود. این در حالی است که اتومبیل ارتا داده شده‌ی مرسدس توسط شرکت AMG که با بهینه‌سازی‌های انجام شده بر روی آن کامل‌ترین نسخه‌ی این اتومبیل هم محسوب می‌شود تنها ۱۰۵ هزار دلار قیمت دارد. این اتومبیل از آپشن‌هایی نظیر سیستم دودیفرانسیل هوشمند 4 Matic استفاده می‌کند. البته این شرکت یک نسخه‌ی ارتقا داده شده‌ی دیگر هم عرضه کرده است که E63 نام دارد و دارای همان تجهیزات فنی AMG می‌باشد اما با پیشرانه‌‌ی توئین‌توربوی سه لیتری همراه است که قابلیت تولید توانی برابر با ۴۰۰ اسب بخار را دارد و نیز این اتومبیل را قادر می‌سازد تا در ۴.۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر دست یابد. اتومبیل E63 هم دارای قیمتی برابر با ۶۴ هزار دلار می‌باشد ولی بیشینه‌ی سرعت آن تنها به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.