اتومبیل بی ام دابلیو i8 و عرضه‌ی آن در دو رنگ ویژه‌ی زرد و مشکی

شرکت مشهور اتومبیل‌سازی بی ام دابلیو از دو مدل جدید اتومبیل هیبریدی i8 رونمایی کرد. این اتومبیل شرکت بی ام دابلیو دارای تولید و عرضه محدودی خواهد بود و قرار است از ماه سپتامبر پا به بازار اتومبیل جهان بگذارد. با موتوتلهمراه باشید. 

مدل‌های جدید و خاصی از اتومبیل بی ام دابلیو در راه بازار جهانی می‌باشند. سه سال پیش بود که شرکت خودروسازی بی ام دابلیو از اتومبیل i8 در سه رنگ نقره‌ای، سفید و خاکستری رونمایی کرد. زمان که کمی گذشت بی ام دبلیو رنگ‌های آبی و قرمز i8 را با برنامه‌ای خاص و در بازارهای هدف انتخاب شده‌ی خود هم به فروش رساند. ذکر این نکته لازم است که مجموعه‌ی رنگ‌های منحصر به ‌فرد شرکت بی ام دابلیو از این اتومبیل در بریتانیا قیمتی بالغ بر ۵۴۹۵ پوند را به خود اختصاص داده است. این رنگ‌ها شامل زرد، نارنجی، بنفش، خاکستری، مشکی، آبی، خاکستری صدفی و سبز هستند. بی ام دابلیو دارد با افزودن رنگ‌های جدید و خاص خود هم این اتومبیل خاص خود را بیش از پیش خاص می‌کند. مثلا از جمله این رنگ‌های منحصر به فرد می‌توان به مدل خاص مشکی یخی بی ام دابلیو i8 اشاره کرد که در نمایشگاه اتومبیل ژنو از آن رونمایی شد. رنگ سیاه این اتومبیل در کنار طراحی سفارشی کابین بر جذابیت این اتومبیل بی ام دابلیو اضافه هم می‌کند.
پس از این که اتومبیل مشکی یخی بی ام دابلیو i8 در نمایشگاه اتومبیل ژنو ۲۰۱۷ معرفی شد این شرکت مشهور از نسخه‌ی زرد یخی i8 هم رونمایی کرد که این تجربه را به رانندگان و خریداران می‌دهد که بتوانند حداکثر لذت رانندگی با اتومبیل الکتریکی را با رنگ‌های خاصی در کنار امکانات ویژه این اتومبیل داشته باشند. همان طور که اشاره شد این اتومبیل جدید بی ام دابلیو به صورت محدود تولید خواهد شد و در ماه سپتامبر همین سال هم وارد بازار جهانی یا هدف بی ام دابلیو می‌شود. این رنگ زرد یخی هم دارای همان روش رنگ‌آمیزی به‌کار رفته شده در رنگ خاکستری متالیک می‌باشد. این روش در واقع فرایند پیچیده‌ای می‌باشد که برای منتقل کردن رنگ روی بدنه‌ی i8 از آن بهره گرفته می‌شود. جنس بدنه‌ی این اتومبیل بی ام دابلیو هم پلاستیک تقویت‌شده‌ با فیبر کربن که با نام CFRP شناخته می‌شود، می‌باشد.  این مدل بی ام دابلیو همچنین دارای رینگ‌های i Light با سایز بیست اینچ می‌باشد و دارای طراحی شاخه‌ای حرف دابلیو به انگلیسی است. رنگ زده شده بر روی این رینگ‌ها هم مات می‌باشد و بی ام دابلیو برای این رینگ‌ها هم لاستیک‌های خاص خود را در نظر دارد. داخل اتاقک این اتومبیل سطوح صندلی و کنسول میانی با دوخت‌هایی به رنگ زرد دیده می‌شوند. بر روی درها، زیرپایی‌ها، بخش‌های پایین‌تر از پنل ادوات و پنل‌های کناری هم دوخت‌هایی به رنگ زرد یافت می‌شود. در کنار همه‌ی این‌ها این اتومبیل دارای سقفی مشکی، کمربندهای ایمنی خاکستری، جزئیات سرامیکی برای اهرم انتخاب، کنترل‌کننده‌ی iDrive  و نیز پایه‌های در می‌باشد که بر روی آن‌ها هم عبارت «Protonic Frozen Yellow Edition» حک شده است.
این اتومبیل بی ام دابلیو عاری از هر گونه به‌روزرسانی و تغییراتی در بخش فنی اتومبیل است. در نتیجه اتومبیل هیبریدی ۲+۲ نفری i8 هنوز هم دارای پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری سه سیلندری می‌باشد که از توربوشارژر هم بهره می‌گیرد. پیشرانه‌ی این اتومبیل توانی برابر با ۲۳۱ اسب‌ بخار را تولید می‌کند و در کنار یک موتور الکتریکی هم قرار گرفته است که آن را دارای توان خروجی نهایی‌ای برابر با ۳۶۲ اسب‌ بخار و گشتاوری معادل ۵۷۰ نیوتن بر ‌متر می‌کند. این میزان توان ممکن است که در نگاه اول زیاد به نظر نیاید اما لازم استبدانید که برای این اتومبیل بی ام دابلیو کافی است. این اتومبیل می‌تواند در عرض ۴.۴ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. تنها در سال 2016 میلادی بی ام دابلیو تعداد ۳۷۵۲ دستگاه اتومبیل i8 را به مشتریان خود تحویل داد. البته این انتظار هم همچنان می‌رود که مدلی با عملکرد بالا از این اتومبیل بی ام دابلیو یعنی i8 در ماه‌های آتی معرفی و عرضه شود.